Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tp-link - przekierowanie portów - publiczne IP

09 Wrz 2013 06:21 2298 17
  • Poziom 22  
    Mam publiczne ip i chcę przekierować porty ponieważ używam kilka routerów które przypisują mi ip wewnętrzne .

Schemat:

Jak widać mam kilka routerów do ominięcia, na którym muszę przekierować porty?

Z góry dziękuje za odpowiedź!.
  • Pomocny post
    Moderator - Sieci, Internet
    Krótko - na wszystkich routerach począwszy od tego, na którym jest na WAN publiczne IP, z którego przekierowujesz porty. Jeśli nie jest on u Ciebie, to trzeba również poprosić dostawcę o przekierowanie.
  • Pomocny post
    DooOmino12 napisał:
    a DHCP mam wylaczyć

Niekoniecznie, jeśli na routerze jest możliwość przypisania statycznej dzierżawy - czyli sparowania MAC karty z IP przydzielanym przez DHCP, to tylko wykonać takie sparowanie.
  • Poziom 22  
    jak mam rozumieć odp od dostawcy internetu :

"Kazdy uzytkownik ma swoje zewnetrzne ip,
    urzadzenie odbiorcze pracuje w trybie
    routera czy rozdaje ip po dhcp (nat)
    wyjscie jest jedno, jesli jest podlaczony
    router to moge przekierowac wszystkie
    porty na jedno okreslone ip (np
    192.168.100.100 - wan routera ) i wtedy juz
    w swoje wewnetrznej sieci na routerze
    bedzie mozliwosc przekierowac okreslone ip
    (np 192.168.1.10) na swiat"
  • Pomocny post
    Dokładnie tak, jak jest napisane. Tłumacząc - urządzenie dostarczające internet jest również routerem, który ma na porcie WAN adres publiczny. Dostawca może przekierować Ci wszystkie porty (żeby nie musiał interweniować za każdym razem, jak będziesz potrzebował kolejnego, innego portu) na adres WAN pierwszego Twojego routera (czyli router Modecom). Dalej, co przekierujesz z tego Modecoma "w głąb" swojej sieci, to będziesz miał przekierowane :)
  • Poziom 22  
    Czyli dajmy, że chcę odblokować port 27015, router pierwszy (Modecom) ma odblokowane wszystkie poty wieć musze przekierować port na routerze wrt-300 + na każdym następnym ze schematu. Wszystko dobrze zrozumiałem? :)
  • Moderator - Sieci, Internet
    DooOmino12 napisał:
    wieć musze przekierować port na routerze wrt-300 + na każdym następnym ze schematu

Dokładnie tak.
  • Poziom 22  
    Porty przekierowałem ale inni użytkownicy z siedzi nadal nie widzą mojego serwera. Jakieś pomysły?
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Podłącz się komputerem do pierwszego routera i sprawdź czy ISP przekierował port/y i po kolei sprawdzaj czy każde urządzenie po drodze przekierowuje poprawnie.
  • Poziom 22  
    Do pierwszego routera nie mam dostępu, sam dostawca internetu napisał, że przekieruje wszystkie porty na tym 1 routerze.

Dodano po 1 [godziny] 23 [minuty]:

Ominąłem router tl-wr500g abym nie musiał tyle portów przekierowywać na test, moja konfiguracja wygląda tak :

Wszystko jest poprawnie ? Jeżeli tak to dlaczego nie działa?
    Jeśli TP-Link ma na WAN adres 192.158.5.2 a komputer podpięty do niego, z uruchomionym serwerem 192.168.1.100, to wszystko jest poprawnie. nie zapomnij o firewallu na komputerze i dopuszczeniu ruchu przychodzącego na te porty.
    Jeśli masz ustawionego firewalla, to dlaczego nie ?
  • Poziom 22  
    Dobrze wszystko działa tylko jest taki jeden mały problem, router Tl-wr500g chyba nie posiada opcji przekierowania portów i muszę się łączyć bezpośrednio z wrt-300.

ps nie wiem z czym to jest związane ale od godziny zrywa mi cały czas połączenie z wrt-300 tzn nie zrywa ale tracę połączenie z internetem.
    Jeśli faktycznie jest to WR500G, to na 99,9% ma przekierowanie portów. Jeśli natomiast jest to WA500G, to jest to access point i nic na nim przekierowywać nie trzeba... A "rwanie" internetu może być związane z kiepskim, "zaszumionym" zasięgiem do WRT-300, stojącego sobie zapewne gdzieś w domu.