Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

Jak przestawić MUX TV naziemna?

littledimple 07 Wrz 2013 23:26 2076 14
  • Jak przestawić MUX TV naziemna?

Poziom 7  

Witam. Dzisiaj wprowadziłam się do Gdańska i pojawił się problem z telewizorem. Wcześniej odbierałam tv naziemną w Olsztynie i miałam kanały z MUX 1. Teraz wyszukałam kanały i pojawiają mi się tylko te z MUX 3. Z tym, że nie interesują mnie takie kanały, te z MUX 1 są jednak o wiele atrakcyjniejsze. Jak mogę to przestawić? Czy może jest możliwość odbierania dwóch? Nie znam się na tym zupełnie, więc proszę o dość proste odpowiedzi. Mój model telewizora to LG M2255, antenę mam wewnętrzną i chyba nie jest najlepszej jakości, bo jak się obok niej przejdzie czy coś to już są od razu zakłócenia.

0 14
    Poziom 39  

littledimple napisał:
    antenę mam wewnętrzną i chyba nie jest najlepszej jakości, bo jak się obok niej przejdzie czy coś to już są od razu zakłócenia.

To jest źródło Twoich problemów.
    Co do MUX-ów to można odbierać ich ile się zechce.

0
    Poziom 7  

Wynajmuję mieszkanie, więc tylko ta antena wewnętrzna wchodzi w grę, nie ma tu balkonu, żeby coś innego wykombinować. No nic, jutro pójdę do Saturna i popytam, może są jakieś lepsze anteny.

I jeszcze jedno pytanie - gdybym wzięła dekoder cyfrowego polsatu to zmieniłoby mi to coś? Czy ten dekoder to jest tylko po to, żeby przystosować te starsze telewizory do odbioru telewizji cyfrowej?

0
    Poziom 7  

xury napisał:
    A przynajmniej wiesz, w którą stronę ustawić antenę ?

Nie, ale tylko w tą stronę, w którą teraz stoi odbiera, jak się przekręci to już w ogóle nie ma nic.

0
    Poziom 43  

littledimple napisał:
    Nie, ale tylko w tą stronę, w którą teraz stoi odbiera, jak się przekręci to już w ogóle nie ma nic.

littledimple napisał:
    gdybym wzięła dekoder cyfrowego polsatu to zmieniłoby mi to coś?

Najpierw upewnij się, czy na nowej antenie cokolwiek się poprawi,
    potem powiedz gdzie dokładnie mieszkasz (ulica, nr domu), by można było doradzić coś z CP, ale ogólnie nic CP nie poprawi w Twojej sytuacji, kanały ogólnodostępne są u nich takie same jak w normalnym dekoderze, a reszta wymaga opłacania abonamentu, możesz się popytać sąsiadów czy ktoś z nich korzysta z CP naziemnie, i jakie anteny, jak mają to zrobione.

0
    Poziom 7  

Mieszkam na Kilińskiego 25. Rano pójdę do Saturna i spróbuję z tą anteną, przecież jak nic się nie zmieni to można im ją oddać.

0
    Poziom 43  

littledimple napisał:
    Rano pójdę do Saturna i spróbuję z tą anteną, przecież jak nic się nie zmieni to można im ją oddać

No właśnie nie, mają prawo jej nie odebrać, ale zawsze warto się o taką kwestię zapytać, to nic nie kosztuje, a pozwoli uniknąć nieprzyjemności.

0
    Poziom 37  

littledimple napisał:
    Rano pójdę do Saturna
    Tylko nie do Saturna trzeba znaleźć w okolicy sklep z antenami i tam zapytać i zaklepać sobie możliwość zwrotu anteny jak się nie sprawdzi.

0
    Poziom 7  

Myślę, że szybciej idzie coś zwrócić w Saturnie niż w jakimś tam podrzędnym sklepie z antenami. Ma się 14 dni na zwrot, pytałam. Nowa antena działa dość dobrze (mam mux 1 i 3, ale 2 nie ma), czasami są zakłócenia jak ktoś przechodzi albo przejeżdża ulicą, ale w sumie podobno jest ok. 20 km od miejsca nadawania, a antena wewnętrzna działa do 10 km, więc też nie ma co narzekać. Dziękuję za pomoc :)

0
    Poziom 37  

littledimple napisał:
    czasami są zakłócenia jak ktoś przechodzi albo przejeżdża ulicą,
    To typowy objaw za słabego sygnału z anteny.

0
    Poziom 7  

Mocniejszych już nie ma, naprzeciwko stoi budynek, może to przez to? Jak pisałam nie chcę zakładać zewnętrznej, bo już mnie właścicielka dobija i nie wiem ile tu pomieszkam. Teraz jest gorsza pogoda to widać, że jest średnio, ale moja druga antena wgl nie odbiera multipleksu 3, nawet jak stoi w tym samym miejscu co ta nowsza, mam te anteny:
    http://allegro.pl/signal-hd-antena-dvb-t-pokojowa-wewnetrzna-mocna-i3521438051.html (ta początkowa)
    http://www.saturn.pl/antena-vivanco-tva-402,id-177601 (ta nowa)

0
    Poziom 24  

Jak już musisz korzystać z pokojowej, to szukaj czegoś takiego:

Jak przestawić MUX TV naziemna?

0