Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Inne - Jaka Drukarka/Urządzenie Wielofunkcyjne. Laserowa ze Skanerem ? Tania

Grigori310891 09 Wrz 2013 21:31 7755 11
  • #1 09 Wrz 2013 21:31
    Grigori310891
    Poziom 23  

Witam, zastanawiam się nad zakupem drukarki najlepiej ze skanerem, możliwością kopiowania bez użycia PC. WiFi nie koniecznie ale karta sieciowa byłaby bardzo wskazana.
    Zastanawiałem się wcześniej nad atramentówkami DCP-J125 i DCP-J140W Lecz ktoś Gdzieś pisał na elektrodzie że Głowice siadają przy tanich nieoryginalnych Tuszach w tych modelach.

Więc tak
    1. Budżet 300 do maks 500zł (znajdę coś wogóle tej cenie ?)
    2. Wydruki Mono, Same Pisma różnej maści, czasami jakieś Rysunki Techniczne.
    3. Komunikacja Przez Sieć
    4. Funkcja Skanowania.
    5. Tanie i wydajne Tonery/Proszek czy jak to się nazywa.

Chodzi mi głównie żeby była tania w eksploatacji i hmm. Nieawaryjna na jakiś zamiennikach.

P.s Obliczyłem że Już wydałem na wydruki Tylko dla siebie ponad 200zł (3miesiące)

0 11
  • #2 10 Wrz 2013 01:19
    copyman
    Specjalista - kserokopiarki

Gdyby nie sieć to idealnie pasuje M1132 MFP ... Zawsze możesz podłączyć print serwer i będzie sieciowa.

C.

0
  • #3 10 Wrz 2013 19:00
    thorgee
    Poziom 20  

Pozdrawiam Ziomka z Gorzowa :-)

odnośnie urządzeń, to masz Kolego przynajmniej dwie drogi wyboru:
    -zakup wielofunkcyjnego urządzenia kompaktowego na bazie drukarki marek popularnych hp czy samsung
    -zakup używanego ale nadającego się serwisować urządzenia wielofunkcyjnego na bazie kserokopiarki

sądzę, że to jest podstawowy wybór, bo od niego później będzie zależeć poziom wydatków na eksploatację oraz możliwość naprawy, a przede wszystkim solidność sprzętu, trochę temat rzeka więc z racji bliskości zamieszkania się najlepiej spotkać.

0
  • #4 11 Wrz 2013 18:18
    Grigori310891
    Poziom 23  

copyman napisał:
    Gdyby nie sieć to idealnie pasuje M1132 MFP ... Zawsze możesz podłączyć print serwer i będzie sieciowa.

C.

TONER HP 85A(CE285A) Koszt +/- 30zł Regenerowany, Jak można jeszcze Czy do Takich Tonerów można sam "proszek" sypać ? tak np 10k wydruków i nowy Regenerowany Toner ?

Głownie chodzi mi o to żeby tanio drukować i przy tym nie uwalić Sprzętu :)

thorgee Właśnie nie muszą to być popularne Marki :) (Myślę że za marki się troszkę "dopłaca"), posiadałem Dwie Atramentówki na oryginalnych tuszach jeździłem, jakieś HP DeskJet Fxxx i padły mi po niecałym roku (jedna w promocji neostrady) a druga kupiłem nową. Już mi 3raz zbrzydło na gwarancję wysyłać.

Pozdrawiam Również : ) P.s Prowadzisz sklep/Serwis Drukarek ?

0
  • #5 11 Wrz 2013 20:55
    copyman

Możesz sypać :) Szybko , tanio i prosto . Warto zostawić startową kasetę i ją regenerować . Oryginały jednak są nie do zajechania ! Zamienniki , zwłaszcza te tanie po 2-3 regeneracjach raczej do utylizacji. Tyle że przy tak niskich cenach zamiennika nie żal kupić nowego :) Dlatego właśnie polecalem tą drukarkę :)

C.

0
  • #6 12 Wrz 2013 08:06
    theded
    Poziom 14  

Ja bym zastanowił się nad zwiększeniem budżetu i kupił brothera. Ja mam akurat dcp 7065dn, ale IMO regeneracja tych tonerów dużo przyjemniejsza. HP trzeba "przepoławiać", tutaj wyciągasz korek i sypiesz (jak Ci się nie chce robić czyszczenia itp). Wymiana 2 trybikow i ich obudowy załatwia temat resetowania. Trzeba je potem tylko ustawić w konkretnej pozycji podczas regeneracji. Co prawda w HP chipy są tanie (kilka zł), ale trzeba pamiętać żeby je mieć :) OPC widziałem w Agawie za 40zl do Brothera, więc też bez tragedii. Z moich doświadczeń zdecydowanie Brother- pewnie będzie droższy raptem o stówkę.

1
  • #7 12 Wrz 2013 08:58
    copyman

Do HP nie potrzeba chipa. Będzie tylko upierdliwe na ekranie montować o toner ale sie nie zablokuje. Można zreszta wyłączyć informacje o stanie materiałów i po problemie. Tonera juz dawno nie bedzie , puste kartki bedą szły a nie zablokuje pracy :) Za to ich lubię :) Co do regeneracji to rozpołowienie polega w sumie na wykreceniu jednej śrubki :) Chyba jeden z najprostszych do regeneracji tonerów .

C.

0
  • #8 12 Wrz 2013 09:44
    theded
    Poziom 14  

Domyślam się, że masz o wiele większe doświadczenie ode mnie w regeneracji, ale ja brothera regeneruję z przyjemnością a HP z wyraźnym grymasem na twarzy ;) Schodzi mi się 2x dłużej i ubrudzę wszystko wokół.

0
  • #9 12 Wrz 2013 21:45
    copyman

Heh , to ja mam odwrotnie :) Nie wiem czy to wina zasypek ale wiecznie problemy z Brotherem były ... Teraz jak potrzeba to całe zamienniki klientom ściągam i po problemie :)

C.

0
  • #10 13 Gru 2013 20:39
    Michanio91
    Poziom 14  

Czy kolega rozwiązał problem kupna drukarki opisanej w pierwszym poście ?
    Szukam w dokładnie tych samych kryteriach.... :)
    Ktoś coś potrafi polecić ?

0
  • #11 26 Gru 2013 17:32
    mooser
    Poziom 12  

Też jestem ciekaw wyboru kolegi no i krótkiego uzasadnienia.

0
  • #12 27 Gru 2013 15:01
    Grigori310891
    Poziom 23  

Kupiłem M1132 MFP w bardzo niskiej cenie( moje uzasadnienie :) 39Euro).
    Jest ok , jak narazie spełnia moje wymogi, szkoda że sieci nie ma, a i uwaga na instalacje śmieci od HP. Dla studenta w sam raz.

Na razie żadnych problemów nie było. Dla nie wymagających polecam

P.s Z flomarku, Cena taka niska bo uszkodzona była, chyba komuś coś na nią spadło, wymieniłem plekse, spaw plastiku zrobiłem i guzik no i bez toneru.

0