Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor 32" jako monitor PC do 2000 zł

08 Wrz 2013 22:46 5100 11
  • Poziom 8  
    Witam,
    proszę o pomoc w doborze telewizora, który będzie na stałe podłączony do komputera stacjonarnego i w 90% swojego działania będzie pełnił funkcję monitora PC.
    Kwota jaką jestem gotowy wydać to 2000 zł.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? - 10m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? - ok. 1,5m (PC), ok. 4m (TV)
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? głównie na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju? słońce nie pada na ekran
    7. Jaki masz obecnie telewizor? monitor PC Samsung 27" T27A750 Series 7 LED HDTV 3D
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? nie mam wymagań
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? obraz z PC, blu-ray, cyfrowa kablówka, xbox
    10 .Jakie urządzenia? PC, blu-ray, cyfrowa kablówka, xbox
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 6-8
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? bez znaczenia
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? sport
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? tak
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? tak - 10%
    16. Preferencje co do marki? brak
    17. Preferencje co do wielkości? wyłącznie 32"
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? trudno powiedzieć
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? trudno powiedzieć
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2000zł
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? może lecz nie musi mieć 3D

Znalazłem coś takiego: Philips 32PFL5008
    Czy odpowiadałby moim wymaganiom? Czy nadawałby się jako monitor? Czcionka podczas oglądania nie byłaby rozmyta?

Bardzo proszę o podpowiedzi bo mam niewiele czasu na wybór (żona nie może się dowiedzieć, że dostałem premię Wink )
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 8  
    Dzięki, nawet nie wiedziałem, że takie urządzenie istnieje.

Co do samego telewizora to jestem bardzo bliski zdecydowania się na niego, jednak by mieć jeszcze czyste sumienie chciałbym zapytać czy jest jakaś alternatywa dla tego Philipsa?

Dodano po 3 [godziny] 20 [minuty]:

Temat nieaktualny. Zdecydowałem się na Philips 32PFL5008
    Podzielę się wrażeniami, być może pomoże to w przyszłości komuś dokonania zakupu.
  • Poziom 1  
  • Poziom 8  
    Mam jeszcze takie pytanie:
    jak z kalibracją tego telewizora? Gdzieś można uzyskać wskazówki?
    Wiem, że jest google, ale tam nie znalazłem przykładów odnośnie tego konkretnego modelu.
    Jakieś wskazówki? Jak? Co? Gdzie szukać?
  • Poziom 1  
  • Poziom 8  
    Dziękuję, ale czy jest ktoś może dać jakieś darmowe wskazówki?
  • Poziom 25  
    Z czasem samo sobie ustawisz takie kolory jakie Ci odpowiadają.
  • Poziom 8  
    Ooo, dziękuję. Właśnie o coś takiego mi chodziło.

Co do samego telewizora, pierwsze wrażenie bardzo pozytywne. To na czym mi najbardziej zależało, to używanie go jako monitora i to się bardzo dobrze sprawdza.
  • Poziom 1  
  • Poziom 8  
    Czytelność czcionki ma idealną. Przyznam szczerze, że o to się najbardziej bałem, ale okazuje się, że zupełnie niepotrzebnie. Przesiadłem się z monitora 27" i w tej chwili nie wyobrażam sobie korzystania z ekranu mniejszego niż 32". Nie wiem czy to kwestia kalibracji, ale obraz jest dużo ładniejszy/wyraźniejszy niż w moim starym monitorze PC Samsung 27" T27A750 Series 7 LED HDTV 3D

Ambilight mi się podoba, ale szczerze mówiąc nie powaliło mnie na kolana. Być może też dlatego, że usytuowanie telewizora nie pozwala się w pełni z tego cieszyć.

Jeśli ktoś się zastanawia czy telewizor 32" może pełnić funkcje monitora to mogę zapewnić, że Philips PFL5008 nadaje się do tego idealnie.

Mam natomiast jedno pytanie:
    Czy ktoś wie dlaczego nie jest możliwe włączenie funkcji 3D gdy źródłem jest komputer?
    Dziwne dodatkowo jest to, że jak podłącze PC pod inne wejście HDMI, to problem znika, choć obraz robi się taki, jakby wszystkie ustawienia telewizora powracały do ustawień fabrycznych.
    Przy każdym innym źródle nie ma problemu z 3D.