Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polar - Pralka Polar PDT 1019 - bęben uderza w obudowę

eedi1905 07 Wrz 2013 20:49 4638 10
  • #1 07 Wrz 2013 20:49
    eedi1905
    Poziom 2  

Witam, mam problem z pralką polar, bęben uderza w obudowę, po odkręceniu góry okazało się że, jakiś plastik do którego był przymocowany kamień, połamał się i powyłamywały się amortyzatory .Od tej pory bęben uderza w obudowę. Amortyzatory są wymienione na nowe, sprężyny dobre. Próbowałem na sztywno przykręcić kamień do obudowy, ale tłukła się jeszcze bardziej. jak przymocować ten kamień aby sie nie tłukło. Proszę o pomoć

• #2 08 Wrz 2013 02:11
    kuba30d
    Poziom 12  

A łożyska na bębnie w jakim są stanie?

• #3 08 Wrz 2013 12:23
    Gobro
    Poziom 27  

Jeżeli plastik połamany to trzeba zaprosić spawacza plastiku aby pospawał i można będzie przykręcić przeciwwagę.

• #4 08 Wrz 2013 14:47
    eedi1905
    Poziom 2  

Łożyska są w dobrym stanie. Powiem jeszcze tak po wymienieniu amortyzatorów puki nie wiedziałem co robić to ich nie zakladalem. Wczoraj próbowałem na sztywno przeciwwagę przymocowac do obudowy. Nic to nie dało. Było jeszcze gorzej. Juz nawet myślę czy by nie lepiej było założyć te amortyzatory i nie przykrecac kamienia na sztywno no bo on musi się troche ruszać. A ma ktoś może zdjęcie pralki tej z góry? Wieczorem zrobię zdjęcie i wstawie i dokładnie powiem o co chodzi. Najgorzej jest też to że nigdzie nie znalazlem tego ulamanego plastiku ani śruby. Dodam że pralka ma ok 9 lat.

• #5 08 Wrz 2013 15:11
    kuba30d
    Poziom 12  

"Wczoraj próbowałem na sztywno przeciwwagę przymocowac do obudowy. Nic to nie dało. Było jeszcze gorzej. Juz nawet myślę czy by nie lepiej było założyć te amortyzatory i nie przykrecac kamienia na sztywno no bo on musi się troche ruszać."

Nie rozumiem. Przeciwwagę przykręcasz na sztywno do obudowy bębna czy pralki?

• #6 08 Wrz 2013 20:26
    eedi1905
    Poziom 2  

Szczerze to ja się nie znam na budowie pralek :/ ten kamień przymocowałem ma sztywno do tylnej obudowy pralki, w miejscu gdzie był ten połamany plastik.

• Pomocny post
    #7 08 Wrz 2013 21:03
    kuba30d
    Poziom 12  

Błąd, kamień ma być przymocowany na sztywno do bębna, a cały bęben od góry zamocowany tylko na sprężynach, od dołu zaś zamocowany tylko na amortyzatorach.
    Kamień zastosowany jest w pralce celem ujażmienia siły odśrodkowej, usunięcie go nie wróży nic dobrego więc nie rób tego.
    Skup się na sprężynach oraz amortyzatorach lub też łożyskach. Któryś z tych elementów działa nie prawidłowo i bęben wpada w zbyt wysokie wibracje.

• Pomocny post
    #8 09 Wrz 2013 07:26
    Stefciu_B
    Specjalista AGD

kuba30d napisał:
    Błąd, kamień ma być przymocowany na sztywno do bębna, a cały bęben od góry zamocowany tylko na sprężynach, od dołu zaś zamocowany tylko na amortyzatorach.

Błąd, kamień (czyt. przeciwwaga) ma być przykręcony do zbiornika pralki, który to zawieszony jest od góry na sprężynach od dołu są amortyzatory. Bęben usytuowany jest w środku zbiornika.

• #9 09 Wrz 2013 10:07
    kuba30d
    Poziom 12  

Stefciu_B sądze że czytałeś całość i zauważyłeś iż eedi1905 zbiornik pralki nazywa bębnem (nawet w tytule) więc twoje uwagi namieszają mu w głowie.
    Zgadzam się z Tobą ale umownie na potrzeby tego postu zbiornik i bęben stanowi jedną część zwaną dalej bębnem... Zgoda?

Moderowany przez movzx:

Nie zgoda. Bęben jest bębnem, a zbiornik zbiornikiem.
    Za chwilę zaczniemy silnik nazywać króliczkiem bo komuś tak pasuje?
    Osoby uczestniczące w dyskusji proszę o doprowadzenie swoich postów do porządku - autora tematu w szczególności.
    Dla ułatwienia: "kamień" to przeciwwaga, to dziurawe które się kręci to bęben, a to w czym jest woda to zbiornik! Dalsze przedszkole będzie skutkowało koszem.

• #10 09 Wrz 2013 14:06
    eedi1905
    Poziom 2  

Dziekuje bardzo pomogło.
    Wiem może namieszałem z tymi nazwami-jak pisałem nie znam się :) tak macie racje. Bęben tłukł sie o obudowę pralki. Myślałem na początku przeciwagę- czyli kamień przykręcić na sztywno do obudowy. Zbiornika wogóle pod uwagę nie brałem :) Ale faktycznie nowe amortyzatory ( sprężyny były dobre i łożyska tez) i już sie nie tłucze. pozdrawiam i dziękuje jeszcze raz za pomoc.

kuba30d napisał:
    Kamień zastosowany jest w pralce celem ujażmienia siły odśrodkowej, usunięcie go nie wróży nic dobrego więc nie rób tego.
    Skup się na sprężynach oraz amortyzatorach lub też łożyskach. Któryś z tych elementów działa nie prawidłowo i bęben wpada w zbyt wysokie wibracje.

• #11 09 Wrz 2013 14:39
    kuba30d
    Poziom 12  

Cieszę się że mogłem pomóc i przepraszam za sformułowania ale chciałem aby autor zrozumiał o czym mówię.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME