Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozładowany akumulator Astra F 1.4 98r.

09 Wrz 2013 16:57 2109 10
  • Poziom 12  
    Witam,
    Rozładował mi się akumulator i po poczytaniu tematów zacząłem od mierzenia prądu. W stanie spoczynku pobiera 0,3A czyli za dużo. I jest to ten bezpiecznik F24.
    Radio wypiąłem, światło bagażnika gaśnie, w schowku ciemno, i wizualnie nic nie zauważam z tych rzeczy.

Nie mam el.szyb czy alarmu. Jest LPG ale jeśli to tylko te cieniutkie kable bezpośrednio z AKu no to one nie biorą prądu.

W jakiej kolejności zacząć sprawdzać dalsze odbiorniki i jak w zasadzie, czy dokopywać się do końcówek czy gdzieś jest jakaś kostka zbiorcza gdzie można odpinać dalsze przewody?

Pozdr. Dziękuje.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 32  
    Poszukałbym po deską starego alarmu o którym najstarsi górale też nie pamiętają. Tyle razy się nabrałem, że niby nie ma alarmu, że teraz zaczynam od sprawdzenia. Chyba że jesteś pierwszym właścicielem.
  • Poziom 31  
    Wyjmij na próbę przekaźnik świateł awaryjnych.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 43  
    A co ma przerywacz do poboru prądu na postoju kolego?
  • Poziom 31  
    W OOOO B3 szukałem problemu, co prawda pobór niższy ale ręce opadały, mechanicy rozkładali ręce i podpinanie pod komputery nie wykazywało błędów a tu taka drobnostka. Nie zagłębiałem się dalej w temacie, po prostu wymieniłem od innego audi, nie jestem w stanie napisać czy to sam włącznik coś zwierał czy coś się za tranzystor mógł uwalić w tym przerywaczu, ale sprawdzić nie zaszkodzi.
  • Poziom 12  
    Panowie, trochę wpadłem we własną pułapkę.

Podłączając miernik pod akumulator, załączam zasilanie, i wtedy załącza się wyświetlacz (miga czas i oczekuje żeby go ustawić). I ten wyświetlacz się nie wyłącza. Lub wyłącza po jakichś ładnych minutach ale tyle nigdy nie czekałem (mierzyłem prąd zwykle trochę ponad minutę). Dopiero jak mi druga osoba otworzy i zamknie drzwi, idzie jakiś sygnał i wyświetlacz gaśnie (chyba po 20-30 sekundach). Wtedy pobór prądu spada do prawie zera.
    Zakładam, że przyda się to innym sprawdzającym :-).
    Więc wyświetlacz to około 0,3A.

Sprawdzam i wymieniam akumulator bo ładowanie jest ok.

Dzięki.
  • Poziom 21  
    sjux5 napisał:
    Dopiero jak mi druga osoba otworzy i zamknie drzwi, idzie jakiś sygnał i wyświetlacz gaśnie
    Mierzyłeś pobór prądu przy włączonym odbiorniku? Gupek :P

sjux5 napisał:
    Wtedy pobór prądu spada do prawie zera
    A dokładniej? Dopuszczalna wartość to ~50mA (0,05A).

Sołtys_Elbląga napisał:
    Wyjmij na próbę przekaźnik świateł awaryjnych
    O tak. Ten przekaźnik i włącznik od awaryjnych w starszych Oplach to ich zdecydowany powód do dumy :D
  • Poziom 12  
    qoompel napisał:
    Mierzyłeś pobór prądu przy włączonym odbiorniku? Gupek :P

Mówimy o wyświetlaczu astry a nie odbiornika, zastanów się chwilę

qoompel napisał:
    A dokładniej? Dopuszczalna wartość to ~50mA (0,05A).

Mam chiński stary miernik, i czy to jest 70mA czy 30mA to już mnie nie ciekawi na dziś, ważne że tylko dziesiątki mili
  • Poziom 21  
    sjux5 napisał:
    Mówimy o wyświetlaczu astry a nie odbiornika, zastanów się chwilę
    Wikipedia napisał:
    Odbiornik energii elektrycznej (urządzenie odbiorcze) – urządzenie, którego funkcjonowanie jest uzależnione od pobierania energii dostarczanej w postaci prądu elektrycznego.
    Wyluzuj :)

sjux5 napisał:
    Mam chiński stary miernik, i czy to jest 70mA czy 30mA to już mnie nie ciekawi na dziś, ważne że tylko dziesiątki mili
    Zgadza się :) Tylko jeśli ten miernik składał rówieśnik Mao Zedonga, to może wskazywać niekoniecznie dokładne wartości :)
  • Poziom 32  
    Ten fascynujący temat został wyczerpany. Kolega sjux5 mógłby go łaskawie zamknąć, zanim moderator znajdzie dla niego lepsze miejsce.
  • Poziom 12  
    Dokładnie: za dużo znudzonych userów, którzy najpierw walną babola, a potem się wiją i ślizgają jak tu zrobić, żeby wyszło na ich.

Dzięki pozostałym za szybką reakcję. Pozdrowienia.