Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung & PC - Podłączenie przez router.

Mad12 08 Wrz 2013 11:13 1869 7
  • #1 08 Wrz 2013 11:13
    Mad12
    Poziom 2  

Witam,
    Chciałbym podłączyć telewizor (SAMSUNG 40UE5300 LED TV 40') z komputerem poprzez router-modem (ZTE ZXV10 W300).
    Telewizor jest podpięty pod router i posiada internet. Teraz chciałbym jakoś skonfigurować telewizor aby można było odbierać przynajmniej obraz z komputera, głos nie koniecznie. Chociaż jakby się dało odbierać głos i dźwięk było by super. Czy w ogóle jest taka możliwość? trzeba instalować dodatkowe oprogramowanie na komputerze ?
    Za podpowiedzi z góry dziękuję.
    Pozdrawiam.

0 7
  • #2 08 Wrz 2013 11:37
    anmedia
    Poziom 39  

Mad12 napisał:
    Czy w ogóle jest taka możliwość? trzeba instalować dodatkowe oprogramowanie na komputerze

Oczywiscie ze jest taka mozliwosc. Zerknij do instrukcji, lub na strone producenta, gdzie masz za darmo bardzo dobre oprogramowanie do tego.

Pozniej pozostaje konfiguracja oprogramowania i sieci. Poczytaj na tym forum, jest bardzo duzo o konfiguracji sieci DLNA.

0
  • #3 08 Wrz 2013 13:56
    Mad12
    Poziom 2  

Znalazłem aplikacje na stronie producenta dzięki której mogę udostępniać filmy, muzykę i obrazy poprzez router. Wszystko działa jak należy. Teraz mam pytanie czy mogę w taki sam sposób (poprzez router) udostępniać obraz z gry na telewizor ?

0
  • #4 08 Wrz 2013 14:00
    anmedia
    Poziom 39  

Mad12 napisał:
    Teraz mam pytanie czy mogę w taki sam sposób (poprzez router) udostępniać obraz z gry na telewizor ?

Nie, nie mozesz. Jedynie jesli TV podlaczysz jako monitor.

0
  • #5 08 Wrz 2013 14:02
    Mad12
    Poziom 2  

Ok, w jaki sposób mogę zrobić takie połączenie ?

1
  • #6 08 Wrz 2013 15:05
    anmedia
    Poziom 39  

Zobacz jakie wyjscie w komputerze i jakie wejscie w TV.

0
  • #7 08 Wrz 2013 16:14
    Mad12
    Poziom 2  

W komputerze DVI oraz HDMI w telewizorze HDMI. Czyli odpowiedz nasuwa się sama. Podłączenie przez kabel HDMI wiąże ze sobą jakieś dodatkowe czynności ?
    Czy podłączenie takim kablem da mi obraz oraz dźwięk ?

1
  • #8 08 Wrz 2013 17:18
    anmedia
    Poziom 39  

Mad12 napisał:
    Podłączenie przez kabel HDMI wiąże ze sobą jakieś dodatkowe czynności ?

Tak, konfiguracja karty graficznej.
    Mad12 napisał:
    Czy podłączenie takim kablem da mi obraz oraz dźwięk ?

Obraz tak, dzwiek - to zalezy od karty i plyty glownej, oraz sposobie jej podlaczenia wewnatrz, a pozniej oczywiscie i konfiguracji - tym razem i w opcjach karty graficznej i w opcjach audio.

0