Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Temperatura procesora Phenom Quad Core 965 BE.

Nabuchodonozor123 07 Wrz 2013 21:35 1698 3
  • #1 07 Wrz 2013 21:35
    Nabuchodonozor123
    Poziom 6  

Witam. Mam pewien problem. Około miesiąc temu kupiłem nowy komputer. Nie jestem w tym temacie jakoś super obeznany wiec nie złożyłem go sam. Złożyli mi go w salonie komputerowym. Niemal od początku zauważyłem że komp strasznie się grzeje a szczególnie procesor AMD Phenom Quad Core 965 BE. Ogólnie obudowa szczególnie po graniu w wymagające gierki np. Far Cry 3 wręcz parzy gdy się jej dotknie. Temperature sprawdzałem w programie HWiNFO64. Dochodzi ona nawet do 75 C. Wyczytałem gdzieś ze optymalna dla tego procesora to 62,63. Podobno jednak te procesory tak mają i są głośne. Mam chłodzenie boxowe.
    Mam pytanie czy pasta albo zdjecie obudowy dadzą jakiś efekt, czy żeby mieć spokój trzeba zainwestować w szybsze chłodzenie?

0 3
  • #2 07 Wrz 2013 22:25
    mloncur
    Poziom 7  

jeśli kupowałeś w salonie to zapewne obudowa jest zaplombowana czyli jej ściągnięcie/otworzenie implikuje utratę gwarancji, lepiej przejdź się do salonu ewentualnie zadzwoń lub w inny sposób się z nimi skontaktuj i powiedz o grzejącym się sprzęcie i, że Cię to niepokoi i czy masz czekać aż się usmaży wszystko czy teraz masz im przynieść blaszaka

-------------------------------------------------------------------------------

a i gdzieś mi wpadło do ucha, że wydajniejsze w grach są intele niż amd... jeżeli powiedziałeś panom, że chcesz komputer do gier to albo nie usłyszeli albo było taniej czyli więcej kasy dla nich :D

-------------------------------------------------------------------------------
    a i podaj jeszcze jakie masz chłodzenie tego procesora, może Ci co się na tym znają znajdą wytłumaczenie :P

oczywiście nie otwierając blaszaka :P na specyfikacji powinieneś mieć wyszczególnioną listę podzespołów :)

0
  • #3 09 Wrz 2013 20:57
    pawelr98
    Poziom 36  

To może od podstaw.
    Pełna konfiguracja sprzętu z bardzo szczególnym uwzględnieniem zasilacza.

mloncur napisał:

a i gdzieś mi wpadło do ucha, że wydajniejsze w grach są intele niż amd... jeżeli powiedziałeś panom, że chcesz komputer do gier to albo nie usłyszeli albo było taniej czyli więcej kasy dla nich :D

Może i prawda ale cena takowego procka jest 2 razy wyższa(najtańsze nowe I5).Więc przy małym budżecie ten procesor jest jednym z najtańszych nadających się do aktualnych i nawet przyszłych gier(przy dzisiejszym nastawieniu gier na mocną kartę graficzną będzie się nadawał może i za 2 lata).Ten 965 na boxie ma prawo być ciepły. Ale można nieźle uciąć Vcore i obniżyć tym samym temperatury.

0
  • #4 10 Wrz 2013 12:11
    _haker_1
    Poziom 32  

Tu nie ma co kombinowac z Vcore. Cos schrzanili w tym serwisie. Bezpieczna temperatura dla PII 955/965 to tak jak napisal autor 62/63st.C przy 100% obciazeniu wszystkich rdzeni. Takiej temperatury w zadnym przypadku nie powinien osiagnac niekrecony Phenom, nawet na stockowym chlodzeniu. Max to jakies 50 no moze 55st.C w upalny dzien z tragiczna obudowa.

Dzwon/idz do serwisu bo >65st.C Phenomy sadza BSOD-ami i jest to po prostu katowanie sprzetu. W Vcore sie mozesz bawic jak bedziesz podkrecac.

0