Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

T61 - brak połączenia bezprzewodowego

07 Wrz 2013 13:07 3702 12
  • Poziom 10  
    Witam. Mam pewien problem , kupiłem niedawno t61, laptop mały, poręczny, bardzo ładnie się sprawuje, ale jest pewien problem, za Chiny nie wiem jak to rozwiązać. Mianowicie w żaden sposób nie idzie zainstalować wifi. Gdy podłączam laptopa przez kabel Internet hula, a nijak nie da rady włączyć opcji połączenia bezprzewodowego (po prostu niedostępne). Próbowałem juz na wszystkie możliwe sposoby instalować sterowniki http://support.lenovo.com/en_US/detail.page?LegacyDocID=MIGR-67853 , ale nic z tego - wifi jak nie było, tak nie ma. Nie wiem już co może być grane - w BIOS wszystkie ustawienia odnośnie LAN są enabled. Mógłby w jakiś sposób ktoś pomóc - będę zobowiązany :D . Pozdrawiam.

• Poziom 31  
    Karta Wifi może być uszkodzona lub kable anten źle podłączone.
  • Poziom 10  
    Pan Szyszka napisał:
    Karta Wifi może być uszkodzona lub kable anten źle podłączone.

A jak to sprawdzić ? Mógłbym prosić o jakąś instrukcję . Mam troxy to mógłbym sprawdzić.
  • Poziom 33  
    Przez przełącznik czy klawisz z Fn masz włączoną kartę? Sprawdź w centrum mobilności win+x czy tam też jest włączona. Masz jakiś program do zarządzania kartą, ustaw w nim Zero Configuration lub go odinstaluj.
  • Spec od komputerów
    Przede wszystkim zainstaluj brakujący sterownik.
  • Poziom 29  
    Ale nie chce się włączyć, czy nie możesz znaleźć sieci?

Karta jest AG, czyli 5Ghz i tylko standard g w 2,4
    W jakim standardzie masz sieć może B? lub N?
    których ta karta nie obsługuje.

Co do sterowników, wątpie. żeby zabezpieczenie czujnika odcisku palca miało coś wspólnego z dostępem do Wifi.
  • Poziom 10  
    Witam. Na wstępie chciałem przeprosić że nie odpisywałem prawie 2dni, ale byłem poza domem na zadupiu i nie miałem takiej możliwości.

dinos83 napisał:
    Przez przełącznik czy klawisz z Fn masz włączoną kartę? Sprawdź w centrum mobilności win+x czy tam też jest włączona. Masz jakiś program do zarządzania kartą, ustaw w nim Zero Configuration lub go odinstaluj.

Nie wiem czy karta jest włączona. W c.m.s.windows "połączenie bezprzewodowe" jest "wyłączone" i nie da się go zmienić na "włączone" bo jest zaznaczone na szro - po prostu opcja niedostępna. Mógłbyś dokładnie napisać jaki program i co mam w nim zrobić - bo nie znam się na sieciach wogóle.

miecho18 napisał:
    Przede wszystkim zainstaluj brakujący sterownik.

Tzn. ? Który ? Prosiłbym dokładnie i na temat, bo sterowników są tysiące, nie instalowałem do klawiatury, bluetooth , czytnika linii papilarnych , itd.

serwisor napisał:
    Ale nie chce się włączyć, czy nie możesz znaleźć sieci?

Karta jest AG, czyli 5Ghz i tylko standard g w 2,4
    W jakim standardzie masz sieć może B? lub N?
    których ta karta nie obsługuje.

Co do sterowników, wątpie. żeby zabezpieczenie czujnika odcisku palca miało coś wspólnego z dostępem do Wifi.

Wogóle się nie włącza , jakby nie mogło znaleźć sieci to pół biedy.
  • Poziom 33  
    Do karty bezprzewodowej instalowałeś sam sterownik czy tez program Intel PROSet? Przestaw w nim na Zero Configuration lub go odinstaluj. Pokaz z menadżera urządzeń poszczególne opcje zaawansowane z karty. W pierwszym oknie po wejściu we właściwości karty w menadżerze urządzeń pokazuje jakiś błąd w stanie urządzenia? Najszybciej zdiagnozujesz czy karta jest sprawna przez linuxa LiveCD.
  • Poziom 29  
    klawiatury nie zainstalujesz, bo sama się zapewne zainstalowała.

Bluetootha zainstaluj, a w sumie to centrum mobilności IBM-a, bo dzięki niemu włączysz wszystko.

Co do braku możliwości włączenia, wygląda na wyłączoną albo poprzez klawisz Fn i logo antenki na jednym z klawiszy F1 do F12, albo przełącznikiem na obudowie.

Brakujący sterownik znajdziesz na Stronie Lenovo po wyszukaniu sprzętu według ich krótkiego symbolu, znajdującego się na dole lapka.
    Wrzuć fotkę spodu, to podam ci który to kod.
  • Poziom 10  
    dinos83 napisał:
    Do karty bezprzewodowej instalowałeś sam sterownik czy tez program Intel PROSet?

Sam sterownik - chyba :D
    dinos83 napisał:
    Pokaz z menadżera urządzeń poszczególne opcje zaawansowane z karty.

dinos83 napisał:
    W pierwszym oknie po wejściu we właściwości karty w menadżerze urządzeń pokazuje jakiś błąd w stanie urządzenia?

Dałem w pierwszym poście screna - nie ma żadnych wykrzykników i błędów.
    dinos83 napisał:
    Najszybciej zdiagnozujesz czy karta jest sprawna przez linuxa LiveCD.

Pewnie tak, ale Linuxa to ja widziałem tylko raz w telewizji i tyle z nim miałem styczności :P
    serwisor napisał:

Co do braku możliwości włączenia, wygląda na wyłączoną albo poprzez klawisz Fn i logo antenki na jednym z klawiszy F1 do F12, albo przełącznikiem na obudowie.

Chyba dziwne hieroglify rysuje IBM bo nic co przypomina antenkę nie rzuciło mi się w oczy.
    T61 - brak połączenia bezprzewodowego T61 - brak połączenia bezprzewodowego
    serwisor napisał:
    Brakujący sterownik znajdziesz na Stronie Lenovo po wyszukaniu sprzętu według ich krótkiego symbolu, znajdującego się na dole lapka.
    Wrzuć fotkę spodu, to podam ci który to kod.

Proszę:
  • Poziom 33  
    https://ccit.college.columbia.edu/knowledgeba...rticle/how-manage-wireless-lenovo-laptops.php

Bardziej chodziło mi o pokazanie poszczególnych opcji z ich wartościami.
    Nie pokazałeś stanu urządzenia tylko rozwiniętą gałąź karty sieciowej.
    Odinstaluj lub odznacz przez msconfig > uruchamianie Intel PROSet.
    W uruchomionych programach przy zegarku nie masz jakiegoś programu do zarządzania komputerem w stylu centrum mobilności w którym była by wyłączona karta?
  • Poziom 29  
    Typ do wyszukiwania 8900-A11

Klawisz F5 jest do włączania komunikacji bezprzewodowej, tak Bluetooth jak i Wifi.
  • Poziom 10  
    serwisor napisał:
    Typ do wyszukiwania 8900-A11

Ha :D tyle to i ja wiem - nigdzie nie ma tego sterownika, co potwierdza zresztą twoje jego niezapodanie (a miałeś dać link) :P . Pozdrawiam.