Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie słuchawek do dwóch źródeł dźwięku + przełącznik - Komputer + Telefon

wzr1one 09 Wrz 2013 09:50 4491 11
  • #1 09 Wrz 2013 09:50
    wzr1one
    Poziom 7  

Witam,

na wstępie chciałbym poinformować, że jezeli temat w złym dziale, to przepraszam, ale niestety nie moglem znaleźć odpowiedniego działu dlatego tematu.

Chciałbym wykonać połączenie typu

2x Jack z komputera ( słuchawki + mikrofon ) - wyjścia
    Przejściówka RJ9 -> 2jacki słuchawki + mikrofon - wyjścia

Do jednych słuchawek.

Pomysł jest, ale wykonanie niekoniecznie, lutownicę w ręku trzymać potrafie, więc sie tego nie boję. Ale może da rade skorzystać z gotowych rozwiązań.

Ja to widzę Tak [ załącznik ]

Tylko nie wiem jak zbudować przełącznik, aby działał.

Zrobić 4 wtyki jack z wyjściem na kable [ zalacznik2]

Teraz pytanie moje jest takie :

Jak to zrobić aby działało poprawnie? Wiadomo, mogę wtyki przylutować pod przełączniki ale to wiadomo mija sie z celem. Jak poprawnie podłączyć wejścia jack
    Tego typu :
    https://obrazki.elektroda.pl/8938823700_1320534591.jpg

Dół to kanał lewy+ prawy, a to z boku to ekran ? A jak to przylutować do przełącznika 6 pinowego ?

Wydaje mi się, że chcę zrobić coś takiego, nowyelektronik.pl/searchsklep.php?mode=opis&nr=65853 tylko oczywiście PROSTE no i w drugą stronę, 2 wejścia + wyjście :)

0 11
  • #2 09 Wrz 2013 11:14
    jdubowski
    Specjalista - urządzenia lampowe

wzr1one napisał:
    Chciałbym wykonać połączenie typu

2x Jack z komputera ( słuchawki + mikrofon ) - wyjścia
    Przejściówka RJ9 -> 2jacki słuchawki + mikrofon - wyjścia

Do jednych słuchawek.

RJ9 - jak rozumiem idzie o jakiś stacjonarny telefon?
    Pierwsze pytanie - te słuchawki są w ogóle kompatybilne z tym telefonem?
    Sprawdziłeś to?

wzr1one napisał:
    Teraz pytanie moje jest takie :

Jak to zrobić aby działało poprawnie? Wiadomo, mogę wtyki przylutować pod przełączniki ale to wiadomo mija sie z celem.

Ów twór musi mieć 2 gniazda jack (na słuchawki), kabel z wtyczką RJ9 (do telefonu) i kabel z dwoma wtyczkami (do PC).

wzr1one napisał:
    A jak to przylutować do przełącznika

Odrobina wyobraźni jest potrzebna - i po pierwsze ustalenie które styki się ze sobą łączą.

wzr1one napisał:
    przełącznika 6 pinowego ?

6 pinowy nie starczy, bo masz do przełączania 5 przewodów (lewy, prawy od słuczhawek, masa słuchawek, mikrofon, masa mikrofonu).

0
  • #3 09 Wrz 2013 11:29
    wzr1one
    Poziom 7  

jdubowski napisał:
    Sprawdziłeś to?

Przejściówka idzie dopiero z aledrogo :) Ale myśle, że będzie kompatybilna - google mówi że będzie - słuchawki zwykłe za 10zł zwyczajne telefon stacjonarny.

jdubowski napisał:
    6 pinowy nie starczy, bo masz do przełączania 5 przewodów (lewy, prawy od słuczhawek, masa słuchawek, mikrofon, masa mikrofonu).

Chciałem to rozwiązać w sposób taki - 1 przełącznik, słuchawki czyli w tym wypadku lewy, prawy, masa + do tego telefon czyli lewy, prawy, masa + wyjście lewy, prawy masa = 9 pinów na słuchawki i wychodzi na to że 2 przełącznik 6 pinów na mikrofon ?

Chce zrobić przełączniki obok siebie i na to nakładkę żeby 2 na raz przełączać (takie rozwiązanie zrobione po to, zeby nie pogubić się przy 15 pinach do lutowania :) )

jdubowski napisał:
    Ów twór musi mieć 2 gniazda jack (na słuchawki), kabel z wtyczką RJ9 (do telefonu) i kabel z dwoma wtyczkami (do PC).

W sumie będzie przejściówka RJ9 -> 2Jacki

Podłączenie słuchawek do dwóch źródeł dźwięku + przełącznik - Komputer + Telefon

czyli na 6 jacków na to wychodzi, 4 wejścia 2 wyjścia.

jdubowski napisał:

Chodziło mi właśnie o to, czy rozdzielać 3 kable między siebie, czyli lewy, prawy i masa, czy mase przyłączyć do czegoś ;)

Podsumowując :

potrzebuje

6 WEJŚĆ Jack 3,5mm
    6Kabli jack - jack 3,5mm - małe odcinki

2 przełączniki - 9 pin i 6 pin ( nie moge znaleźć 9 pin, na 12 pinach myśle, że sobie poradze :) )

No i stabilne pudełeczko, ale z tym nie będzie problemu :)

0
  • #4 09 Wrz 2013 11:50
    jdubowski

wzr1one napisał:
    jdubowski napisał:
    Sprawdziłeś to?

Przejściówka idzie dopiero z aledrogo :) Ale myśle, że będzie kompatybilna - google mówi że będzie - słuchawki zwykłe za 10zł zwyczajne telefon stacjonarny.

Nie chodzi mi o przejściówki co idą, a o _elektryczną_kompatybilność_ - mikrofon w słuchawkach do PC jest elektretowy, a mikrofon w telefonie niekoniecznie.[/quote]

wzr1one napisał:
    jdubowski napisał:

Chodziło mi właśnie o to, czy rozdzielać 3 kable między siebie, czyli lewy, prawy i masa, czy mase przyłączyć do czegoś ;)

Telefon ma wyjście mono, więc w położeniu "telefon" obie słuchawki musza być podłączone do portu słuchawkowego w RJ9.
    Masę też trzeba przełączać między telefonem a PC bo nie możesz uziemić żadnego elementu telefonu.

0
  • #5 09 Wrz 2013 12:15
    wzr1one
    Poziom 7  

jdubowski napisał:
    Nie chodzi mi o przejściówki co idą, a o _elektryczną_kompatybilność_ - mikrofon w słuchawkach do PC jest elektretowy, a mikrofon w telefonie niekoniecznie.

Dziękuję za informację ;) Sprawdzę dopiero po przyjściu przejściówki czy działa.

A jeżeli możesz, to jesteś w stanie mniej więcej opisać jak to powinienem zrobić ? Bo w takim przypadku się trochę gubię. Chciałem to wykonać w ten sposób dokładnie :)

0
  • #6 09 Wrz 2013 20:09
    jdubowski

wzr1one napisał:
    A jeżeli możesz, to jesteś w stanie mniej więcej opisać jak to powinienem zrobić ? Bo w takim przypadku się trochę gubię. Chciałem to wykonać w ten sposób dokładnie :)

Koncepcja jest prawidłowa. Oczywiście musisz właściwie zidentyfikować wszystkie przewody na gniazdach.

0
  • #7 10 Wrz 2013 07:47
    wzr1one
    Poziom 7  

Jeszcze pytanie moje takie - Jakiś wzmacniacz sygnału da rade zamontować pod zasilacz jakiś / ładowarkę telefonu, czy uda się to bez straty sygnału ? ;)

0
  • #8 10 Wrz 2013 09:06
    jdubowski

wzr1one napisał:
    Jeszcze pytanie moje takie - Jakiś wzmacniacz sygnału da rade zamontować pod zasilacz jakiś / ładowarkę telefonu

Możesz jaśniej - jaki wzmacniacz - co chcesz wzmocnić, co chcesz podłączyć na jego wejściu i wyjściu?

wzr1one napisał:
    czy uda się to bez straty sygnału ? ;)

Wzmacniacz zwykle wzmacnia - skąd pytanie o stratę sygnału?

0
  • #9 10 Wrz 2013 09:12
    wzr1one
    Poziom 7  

jdubowski napisał:

wzr1one napisał:
    czy uda się to bez straty sygnału ?

Wzmacniacz zwykle wzmacnia - skąd pytanie o stratę sygnału?

Tu chodziło mi o to, czy bez wzmacniacza sygnału nie będzie straty ;)

jdubowski napisał:
    wzr1one napisał:
    Jeszcze pytanie moje takie - Jakiś wzmacniacz sygnału da rade zamontować pod zasilacz jakiś / ładowarkę telefonu

Możesz jaśniej - jaki wzmacniacz - co chcesz wzmocnić, co chcesz podłączyć na jego wejściu i wyjściu?

Słuchawki i mikrofon do tego podłączyć chcę, ale myślałem, że jakość sygnału może być słaba, ponieważ będzie dużo połączeń i cięć na kablu ( kable jack-jack, przejście do wejścia jackowego, przełącznik, przejście do wyjścia jackowego, słuchawki). I stąd też moje pytanie, czy jakościowo może być dźwięk taki jak bez tych kombinacji czy trzeba dorzucić do tego jakiś wzmacniacz :)

0
  • #10 10 Wrz 2013 09:18
    jdubowski

wzr1one napisał:
    Słuchawki i mikrofon do tego podłączyć chcę, ale myślałem, że jakość sygnału może być słaba, ponieważ będzie dużo połączeń i cięć na kablu ( kable jack-jack, przejście do wejścia jackowego, przełącznik, przejście do wyjścia jackowego, słuchawki). I stąd też moje pytanie, czy jakościowo może być dźwięk taki jak bez tych kombinacji czy trzeba dorzucić do tego jakiś wzmacniacz

Na samych połączeniach nie będzie wyrażnej straty jakości sygnału, ze wzmacniaczami możesz kombinować dla celów elektrycznego dopasowania słuchawek i mikrofomu do telefonu (jeśli pasować nie będą).
    Z tym że trzeba coś potrafić, a z twym poziomem pytań - ciężko będzie.

0
  • #11 10 Wrz 2013 09:20
    wzr1one
    Poziom 7  

:)

Dobra, to zrobie w ten sposób i kombinować nie będe.

Dzięki bardzo za pomoc - no i racja, mój poziom wiedzy na ten temat jest nawet bardzo niski.

0
  Szukaj w 5mln produktów