Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka INDESIT BAAN10 demontaż rozrusznika z agregatu

ocmarek 08 Wrz 2013 17:23 2712 2
  • #1 08 Wrz 2013 17:23
    ocmarek
    Poziom 11  

Witam.
    Szukam sposobu demontażu rozrusznika (startera) z agregatu chłodniczego lodówki INDESIT.
    Sytuacja jest następująca. [Pomimo załączenia przez termostat sprężarka nie zawsze startuje.]
    Dzisiaj rano tak się zdarzyło i sobie poradziłem tak, że przy pomocy przedłużki (suwmiarka) nacisnąłem ten starter (korpus) a lodówka wystartowała.
    Na razie chodzi.
    Dodam, że z lodówką walczę 2 tygodnie i doszedłem w końcu do wniosku, że są jakieś zimne łącza na starterze agregatu.
    Nie wiem jak się ten starter demontuje. Stąd prośba o pomoc.

Przydługie opowieści bez związku z tematem skróciłem.
    >movzx<

1 2
  • #3 18 Wrz 2013 00:05
    ocmarek
    Poziom 11  

Na zdjęciu, jeśli je powiększyć, na ścianie czołowej jest rysunek. Na nim pokazano, gdzie włożyć śrubokręt i w którym kierunku działać siłą. Jest jeszcze jedna strzałka od tyłu, która sugeruje, że trzeba coś zdobić, coś przycisnąć? Może ktoś wie co i pomoże, bo już jestem blisko.

Dodano po 2 [godziny] 33 [minuty]:

Zamykam temat. Śrubokręt - mocny - wkłada się w to gniazdo i odchyla, bo pod spodem jest zaczep, który trzeba odsunąć. Następnie wysuwa się część obudowy do siebie. Łatwo jednak nie wychodzi, ale za to wprost na zaczopowany przewód sprężarki. Pod spodem kable i inne. Pozdrawiam wszystkich czytających i administratorów.

0