Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

schemat Wzmacniacz operac.układ pracy :odwr. , nieodwrac.

debu85 13 Mar 2005 15:20 867 3
  • #1 13 Mar 2005 15:20
    debu85
    Poziom 10  

witam fachowców
    Potrzebny mi jest gotowy kompletny schemat do badania tylko 3 układów pracy wzmacniacza operacyjnego:odwracający , nieodwracający i wtórnik emiterowy.Prosiłbym rownież o podanie wartosci elementów.
    Z gory dziękuje za pomoc!
    Przeniosłem z: Schematu/instrukcji... [h]

0 3
  • #2 13 Mar 2005 19:28
    WojtasJD
    VIP Zasłużony dla elektroda

ponizej jest taka 'sciagawka':
    http://www.itee.uq.edu.au/~engg1030/lectures/1perpage/lect13.pdf

(po angielsku, ale najwazniejsze wzory sa bardzo wyrazne :wink: ; odwracajacy (inverting) , nieodwracajacy (non-inverting)) - elementy dobierasz w zaleznosci od wymaganego wzmocnienia

Co do wtornika emiterowego -> tu to bedzie nazywac sie wtornik napieciowy a schemacik to taki ze wejsciem jest (+) a wyjsciem -> wyjscie wzmacniacza bezposrednio polączone z wejsciem (-).

0
  • #3 18 Mar 2005 09:05
    debu85
    Poziom 10  

Tam sa opisy tylko układów pracy ,a mi jest potrzebny schemat plytki do montazu ,ale dzieki za pomoc.

0
  • #4 18 Mar 2005 19:35
    WojtasJD
    VIP Zasłużony dla elektroda

jesli chodzi o schemat montazowy czy rysunek plytki drukowanej to chyba nie ma sensu, to jest kilka sciezek "na krzyz" , lepiej posluzyc sie plytka prototypowa (wciskasz elementy i kabelki)
    Co do wartosci elementow to - jak wczesniej napisalem - nie podales wzmocnienia (poza wtornikiem napieciowym oczywiscie) i nie wiadomo jaki wzmacniacz.operacyjny masz do dyspozycji , w kazdym razie posluz sie typowymi wartosciami rezystorow np. 1kΩ , 10kΩ i sprawdz.

0