Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Plyta indukcyjna Tako - podłączenie do instalacji

Z.Mydlowski 09 Wrz 2013 13:24 4872 5
  • #1 09 Wrz 2013 13:24
    Z.Mydlowski
    Poziom 2  

Witam,
    kupiłem używana płytę indukcyjna "Tako" i nie wiem jak podłączyć zasilanie 230V,
    tzn. według którego schematu. Kabel o 3 przewodach: żółto-zielony, niebieski i brązowy. Do czego jest to 5 pole jeżeli są tylko 4 miejsca grzejne?
    Dziekuje za pomoc i pozdrawiam.
    Zbyszek Plyta indukcyjna Tako - podłączenie do instalacji

Moderowany przez mrhari:

Aby skorzystać z pomocy forum to należy posiadać minimum wiedzy w danym temacie. Ponieważ autor tematu tego minimum wiedzy nie posiada, to nie spełnia wymogów i dlatego temat zostaje zamknięty.

0 5
  • #2 09 Wrz 2013 13:29
    Hucul
    Poziom 39  

Według pierwszego schematu 1N≈ Z Twojego postu wynika, że nie jesteś elektrykiem - lepiej zleć to fachowcowi.

0
  • #3 09 Wrz 2013 13:30
    terminux
    Poziom 23  

WSZYSTKO masz narysowane. Jeżeli nie potrafisz tego odczytać to lepiej daj sobie spokój z podłączeniem.

0
  • #4 09 Wrz 2013 13:31
    Nereida4
    Poziom 22  

Podłączasz według 1 schematu.Ale jeżeli się nie znasz na tym to lepiej wezwij elektryka.

0
  • #5 09 Wrz 2013 16:40
    Z.Mydlowski
    Poziom 2  

Gdybym był elektrykiem nie szukałbym pomocy. Napisałem prośbę o pomoc ponieważ po podłączeniu wg 1 schematu i włączeniu płyty wszystkie pola wyświetlają "0" nawet po nastawieniu któregoś pola na grzanie a tak chyba być nie powinno. Inna płyta, która wcześniej podłączyłem pokazuje tylko to pole które jest włączone ale może dlatego, ze jest nowszej generacji.
    W każdym bądź razie dziękuje panom "elektrykom" za odpowiedzi, które do niczego się nie przydały. Potrafię jednak trochę czytać schematy elektryczne- chciałem być jednak pewny, czy robię to prawidłowo.

0
  • #6 09 Wrz 2013 17:49
    Hucul
    Poziom 39  

Prawidłową odpowiedź uzyskałeś. Nasza troska o Twoje życie i zdrowie kazała Nam doradzić Ci wezwanie elektryka.

0