Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

nagrywarka USB a dysk twardy (iOmega cdrw55292ext)

Paszczak2003 13 Mar 2005 12:37 1268 4
    Paszczak2003
    Level 17  
    Witam posiadam nagrywarkę zewnętrzną firmy iOmega o modelu jak w temacie.. i zastanawiam się czy da się ja jakoś przerobić zeby zamiast nagrywarki pod złącze ide podłączyc dysk...

Rozebrałem ją i podlączyłem dysk ale niestety po podłączeniu układu do komputera windows nie wykrył dysku :( ...

może da się jakoś nie wiem wgrać sterowniki.. albbo coś..
    na płytce kontrolera siedzi taki scalak..

in-system
    ISD300A1

dodam tylko ze obojętnie jaką nagrywarke czy cd-rom podłącze to wszystko działa bez problemowo.
    pozdrawiam
    iNTELL
    Level 30  
    Mimo iż nagrywarka i dysk maja takie samo złącze odczyt i zapis danych na te dwa urządzenia realizowany jest w troszkę inny sposób. Wydaję mi się że to urządzenie które posiadasz nie obsłuży Ci dysku. Zostało ono specjalnie zrobione tylko i wyłącznie pod urządzenia CD-ROMo podobne. Do dysku najlepiej kupić oddzielną kieszeń USB np. na allegro.
    Paszczak2003
    Level 17  
    S.Z.K.O.D.A
    Bo mam 2 takie urządzenia i mam laptopa.. szczeze to bym wolał kopiować dane od razu na dysk a nie przez cd ale lepszy rydz niż nic.. jak to mówią.. dzięki i pozdro..
    ps. kiedyś w chyba elektronice praktycznej był taki kontroler i trzeba było mu wrzucić program.. mozliwe ze tutaj jest coś takiego ale przystosowane tylko na CDROMO-podobne rzeczy.. jak by ktoś wiedział coś więcej na temat ISD300A1 jakis program i jak go zaprogramować to proszę o kontakt,
    pozdrawiam

PS2
    http://www.terralab.ru/mobilis/17271/ <<<< wydaje mi sie ze da sie za pomocą tego scalaka podłączyć kompa z hdd zerknijcie na strone.. tylko jak to zrobić
    elektryk
    Level 42  
    Paszczak2003 wrote:
    Bo mam 2 takie urządzenia i mam laptopa.. szczeze to bym wolał kopiować dane od razu na dysk a nie przez cd ale lepszy rydz niż nic.. jak to mówią.. dzięki i pozdro..
    A próbowałeś podłączyć, może jednak zadziała, ata to nie to samo co atapi, ale niektóre układy obsługują oba standardy.
    Paszczak2003
    Level 17  
    elektryk wrote:
    A próbowałeś podłączyć, może jednak zadziała, ata to nie to samo co atapi, ale niektóre układy obsługują oba standardy.

próbowałem :( ale niestety .. nie da sie.. wiem ze to jest uklad firmy in system .. to to samo co cypress... chyba... napewno wystarczy jakąś nużkę dolutować do masy albo do vcc ... wrrr bo pewnie iOmega wrzuca jeden program (masówka) do wszystkich swoich urządzeń (mają tez kieszenie hdd) i na płytce jest coś inaczej... może moja koncepcja jest zła.. nie wiem..

aha sprawdzalem w zasadzie tylko dysk seagate 40 i 60 gb ale za to we wszystkich konfiguracjach (zworki)

Dodano po 1 [minuty]:

WIEM ZE TEN SCALAK OBSŁUGUJE ATA I ATAPI