Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dostęp do serwera plików z poziomu przeglądarki

09 Wrz 2013 09:52 5859 22
  • Poziom 18  
    Witam. Mam domenę na home.pl i oczywiście sporo miejsca. Strona odpalona na Wordpress'ie. Chciałbym mieć jednak po wpisaniu adresu strony http://strona.pl/pliki dostęp do plików wrzuconych przeze mnie. Nie mogę sobie z tym poradzić. Zrobiłem coś takiego, ale muszę wpisać pełną nazwę pliku, który chcę pobrać w adresie strony, a zależy mi na liście plików jakie mam na serwerze. Najlepiej dostęp z logowaniem. Jest to możliwe?
  • Poziom 18  
    Dzięki za podsunięcie tematu, ale mam pewien dyskomfort
    Otóż mam pliki w folderze xxx, ale niektóre są np w xxx/yyy/file.exe i nie mogę się do nich dostać. Po kliknięciu na plik w folderze głównym mam komunikat
    Kod: html4strict
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

index.php wygląda tak:

Kod: php
  • Pomocny post
    Moderator Programowanie
    Proszę bardzo: kompletny skrypt, wraz z odczytem podkatalogów :

Jedyna wada obecnego skryptu, to to, ze możesz odczytać w niektórych miejscach praktycznie całą ścieżkę do pliku, ale to akurat można spokojnie poprawić. Powodzenia!
  • Poziom 18  
    Super, a co dodać aby po kliknięciu na plik nie przekierowywał mnie na
    Kod: html4strict
    tylko nastąpiło pobieranie?

I jeszcze jedno, teraz nie ma możliwości wejścia w folder, w którym są pliki tylko wszystko mam rozłożone na czynniki pierwsze w postaci drzewa. Da się scalić wszystko do kupy aby nie było widoku wszystkiego co mam w foderach tylko dopiero po wejściu w folder?
  • Moderator Programowanie
    Ten skrypt, w oryginale, powstał aby zabezpieczyć stronę przed podaniem bezpośredniego linku do plików gdzieś na jakimś forum.
    Dlatego najpierw przygotowuje się jednorazowy token, a potem dopiero ten token jest wykorzystywany.
    Jeżeli chcesz ten krok "pominąć", to potrzebujesz dużo prostszego skryptu, który tylko będzie listował katalog i dawał bezpośrednie linki do plików:
    Ale powtarzam to jeszcze raz; takie pobieranie plików jest dość niebezpieczne, ponieważ raz pobrany plik, dosłownie każdy może pobrać z twojej strony wielokrotnie, a Ty nawet nie będziesz o tym wiedział.
  • Poziom 18  
    arnoldziq napisał:
    Ale powtarzam to jeszcze raz; takie pobieranie plików jest dość niebezpieczne, ponieważ raz pobrany plik, dosłownie każdy może pobrać z twojej strony wielokrotnie, a Ty nawet nie będziesz o tym wiedział.

Strona jest na hasło więc nie powinno być tego problemu.

Napisałem wyżej, że teraz nie ma możliwości wejścia w folder, w którym są pliki tylko wszystko mam rozłożone na czynniki pierwsze w postaci drzewa. Da się scalić wszystko do kupy aby nie było widoku wszystkiego co mam w foderach tylko dopiero po wejściu w folder?
    Oczywiście, że się 'da' :P
    Ale od strony graficznej jest to bardziej skomplikowane.
    Może zamiast wymyślać i coś tworzyć, pobierz jakieś gotowe rozwiązanie : wpisz w Google frazę: 'php file browser' i wyskoczy tysiące gotowych skryptów.

Dodano po 2 [godziny] 5 [minuty]:

Masz tu prosty skrypt, który pozwala na "poruszanie się" w podkatalogach i powrót na katalogu nadrzędnego.

• Poziom 18  
    Dzięki wielkie. Temat mnie wciąga i pomyślałem nad dodaniem opcji uploadu (nie zawsze ma się dostęp do total commandera) na tej stronce. Mam index.php i nie bardzo wiem jak mogę wkompilować w niego kod, który znalazłem na tym forum:

będę bardzo wdzięczny
    Nie bardzo rozumiem. Ten zamieszczony przez Ciebie kod, to formularz, który po podaniu lokalizacji pliku na dysku, kopiuje go na serwer i umieszcza w katalogu 'Upload'.
    Co jeszcze miałby robić?
  • Poziom 27  
    Zastanawia mnie po co wynajdywać koło na nowo. Można użyć przeglądania katalogów przez serwer www. W przypadku Apache, można to zrobić nawet selektywnie per katalog. http://www.cyberciti.biz/faq/enabling-apache-file-directory-indexing/
    Do tego logowanie do katalogu np przez .htaccess i rozwiązanie jest gotowe w 3 minuty. Dla innych serwerów www takie opcje konfiguruje się inaczej, ale jest to stadard.
  • Poziom 18  
    arnoldziq napisał:
    Nie bardzo rozumiem. Ten zamieszczony przez Ciebie kod, to formularz, który po podaniu lokalizacji pliku na dysku, kopiuje go na serwer i umieszcza w katalogu 'Upload'.
    Co jeszcze miałby robić?

Temat, z którego zaczerpnąłem ten kod brzmiał "jak wstawić upload na serwer" więc sądziłem, że będzie OK. Po prostu chodzi mi o to aby można było wrzucać na ten mój serwer pliki bez pośrednictwa ftp tylko z przeglądarki.

Ok już poradziłem sobie z zamieszczeniem uploadu na tej stronce, ale mam prośbę czy wiecie jak dodać do index.php kod, który umożliwi usunięcie pliku z serwera?
    Po prostu okienko zaznaczenia i na dole usuń zaznaczone pliki?
  • Poziom 18  
    Mam już płatny skrypt w ajax'ie (tastydir), który jest fajnym eksploratorem, ale ma jedną wadę - upload tylko jednego pliku. Czy można w takim skrypcie zmienić zwykły upload na multiupload (zaznaczyć na raz kilka plików)? Podaję index.php
  • Poziom 27  
    pawcio203 napisał:
    Mam już płatny skrypt w ajax'ie (tastydir), który jest fajnym eksploratorem, ale ma jedną wadę - upload tylko jednego pliku. Czy można w takim skrypcie zmienić zwykły upload na multiupload (zaznaczyć na raz kilka plików)?
    No jasne że można przerobić, tylko wątpię żeby komuś się chciało tak dziergać projekt. Nie jest to trywialne zadanie skoro nawet autor tastydir wspomniał o tym w "wishlist/to-do".
  • Poziom 11  
    Ja też mam na home.pl serwer i korzystam z tego bardzo przejrzysta aplikacja i łatwa w obsłudze
    http://elfinder.org/
  • Poziom 18  
    Dzięki, super sprawa. Polecam.
  • Poziom 11  
    Żebyś miał dostęp do wszystkich plików na serwerze musisz w pliku connector.php zmianieć 22 linie kodu na

return strpos(basename($path), '.tmb') === 0 || strpos(basename($path), '_file-manager') === 0

Dzięki temu nie będziesz musiał dostęp do wszystkich plików serwera a nie tylko te co co masz w folderze.
  • Poziom 32  
    Sugeruję skorzystać z gotowego rozwiązania - np fmanager lub ajaxplorer.
  • Poziom 9  
    Nie wiem co to jest chodzi o katalog innej firmy zeby był u mnie na stronie ale nie z linkiem do jego tylko tak jak wtyczka na FB
  • Poziom 27  
    Tiases napisał:
    Nie wiem co to jest chodzi o katalog innej firmy zeby był u mnie na stronie ale nie z linkiem do jego tylko tak jak wtyczka na FB
    Możesz osadzić kawałek ich strony w ramce lub poprosić o udostępnienie kodu i bazy danych na swój serwer.