Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

s.bravia kdl3500+grundig3305 - Podłączenie zestawu bez utraty jakości dzwięku

anenyellow 08 Wrz 2013 23:28 1029 3
  • #1 08 Wrz 2013 23:28
    anenyellow
    Poziom 1  

Witam,

Próbowałem podłączyć kino domowe do telewizora.Niestety kabel euro czy też jack 3.5 - przez słuchawki nie daje mi dobrego efektu.Działa głośnik FR ,SL i SR w dodatku cichutko z wyjątkiem prawego przedniego.Zależy mi na dźwięku przestrzennym.Zwracam się o pomoc jakich przełączy użyć?

s.bravia kdl3500+grundig3305 - Podłączenie zestawu bez utraty jakości dzwięku s.bravia kdl3500+grundig3305 - Podłączenie zestawu bez utraty jakości dzwięku s.bravia kdl3500+grundig3305 - Podłączenie zestawu bez utraty jakości dzwięku s.bravia kdl3500+grundig3305 - Podłączenie zestawu bez utraty jakości dzwięku s.bravia kdl3500+grundig3305 - Podłączenie zestawu bez utraty jakości dzwięku

0 3
  • #2 09 Wrz 2013 00:54
    anmedia
    Poziom 39  

anenyellow napisał:
    Zależy mi na dźwięku przestrzennym

Nie uzyskasz, nie masz technicznie takiej mozliwosci. Kino domowe posiada tylko wyjscie cyfrowe, a nie wejscie. Jedynie co mozesz uzyskac to ewentualnie stereo podlaczajac przewod euro - 6RCA do pierwszego gniazda euro w TV (tak jak na zdjeciu).
    Te 6 RCA to - 3 sa OUT (audio L,P i wideo) i 3 IN (audio L,P i wideo) Te kabeli maja opisy na koncowkach i laczysz je tak. AUDIO OUT L i P laczysz do Audio In w kinie domowym. Natomiast tam gdzie napisane VIDEO IN (na kabelku) podpinasz w kinie domowym do Video OUT (monitor - zolte gniazdo - najczesciej)

0
  • #3 09 Wrz 2013 07:18
    Polon_us
    Poziom 40  

Ten sam efekt - dźwięk telewizora w kinie - (stereo tylko) uzyskasz, łącząc wyjścia Audio Out telewizora z wejściami Audio In w kinie zwykłą parą przewodów CINCH.
    Wyjścia Audio Out w telewizorze masz po prawej stronie - oznaczone strzałką wychodzącą z kółka (zdj. 3)
    I tak jak kolega anmedia wspomniał, nie masz możliwości uzyskania dźwięku przestrzennego z telewizora w kinie domowym.

0
  • #4 09 Wrz 2013 11:56
    anmedia
    Poziom 39  

Polon_us napisał:
    Wyjścia Audio Out w telewizorze masz po prawej stronie - oznaczone strzałką wychodzącą z kółka

Faktycznie, nie zauwazylem tych wyjsc. Oczywiscie jest to o wiele wygodniejsze rozwiazanie.

0