Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

citroen zx (1994r) - Brak ładowania citroen zx (1994r)

barry1982 07 Sep 2013 18:30 1740 5
 • #1
  barry1982
  Level 9  
  Witam!
  Mam taki problem z moją cytrynką 1,4i 1994r mianowicie chodzi o to że świeci mi się kontrolka od ładowania akumulatora a gdy dodaję gazu kontrolka znika a po 2 dniach samochodu nie da się odpalić. Gdy udało mi się go odpalić poprzez kable to nadal działo się to samo.
  Z góry dziękuje za pomoc
 • #2
  elemen_th
  Level 29  
  Alternator - szczotki, regulator, komutator. Oddaj do regeneracji.
 • #3
  pipałosia
  Level 27  
  Przy jakich odrotach gaśnie?. Sprawdziłeś, napięcie akumulatora ,masz czym ? umisz to zrobić . Może być regulator, może być alternator a w nim coś. Trzeba to sprawdzić , wyjąć pomierzyć, dać jakieś dane a tak to można pisać. Na stół pobierczy i się wyjaśni. Skororo kontrolka gaśnie po przygazowaniu to coś tam ładuje zanczy się czyli raczej regulator ok. ,ale to wszystko można wsprawdzić posiadając miernik , nawet najtańszy.
 • #4
  barry1982
  Level 9  
  nie mam sprzętu do tego.Nie posiadam w nim obrotomierza ale strzelam tak że koło 1,5 tysiąca. A jeżeli chodzi o resztę to mnie tylko interesuje czy lepiej kupić nowy alternator czy raczej oddać do regeneracji
 • #5
  kybernetes
  Level 39  
  barry1982 wrote:
  A jeżeli chodzi o resztę to mnie tylko interesuje czy lepiej kupić nowy alternator czy raczej oddać do regeneracji

  To przecież zależy od tego co tam jest uszkodzone.
 • #6
  dawidekaa
  Level 9  
  Witam, mam podobny problem ze swoim Citroenem, rocznik 1992. Po wymianie alternatora kontrolka ładowania świeci tylko przy pracującym silniku,a na zapłonie nie świeci, czyli zupełnie na odwrót. Co może być przyczyną tejże usterki? Proszę również o pomoc, pozdrawiam.