Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf II 1.6 '84 - rozrusznik nie kreci.

08 Wrz 2013 21:36 3567 15
  • Poziom 8  
    Witam, jestem szczęśliwym posiadaczem mk2 golf 1.6 auto 84 rok. Problem polega na tym, ze auto nie zapala. Rozrusznik nie kreci I słychać tylko tykanie. Zamówiłem już używany rozrusznik ale wyczytałem ze możne to być problem z masa? Proszę o rade. Dodam ze elektryka to nie moja najmocniejsza strona.
  • Poziom 43  
    Wstaw jak przyjdzie i pochwal sie czy działa.
    To wina raczej po stronie rozrusznika.
  • Poziom 25  
    Z dużym prawdopodobieństwem uszkodzony jest włącznik elektromagnetyczny rozrusznika przy sprawnej cewce elektromagnesu, ewentualnie wypracowane szczotki. Jak sprawdzić - to już musisz poszukać na forum ( a jest b. łatwo). Gdyby był słaby styk z masą - kontrolki na tablicy przygasałyby po przekręceniu kluczyka na rozruch.
  • Moderator Samochody
    Rozrusznik jest na wierzchu, bierzesz śrubokręt i zwierasz śruby elektromagnesu, jak silnik rozrusznika ruszy, to zwierasz górną śrubę z konektorem 50, powinien zadziałać
  • Poziom 25  
    ... jak będzie sprawny. Ponadto Goatee85 napisał:
    Cytat:
    Dodam ze elektryka to nie mojarra najmocniejsza strona.
    więc podpowiadam, że po wyjęciu rozrusznika, izolowanymi przewodami (np. takie jak używane są do awaryjnego rozruchu), minus musisz dać wcześniej na obudowę, a plus z akumulatora na jedną z gwintowanych śrub elektromagnesu, mocno go trzymając i dopiero działać, tak jak kolega carrot dobrze radzi.
    W moim zamyśle to autor tematu miał do tego dojść, aby poznał na dobry początek trochę samochód i forum. :D
  • Moderator Samochody
    Ten rozrusznik nie bardzo da się sprawdzić "na stole" bo przednia tulejka jest w obudowie skrzyni biegów, wirnik będzie tarł o stojan
  • Poziom 8  
    Dziękuję panowie za poradę, myśle ze wsadzę ten nowy a stary oddam do regeneracji. Jakieś porady odnośnie wymiany?
  • Poziom 25  
    Zanim cokolwiek zrobisz sprawdź stan otrzymanego rozrusznika oraz sposób mocowania (rozstaw śrub) - VW Golf II miał co najmniej kilkanaście rodzai rozruszników. Przed demontażem odłącz akumulator. Zanim odkręcisz rozrusznik, zadbaj o odpowiednie stabilne podparcie silnika i skrzyni biegów (np. podłuż deski albo lepiej lewarek z deską pod misę olejową - uważaj na korek). Lewarek jest lepszy, gdyż przy montażu rozrusznika masz możliwość niewielkiego podniesienia/opuszczenia silnika i włożenia śrub. Śruby mocujące rozrusznik, mocują jednocześnie łapę poduszki silnika do przedniej belki (bez podparcia silnik opadnie!!!).
  • Poziom 8  
    Dzięki za pomoc, w weekend będzie zabawa. Mam nadzieje ze podejdzie, automat tez miał kilka rożnych rodzai rozruszników ?
  • Poziom 25  
    Jakie masz oznaczenie silnika? Taki masz rozrusznik? Link Patrz na mocowanie (zakładam, że masz 1,6 automat).
  • Moderator Samochody
    Goatee85 napisał:
    Jakieś porady odnośnie wymiany?

Najpierw odkręcasz górną nakrętkę przedniej łapy, podnośnik pod silnik i podnosisz tyle żeby łapa uniosła się lekko nad poduszkę.
  • Poziom 8  
    Witan ponownie. Rozrusznik przyszedl i z ciekawosci postanowilem sprawdzic czy ten w moim golfie wyglada podobnie. Szczerze mowiac, nie wydaje mi sie. Ten w golfie wydaje sie bardzo maly a ten ktory przyszedl jest ogromny!(ocenilem tylko po dotyku bo nie jestem w stanie tam zajrzec) Nie wiem czy to dlatego ze moj to automat ale jest on ulokowany w bardzo niedostepnym miejscu (tyl silnika, zaraz nad kolektorem wydechowym)?? I nie wydaje mi sie zeby trzeba bylo podnosic silnik w celu wyjecia.
    Do tego wszystkiego sprawdzilem przwody ktore dochodza to rozrusznika z czego plus od aku wydawal sie luzny.Troche nim poruszalem i auto zapalilo!!!
  • Poziom 25  
    Tak, tylko o tym, że masz Golfa II ze skrzynią automatyczną dowiedzieliśmy się dopiero pod koniec, i to mimochodem. Stąd takie, a nie inne porady. Niemniej ważne, że samochód chodzi.
  • Poziom 8  
    No tak tylko jak dlugo pochodzi.. a o tym ze to auto pisze w pierwszym postcie.
  • Poziom 25  
    Dalej nie rozumiesz. Nikt na forum nie jest wróżką, że masz skrzynię automatyczną - a to zupełnie inna bajka. O tym, zgodnie z regulaminem, byłeś obowiązany napisać w temacie, czego nie uczyniłeś - poczytaj dobrze regulamin - przyda się na przyszłość. Uff...
    Przyjęliśmy wariant najczęściej występujący, czyli skrzynia manualna. Golf II z automatem, i to jeszcze w tym roczniku, to rzadkość. Chcąc być pewnym rozrusznika, wyciągnij go i daj do przejrzenia elektrykowi do regeneracji - po tylu latach eksploatacji na pewno tego wymaga.
  • Poziom 8  
    Rozrusznik po regneracjii, Pali na dotyk, dziekuje za pomoc.