Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Seicento - NIe działają wycieraczki, nadmych, spryskiwacze

09 Sep 2013 18:48 9171 6
  • Level 16  
    Witam,
    ostatnio w moim seicento 900 przestały działać spryskiwacze, wycieraczki P/T, i nawiew.
    Bezpieczniki sprawdzone, są sprawne.
    Odkręciłem panel bezpieczników, popatrzyłem na przewody idące do bezpieczników od wycieraczek, łączył on się z jednym z przekaźników na panelu bezpieczników,
    wyjąłem obudowę od przekaźnika, zwarłem i ku mojemu zaskoczeniu wszystko zaczęło działać, po rozwarciu przestało działać.
    Jako że, od sygnału dźwiękowego jest taki sam przekaźnik to je przełożyłem aby sprawdzić poprawność działania, niestety nie ma poprawy, to nie przekaźnik.
    Przy zwartym przekaźniku, biegi nawiewu, wycieraczek reagują poprawnie.

Gdzie szukać przyczyny ?
  • Level 31  
    Przyczyna jest tam, gdzie jest sterowanie tym przekaźnikiem, np stacyjka.
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Kempas wrote:
    Jako że, od sygnału dźwiękowego jest taki sam przekaźnik

Jesteś pewien, że taki sam? Nie przypadkiem jeden to 541, a drugi 542? Sprawdziłeś sterowanie sterowanie tym przekaźnikiem?
  • Level 16  
    Przyczyna jest tam, gdzie jest sterowanie tym przekaźnikiem, np stacyjka.
    Czyli stacyjka daje "styk" w tym przekaźniku, ok być może, sprawdzę jutro przewody.

Jesteś pewien, że taki sam? Nie przypadkiem jeden to 541, a drugi 542? Sprawdziłeś sterowanie sterowanie tym przekaźnikiem?
    Tak jestem pewien,są toB047 12V 20A, chyba że, ktoś zmienił je, ale i tak działało na takich ponad rok.

Jak odpalisz cofnij troszkę kluczyk.Zacznie działać Wink
    Niestety nie pomaga.
  • Level 2  
    Witam mam ten sam problem, tyle ze u mnie po lekkim cofnięciu kluczyka w stacyjce, kiedy samochód jest odpalony nawiew, elektryczne szyby i wycieraczki zaczynają ponownie działać. Tu pojawia się moje pytanie, co jest tego przyczyną i jaki jest mniej-więcej koszt naprawy takiej usterki?
  • Level 16  
    z tego co wiem to wina stacyjki, miałem taki problem w ducato.