Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konica Minolta Pagepro 5650 - Chip nie chce prawidłowo współpracować.

09 Wrz 2013 17:35 954 2
 • Poziom 6  
  Witam

  Posiadam dość nietypowy problem z Minolta Pagepro 5650, po regeneracji i założeniu nowego chipa i po zainstalowaniu kasety w drukarce na wyświetlaczu wyskakuje toner 100 % po czy po jakiś 10 sekundach wskazanie tonera spada do 3 %. Toner w drukarce pracuje prawidłowo i od tych 3% zlicza już prawidłowo, wydruk idealny. Próbowałem już chipy od 3 dostawców i z każdym jest to samo. Czy ktoś może spotkał się z podobnym problemem w tym lub innym urządzeniu. Dodam że kaseta podobno nie posiada żadnego dodatkowego czujnika tonera i wskazuje poziom napełnienia kasety tylko poprzez chip, nie prześwietla zbiornika ani nic w tym stylu.
 • Poziom 20  
  a to nie jest magicolor pagepro 5650 czyli maszyna kolorowa?
 • Poziom 6  
  Nie to monochromatyczne urządzenie z kasetą o klasycznej budowie, część z tonerem i wałkiem magnetycznym oraz śmietnik z bębnem i listwą czyszczącą.
  Generalnie budowa jak większość HP tyle że fizycznie dużo większa kaseta bo na 19.000 kopii. Chip nie ma takiej klasycznej budowy jak Samsungi czy HP. jest zbudowany w taki sposób że od płytki odchodzi drucik miedziany nawinięty na taką mini szpule, chip jest bezstykowy.