Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WiFI, Anteny na zewnątrz szafy Rack 10".

08 Wrz 2013 20:52 1938 3
  • Poziom 9  
    Witam.
    W celu uporządkowania sprzętu sieciowego Router (TP-link TL-WR1043ND) oraz Switch chcę umieścić w małej szafie rackowej 10". Problemem są 3 anteny od TP-LINKA, chce je wyciągnąć na zewnątrz za pomocą pigtaila RP-SMA.
    I teraz właściwe pytanie. Czy gniazdo RP-SMA mogę przykręcić do metalowej obudowy ? Jeśli nie jak je odizolować ? Myślałem nad małą plastikową obudową w niej przykręcić gniazdo a do tego zamontować antenę i całość przykleić do szafy.

Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Można je przykręcić do metalowej obudowy, pod warunkiem, że jest ona uziemiona. Bez uziemienia też będzie działać, ale przy wyładowaniach atmosferycznych może "polecieć" moduł radia w routerze.
  • Poziom 9  
    Obudowa będzie uziemiona. To rozwiązuje problem. Zastanawiałem się tylko czy to nie będzie miało negatywnego wpływu na działanie WiFi. W routerze nie ma uzieminia a na ekranie aten podpięte właśnie by było uziemienie.
  • Poziom 27  
    Uziemienie reflektora anteny (masy) nawet poprawi parametry transmisyjne, co prawda najwięcej byłoby to widać w przypadku transmisji kierunkowej, ale i tutaj się przyda :)