Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Konica Minolta Pagepro 5650 - Chip nie chce prawidłowo współpracować.

09 Sep 2013 17:35 1023 2
 • Level 7  
  Witam

  Posiadam dość nietypowy problem z Minolta Pagepro 5650, po regeneracji i założeniu nowego chipa i po zainstalowaniu kasety w drukarce na wyświetlaczu wyskakuje toner 100 % po czy po jakiś 10 sekundach wskazanie tonera spada do 3 %. Toner w drukarce pracuje prawidłowo i od tych 3% zlicza już prawidłowo, wydruk idealny. Próbowałem już chipy od 3 dostawców i z każdym jest to samo. Czy ktoś może spotkał się z podobnym problemem w tym lub innym urządzeniu. Dodam że kaseta podobno nie posiada żadnego dodatkowego czujnika tonera i wskazuje poziom napełnienia kasety tylko poprzez chip, nie prześwietla zbiornika ani nic w tym stylu.
 • Level 20  
  a to nie jest magicolor pagepro 5650 czyli maszyna kolorowa?
 • Level 7  
  Nie to monochromatyczne urządzenie z kasetą o klasycznej budowie, część z tonerem i wałkiem magnetycznym oraz śmietnik z bębnem i listwą czyszczącą.
  Generalnie budowa jak większość HP tyle że fizycznie dużo większa kaseta bo na 19.000 kopii. Chip nie ma takiej klasycznej budowy jak Samsungi czy HP. jest zbudowany w taki sposób że od płytki odchodzi drucik miedziany nawinięty na taką mini szpule, chip jest bezstykowy.