Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Oscyloskop Tesla BM550- podstawa czasu.

jacusRZ 09 Sep 2013 19:18 1431 2
    jacusRZ
    Level 9  
    Witam. Jeśli nie ten dział to proszę o przeniesienie bo nie wiedziałem dokładnie jaki wybrać Ostatnio nabyłem oscyloskop jak w temacie w stanie nieznanym.Kiedy miałem go już w domu podłączyłem sondę i okazało się ze zamiast lini podstawy czasu jest kropka. Wiec odłączyłem go na lepsze czasy z myślą ze kiedyś go naprawie.No i po jakimś miesiącu naszła mnie ochota na jego naprawę. Zacząłem się pierwsze bawić wszystkimi przełącznikami i zauważyłem ze 2 pokrętła "start" i "stop" koło których pisze Δt(przeprasza ze nie dodałem zdjęć ale były by takiej marnej jakości ponieważ nie mam akurat dobrego foto) bardzo lekko się kręcą ale jednak po jakiś kilku dobrych obrotach "kończą się" tak jak by po prostu miały taki duży zakres regulacji. Następnie włączyłem go do sieci i rozgrzałem a tu duże zdziwieni, pojawiła się linia podstawy czasu,podłączyłem sondę i okazało się ze oba kanały pięknie pokazują przebiegi i wszystko chodzi jak ta lala .Radość nie trwała długo ponieważ na następny dzień włączam go do sieci bo chciałem coś sprawdzić a tu znowu 2 kropki nie reagujące na zmianę czasu ani na sygnał podawany przez sondę. I teraz pytanie do kolegów do czego służą te dwa pokrętła dokładnie ponieważ posiadam średnią wiedzę w oscyloskopach i czy one maja się tak lekko kręcić. Szukałem na internecie instrukcji obsługi ale nic nie mogłem znaleść.
    jacusRZ
    Level 9  
    Dzięki za dokumentacje, ale oscyloskop już dawno poszedł do naprawy a ja nawet zapomniałem o tym temacie.