Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dekoder UPC podłączony do projektora CRT - jak uzyskać co najmniej 75 hz?

olgierd123 09 Wrz 2013 14:06 1416 2
  • #1 09 Wrz 2013 14:06
    olgierd123
    Poziom 8  

Dzień dobry,

mam w domu zainstalowany projektor CRT Barco 1209s - analogowy potwór obsługujący rozdzielczości powyżej FullHD. Jest podłączony do komputera i służy mi jako projektor do filmów. Chciałbym rozszerzyć jego zastosowanie, tak by służył jako duży telewizor. Z tego co udało mi się ustalić do tej pory sygnał cyfrowy jest nadawany z częstotliwością 60 hz. (co w przypadku telewizorów LCD nie ma znaczenia). Jednak w moim przypadku ma znaczenie ogromne. Obrazu z projektora CRT nie sposób oglądać na 60 hz bo strasznie "miga" i męczy oczy. Czy jest jakiś sposób na "podbicie" częstotliwości odświeżania z dekodera TV kablowej?

•Tło sprzętowe:

Podłączenie z komputera wygląda następująco:
    -karta graficzna z dwoma wyjściami: DVI oraz VGA
    -DVI podłączony do monitora LCD
    -VGA podłączony do konwertera VGA - RGB (na złączach 5x BNC)
    -RGB wchodzi do projektora

Mój pomysł wygląda następująco:
    -dekoder tv z wyjściem HDMI
    -konwerter HDMI do VGA
    -konwerter VGA - RGB (na złączach 5x BNC)
    -RGB wchodzi do projektora

w tej sytuacji do projektora dostaje się sygnał 60 hz lub niższy i taki jest wyświetlany, uniemożliwiając normalne korzystanie....

granicą od której można z przyjemnością oglądać projektowany obraz jest 75 hz lub więcej

Czy mogę to obejść?

0 2
  • #2 09 Wrz 2013 17:39
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

olgierd123 napisał:
    Czy jest jakiś sposób na "podbicie" częstotliwości odświeżania z dekodera TV kablowej?

Nie ma takiej możliwości, gdyż to zostało zapisane w oprogramowaniu dekodera który w zamyśle miał być podłączony do tv, a nowsze tv maja możliwość "podbicia" częstotliwości odświeżania, a dekoder niestety nie.
    W 1 wariancie to karta graficzna jest tym co steruje odświeżaniem obrazu, i w niej możesz to ustawić,
    natomiast w 2 wariancie to dekoder generuje obraz, a na odświeżanie nie masz żadnego wpływu, bo jego ustawienia są niezmienne w tej kwestii.

0
  • #3 06 Kwi 2016 18:42
    olgierd123
    Poziom 8  

Odświeżam temat, gdyby ktoś miał jakieś pomysły, w oparciu o nowe dostępne urządzenia, byłbym bardzo wdzięczny.
    Wiem, że istnieje możliwość podłączenia projektora CRT przez procesor video, ale to niestety droga zabawa.... 7000-15000 tysi.
    Kupiłem ostatnio konwerter sygnału z przeplotem na sygnał bez przeplotu - dostępny na znanym portalu aukcynjym, jednak podbija on tylko odświeżanie ze źródeł s-video, a ja potrzebuję urządzenie podbijające odświezanie na kablu d-sub.

0