Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zakłócenia na ekranie monitora - co przyczyną?

YakkoS 13 Mar 2005 10:28 1626 4
  • #1 13 Mar 2005 10:28
    YakkoS
    Poziom 11  

witam

od długiego czasu na moim monitorze pojawiaja sie niebieskie "paski", obraz staje sie bardziej niebieski, przypuszczam że nie jest to wina tego że monitor ma już za soba swoje lata, lecz jakiegoś urządzenia przedmiotu który znajduje sie w najbliższym otoczeniu monitora. wystarczy wykręcić wtyczke łącząca monitor z grafiką i włączyć po kilku minitach by objawy zanikły a następnie ponownie zaczęły sie nasilać. zauważyłem że gdy komputer znajdzie sie na podłodze [bo normalnie jest w biorku :) ] problemy również zanikają, gdy pojawiają sie te niebieskie barwy na monitorze wystarczy poruszać troche w miejscu gdzie kabel z monitora łączy sie z grafiką by zmieniać intensywnośc zakłóceń, lub całkowicie je likwidować... podobnie jest gdy wyjeżdżam na kilka dni i komputer nie pracuje, zakłócenia znikają całkowicie na kilka dni.

strasznie drażni mnie te problem, zastanawiam sie co można zrobic aby sie go pozbyć, oraz co może być przyczyną [monitor i karta graficzna raczej niewchodzą w gre]. co może byc przyczyną zakłuceń, głośniki, kaloryfery, kabel telewizyjny?..... prawde mówiąc nie mam pojęcia...

prosze o jakieś rady i pomoc

pozdrawiam

0 4
  • #2 13 Mar 2005 10:58
    dzinks
    Poziom 12  

Jeśli jest reakcja na ruszanie kablem przy wtyczce to wygląda to na uszkodzenie kabla lub samej wtyczki monitora.

0
  • #3 13 Mar 2005 11:09
    YakkoS
    Poziom 11  

nie sądze ponieważ gdy komputer umieszcze na ziemi żadne operacje przy wtyczce nie powodują zmiany obrazu. podobnie jest gdy tą wtyczke odłącze na jakiś czas i ponownie włącze

0
  • #4 14 Mar 2005 00:53
    dzinks
    Poziom 12  

Zatem można podejrzewać przegrzewanie się karty graficznej lub jej zły kontakt z gniazdem na płycie głównej. Proszę wyjąć kartę z komputera. Wyczyścić radiator i wentylatorek na karcie graficznej, przeczyścić spirytusem rektyfikowanym styki na złączu karty i jej gniazdo na płycie głównej kompa oraz na wszelki wypadek gniazdo monitora na karcie graficznej i wtyczkę od monitora. Wkładając kartę proszę sprawdzić czy jest dobrze wciśnięta w gniazdo - niektóre płyty mają specjalny zaczep mocujący tył karty.

0
  • #5 14 Mar 2005 09:37
    dariuszm2
    Poziom 34  

Cześć.
    A ja bym zaczął od poprawienia lutów na PK.
    Pozdrawiam.

0