Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

philips streamium mci298 - Radio internetowe - jak dodać stację do Philips MCI29

rademe 08 Wrz 2013 15:23 3369 17
  • #1 08 Wrz 2013 15:23
    rademe
    Poziom 9  

Witam, nabyłem mikro wieżę Philipsa streamium mci298.
    Niestety w radiach internetowych nie ma mojej ulubionej stacji "rmf polskie przeboje" :cry:
    Z instrukcji wiem, że trzeba zarejestrować produkt, zalogować się na swoje konto w philipsie i w zakładce Philips Club dodać tą stację - tyle że nie mam tej zakładki - może ktoś miał już z tym do czynienia? :?:

0 17
  • #2 08 Wrz 2013 17:20
    Polon_us
    Poziom 41  

Korzystam z radia internetowego Philipsa i miałem do czynienia z tym, co piszesz.

Na twoim miejscu nie przejmowałbym się zakładką "Club", ja do dziś nie widzę jej, jak zaloguję się do swego konta na stronie Philipsa.
    Proponuję, abyś zalogował się do swego konta na Philips - twoje radio internetowe musi być włączone i połączone z Internetem.
    - po zalogowaniu powinieneś zobaczyć m.in. opcję "Streaming management" - klikasz na to
    - chwilę potrwa zanim pokaże się następna strona - dane są pobierane z twojego radia
    - po ukazaniu się tej następnej strony wybierz "My media"
    - powinna ukazać się zakładka (już otwarta) "Music"

- w górnej części będziesz miał pola do wpisu:
    - adresu radia które chcesz zapisać do ulubionych (favourites)
    - nazwę, którą chcesz przypisać do tej stacji
    - rodzaj nośnika np. mpg, mp3
    - dokładne określenie stacji
    - zaznaczenie, czy chcesz aby była wpisana do ulubionych

Po wpisaniu tych danych naciskasz "Save" i po chwili ta stacja powinna być wpisana do twego radia.
    Powtarzasz proces dla kolejnych stacji.

Powodzenia :)

0
  • #3 08 Wrz 2013 18:02
    rademe
    Poziom 9  

Dzięki za szybką i pomocną odpowiedź - zmylił mnie ten cały Philips Club,
    Doszedłem do zakładki w której podaję link do radia - w moim przypadku jest to http://www.rmfon.pl/play,9
    pozostaje pytanie jaki typ wybrać, próbowałem z kilkoma, ale w radiu pojawia się komunikat o braku połączenia ze stacją
    bym był wielce wdzięczny jak byś spróbował u siebie również dodać tą stację - może po prostu się nie da
    jeszcze raz z góry dziękuję

0
  • #4 08 Wrz 2013 19:20
    Polon_us
    Poziom 41  

Forma adresu którą podałeś do tej stacji nie jest "dobra" dla radia. Swego czasu namęczyłem się, zanim doszedłem do tego.

Wpisz ten adres i zobacz, czy zadziała (dokładnie jak napisałem) -> http://195.150.20.244:8000 <-

Media: mp3

Nie zadziała on z przeglądarki, ale z radia powinien. Niestety, nie mogę sprawdzić z mego radia, bo jestem w pracy :(
    Daj znać jak próba wypadła.

P.S. Domyślam się, że ta stacja to RMF Polskie Przeboje?

0
  • #5 08 Wrz 2013 20:01
    rademe
    Poziom 9  

niestety nie idzie - brak połączenia ze stacją
    pomału tracę nadzieję, że jest to możliwe
    rmf polskie przeboje przypadło mi bardzo do gustu ale chyba się trzeba przyzwyczaić do rmf największe polskie przeboje :)
    dzięki za podpowiedź

0
  • #6 08 Wrz 2013 20:37
    Polon_us
    Poziom 41  

Hmm, szkoda, no nic, jak tylko będę miał czas to przetestuję to.

Może dobrze byłoby tytułem próby tymczasowo zainstalować coś innego?

Aby mieć pewność, że to radio działa.

Proponuję takie adresy strony polskastacja.pl:

-> http://188.165.20.29:8150 <- Polskie Niezapomniane Przeboje

-> http://91.121.89.153:8050 <- Tylko Polskie Przeboje

Obydwa ustawione na audio/mpeg

0
  • #7 10 Wrz 2013 02:45
    Polon_us
    Poziom 41  

Hmm, kolega rademe nie odpowiedział na mój poprzedni wpis. Mam nadzieję, że podane tam stacje udało się wpisać.

Przetestowałem u siebie wpisanie stacji RMF jak pisałem uprzednio. Niestety, z takim samym efektem jak u kolego rademe.

Ale, udało mi się rozwiązać kwestię słuchania stacji RMF na moim urządzeniu. W sumie znalazłem dwa sposoby, aby to uczynić. Także teraz słucham z przyjemnością RMF Classic Rock, które przypadło mi do gustu, za co jestem koledze rademe wdzięczny :)

Ad rem, łatwiejszą drogą, aby uzyskać tę stację na odbiorniku jest użycie funkcji Search. Po wpisaniu RMF odbiornik znalazł dużo stacji nadawanych przez stację RMF. Po odszukaniu i włączeniu tej pożądanej - w moim przypadku Classic Rock - trzeba użyć klawisz Favourite na pilocie urządzenia. Stacja zostanie wpisana i zapamiętana w liście Favourites (Ulubione). Tu mała uwaga - jeżeli klawisz Favourite zostanie użyty dla stacji już wpisanej na listę, to ta stacja zostanie wykasowana. Trzeba być ostrożnym z tym przyciskiem.

Do listy ulubionych stacji przechodzi się poprzez menu odbiornika.

Mam nadzieję, że ten sposób rozwiąże problem kolegi rademe. Jeśli nie, to przejdziemy do planu B :)

0
  • #8 10 Wrz 2013 08:59
    rademe
    Poziom 9  

Zgadza się - znaleźć można wiele ciekawych stacji, jednak nie mogłem znaleźć tej którą słuchałem wcześniej najczęściej. Chciałem ją dodać ręcznie, ale najwyraźniej nie można i to jest pewnie powodem, że nie ma jej na liście przy wyszukiwaniu. Trudno, dalej tylko nurtuje pytanie dlaczego???
    Dzięki za szybką pomoc i dobre chęci

Dodano po 22 [minuty]:

Jeszcze dodam dla innych, że przy rejestracji bezpośrednio z mikrowieży zostało utworzone konto na philipsie ale bez ikonki Streaming management, dopiero po wykasowaniu produktu i zarejestrowaniu od nowa na stronie już ikona się pojawiła

0
  • Pomocny post
    #9 10 Wrz 2013 10:16
    Polon_us
    Poziom 41  

Nie jestem przekonany, że ta stacja jest jakoś specjalnie blokowana. Sądzę, że problem jest w mnogości stacji nadawanych przez RFM. Jest ich bardzo dużo i ta jedna, wybrana może "ginąć w tłumie".
    Przyznam się, że nie sprawdziłem obecności tej stacji, kiedy testowałem funkcję Search.
    Mea culpa :(
    Wspominałem uprzednio o planie B - wyszukiwanie stacji na stronie Philips'a, ale dam sobie spokój. Tam również nie widać tej stacji.

Może napisać email do RMF z prośbą o adres tej stacji rozpoznawalny przez radio?
    Może pomogą ...

0
  • #11 13 Wrz 2013 23:34
    adamrowny
    Poziom 2  

W jaki sposób znaleźć tą zakładkę "Streamium management"? po zalogowaniu nigdzie jej nie widzę a przejrzałem juz chyba wszystko.

0
  • #12 13 Wrz 2013 23:51
    Polon_us
    Poziom 41  

Najlepiej jak byś zamieścił zrzut ekranu po zalogowaniu się na stronę Philipsa.

Jakie urządzenie używasz ?

Wypadałoby założyć nowy temat, a nie podwieszać się, hyh ....

P.S. Zalogowanie to jedno, ale musisz tam zarejestrować twoje urządzenie firmy Philips - to drugie. Wtedy zakładka, a właściwie link będzie widoczny.

0
  • #13 14 Wrz 2013 09:31
    adamrowny
    Poziom 2  

Jestem tam już zalogowany i mam dodany produkti niestety nadal nic nie jest widoczne. Używam właśnie MCI298, załączam screen. philips streamium mci298 - Radio internetowe - jak dodać stację do Philips MCI29

0
  • #14 14 Wrz 2013 14:25
    Polon_us
    Poziom 41  

Hmm, zakładka, a właściwie link do "Streamium management" powinna być widoczna po kliknięciu na "Zobacz szczegóły".
    Tak to wygląda z mojej strony.

philips streamium mci298 - Radio internetowe - jak dodać stację do Philips MCI29

Proszę jeszcze zwrócić uwagę na fragment wpisu kolegi rademe - wpis #8

Jeszcze dodam dla innych, że przy rejestracji bezpośrednio z mikrowieży zostało utworzone konto na philipsie ale bez ikonki Streaming management, dopiero po wykasowaniu produktu i zarejestrowaniu od nowa na stronie już ikona się pojawiła.

0
  • #15 14 Wrz 2013 15:00
    rademe
    Poziom 9  

dodam jeszcze że na początku na polskiej stronie philipsa pokazywało mi jakieś błędy więc logowałem się przez angielskiego philipsa z językiem angielskim

0
  • #17 17 Wrz 2013 12:59
    adamzloty
    Poziom 1  

Faktycznie dziwina sprawa, zarejestrowałem drugie konto przez angielskiego philipsa i po dodaniu produktu ten link jest widoczny.

Chyba w jakiś sposób regionalnie to ograniczyli.

Dzięki za pomoc.

0
  • #18 17 Wrz 2013 13:10
    Pablo1964
    Moderator

Widzę, że Kolega z rozpędu także pozakładał wiele kont na naszym forum.

3.1.2-3.1.3. Zabronione jest rejestracja/korzystanie z więcej niż jednego loginu lub udostępnianie danych umożliwiających korzystanie z loginu Użytkownika osobom trzecim.

Blokuję konta do wyjaśnienia.

0
  Szukaj w 5mln produktów