Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spawarka plazma CUT 40 TIG MMA 160A- spawanie aluminium.

08 Wrz 2013 09:16 8586 9
  • Poziom 11  
    Witam wszystkich mam zamiar kupić takie urządzenie SPAWARKA PLAZMA CUT 40 TIG MMA 160A Spawarka plazma CUT 40 TIG MMA 160A- spawanie aluminium. i z tego co pisze w opisie to nie można spawać aluminium ale czytając po forach aluminium można spawać na różne sposoby
    Moje pytanie to czy tym sprzętem da rade pospawać aluminium a jak da to co trzeba jeszcze żeby położyć 10cm spoiny ?
    Proszę nie pisać że to badziew itp. bo jak na razie na lepszy sprzęt mnie nie stać a nie spawam zawodowo i zaznaczam że na spawaniu aluminium się nie znam

dziękuję za odpowiedzi
  • Poziom 2  
    Przykro mi ale nie da się tą spawarką pospawać aluminium.Spawarki inwektorowe do spawania aluminium są bardziej rozbudowane i niestety dużo droższe.
  • Poziom 11  
    Kurcze szkoda no ale jakoś nie mogę tego pojąć tig + argon + elektroda do aluminium i myślałem że pospawam no ale niewiedza kosztuje sprzęt zamówiony i dla świętego spokoju potestuje na aluminium dzięki za odpowiedź

pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Akurat elektroda nie ma tu znaczenia.Spawanie metodą TIG odbywa sie elektrodami wolframowymi różnej jakości tzn:z różnymi domieszkami innych metali.Jedyne co to używa się drutu aluminiowego.Cała różnica jest w samej maszynie.Oczywiście można też alu spawać metodą MAG,ale też musi być do tego przeznaczony,lecz nie da się tą metodą pospawać bardzo cienkich materiałów.
  • Poziom 11  
    Widzę kolego że coś na ten temat wiesz , więc pewnie dam spokój ze spawaniem aluminium a chciałem pospawać chłodnice klimatyzacji dokładnie to bok chłodnicy a to urządzenie kupiłem ze względu na plazmę mam nadzieję że przetnie blachę grubości 10mm

dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam
  • Specjalista - spawarki
    Do spawania alu, w dodatku na szczelność i cienkiego jak chłodnica wchodzi w grę tylko tig z ac i doświadczony spawacz, początkującym nie polecam, nie jest to wcale takie łatwe jak się wydaje. Tigiem dc możesz spawać miedź, kwasówkę, stal itp.
  • Poziom 11  
    A może ktoś już testował ten sprzęt to niech się wypowie co do spawania lub cięcia no ja jak pisałem sprzęt zakupiłem ale jeszcze w rękach go nie miałem ponieważ jestem za granicą a spawarkę kurier do domu dostarczył
  • Poziom 11  
    Nie chcę zakładać nowego tematu mam jeszcze jedno pytanie chodzi mi o cykl pracy spawarki na 110A -100% a na 160A -60% przeczytałem trochę i czym więcej czytam to mniej rozumiem
    Więc jak spawam na 160A to w ciągu godziny mogę spawać 36minut a na 110A całą godzinę niech mi to ktoś wytłumaczy
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    To nie cykl godzinny tylko 10min.

Według Twego rozumowania to można by spawać około 15 godz. a resztę studzić :D

Jak napisałem te czasy podaje się w cyklu 10 minutowym.

60% to znaczy 6min. spawania 4 przerwy,

np 20% to 2min. spawania 8 przerwy :idea:
  • Poziom 1  
    Do prostych prac to urządzenie powinno Ci wystarczyć. Masz tu prostego tig-a bez dodatkowych funkcji. Pewnie też bez pulsu, czyli nierdzewkę pospawasz ale bez szaleństwa. A do aluminium, jak ktoś już wspomniał niezbędne sa tigi ac/dc. A do spawania takich delikatnych rzeczy tym bardziej potrzebny jest sprzęt z nieco większym zakresem regulacji.

A porównując twoje urządzenie z przecinarkami o podobnych parametrach powinieneś mieć możliwość cięcia gdzieś do 12-14mm.