Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skuter Peugeot Speedfight 3 - Problem z przednim hamulcem tarczowym

10 Wrz 2013 09:19 2559 3
 • Poziom 14  
  Co jakiś czas dzieje się tak, że przednie koło jest zablokowane przez hamulec tarczowy do takiego stopnia, że nie można go nawet pchać. Wykręcam wtedy odpowietrznik układu wciskam klamkę płyn zostaje upuszczony. Następnie zakręcam odpowietrznik i puszczam klamkę. Po tym zabiegu jest wszystko dobrze ale tylko jakiś czas (np. tydzień). Później problem powraca. Kolejne upuszczenie płynu i znów jest dobrze. Dzieje się tak nawet jak ten hamulec nie jest używany. Co może być przyczyną?
  Pozdrawiam i czekam na podpowiedzi
 • Poziom 38  
  Klamka jest oryginalna? Ew. możliwe uszkodzenie pompki lub zapchanie przewodu hamulcowego, wątpię aby w zbiorniczku zebrało się ciśnienie.
 • Poziom 35  
  Możliwe, że zacisk hamulca "trzyma" (tłoczek zapieczony) i po dłuższej jeździe nagrzewa się płyn hamulcowy, powiększa się wówczas jego objętość i w efekcie hamuje coraz mocniej. Po dłuższej jeździe sprawdź, czy zacisk hamulca jest nagrzany. Jeśli tak, to należy zdemontować zacisk hamulca, wyjąć tłoczek i sprawdzić, czy nie jest skorodowany. W zależności od wyniku oględzin tj. wymianie, bądź założeniu tego samego tłoczka (powinien dać się przemieszczać), uzupełnieniu płynu hamulcowego i odpowietrzeniu układu hamulec powinien być sprawny - usterka usunięta.
 • Poziom 14  
  Dziękuję za odpowiedzi. Problemem była pompka hamulcowa, która była jak gdyby zapieczona. WD 40 pomogło i teraz jest ok. Temat rozwiązany.