Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przebicia satelity na kilku kanałach naziemnych

09 Wrz 2013 07:45 1407 6
  • Poziom 8  
    Mam pewne pytanie a mianowicie jak to się dzieje że na kanałach naziemnych pojawiają się odbicia kanałów satelitarnych na częstotliwościach naziemnych.
    Wygląda to tak że dzięki podłączeniu dekodera do telewizora poprzez HDMI na następujących trzech częstotliwościach:
    - S17 (269 MHz)
    - C29 (537 MHz)
    - C63 (807 MHz)
    pojawia się przekaz z satelity którego jakość jest fatalna a dokładniej taka jak na przedstawionym tutaj obrazku:
    img819.imageshack.us/img819/8069/8x8u.jpg
    Zniekształcenia te przypominają odbiór dalekiego kanału w analogu naziemnym a mianowicie obraz (często podzielony przez telewizor na pół) w kolorze jest widoczny za zakłóceniami. Głosu nie ma w ogóle tylko od czasu do czasu są jakieś szumy. Dodam też że odbieram też zakłócenia (ale nieco inne niż te zaprezentowane wyżej) na C77 (90 MHz) ale wynikają one chyba z pasma radiowego a nie sygnałów wysyłanych do telewizora przez dekoder satelitarny.
    Możecie mi zatem wytłumaczyć skąd pojawiają się i czym spowodowane są takie przebicia i czy ich pojawienie się jest normalną rzeczą. Odnotuję tutaj przy okazji że powyższe zakłócenia są dostępne przy nie włączeniu przycisku odpowiedzialnego za złącze HDMI na telewizorze plazmowym marki Samsung i dlaczego występują one na kilku kanałach a nie tylko jednym ? Byłbym wdzięczny za waszą odpowiedź na to pytanie :)
  • Poziom 37  
    Poland7 napisał:
    Mam pewne pytanie a mianowicie
    dlaczego przy włączeniu przycisku na
    pilocie odpowiedzialnego za złącze
    HDMI sygnał podłączonego zestawu
    satelitarnego podczas gdy na zwykłej
    funkcji satelitarnej mam przebicia
    zniekształconego sygnału i to jeszcze
    na dwóch lub trzech kanałach.
    Nic z tego nie da się zrozumieć bo czegoś tu jeszcze brakuje?. Jeżeli chodzi o przebicia na kablu euro to jak już setki razy pisaliśmy trzeba albo kupić dobry kabel gdzie każdy sygnał ma swój osobny ekran albo odpiąć 19 pin eurozłącza w tv.
  • Poziom 8  
    Nieco zmodyfikowałem post i teraz z niego powinno być już wszystko wiadomo - przebicia są na kablu HDMI a nie euro - ten z kolei jest odłączony od dekodera :)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    Dekoder to w 100% sprawny Sagemcom ESI-88 od Cyfrowego Polsatu.
    Jakby co przepraszam za pozostałe błędy w powyższym pytaniu :)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    Sprzedający. Poza tym sam użytkując ten dekoder widzę że jest sprawny :)