Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podgrzewacz wody Galmet 120L - ciągłe wyłączanie się bezpiecznika grzałki

agoras 08 Sep 2013 19:42 4446 5
 • #1
  agoras
  Level 2  
  Używam podgrzewacza na wodę Galmet 120 L. Niestety od już sporego czasu wyrzuca mi bezpiecznik pod grzałką odłączając dopływ prądu do termostatu i grzałki. Pali się tylko jedna dioda; a żeby załączyć grzałkę muszę wcisnąć bezpiecznik pod grzałką. Co może być przyczyną? Grzałka ponieważ jest wciąż odcinana od zasilania nie nagrzewa wody do odpowiedniej temperatury. Co zrobić? Co sprawdzić? Lub co wymienić? Grzałka już została wymieniona, gdyż diagnoza była taka, że dużo kamienia w zbiorniku powoduje zbyt mocne nagrzewanie grzałki i czujnik pod grzałką wszystko rozłącza. Co dalej?
 • #2
  User removed account
  User removed account  
 • #3
  agoras
  Level 2  
  A czym wyczyścić takie zaśniedziałe przewody?
 • #4
  User removed account
  User removed account  
 • #5
  tomaszk23
  Level 16  
  sprawdź oporność elektryczna grzałki
 • #6
  saskia
  Level 39  
  Sadze ze glowny termostat boilera jest, albo rozregulowany, albo uszkodzony i grzalka ogrzewa wode do temperatury wyzszej niz max. temperatura zabezpieczenia termicznego grzalki.
  Mialem dokladnie tak zamo, kazde wlaczenie boilera konczylo sie zadzialaniem zabezpieczenia po nagrzaniu wody, bo termostat glowny wylaczal przy wyzszej temp. niz zabezpieczenie.
  Wymienilem glowny termostat i wszystko wrocilo do normy.

  Sprawdz do jakiej temperatury nagrzewa sie boiler, a na jaka temp. jest termik zabezpieczajacy wedlug specyfikacji boilera.
  Sadze ze termik jest na ok. 80st.C i jezeli glowny mialby wylaczyc przy 85st C , woda nagrzeje sie do 80,5st.C i termik zadziala.

  Po sprawdzeniu i naprawie, radzil bym wymienic takze ten termik, bo po wielokrotnym zadzialaniu staja sie one bardziej czule i wylaczaja przy coraz nizszej temp.