Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

NVIDIA 8600GT i 8500GT - Połączenie w systemie SLI kart 8600GT i 8500GT na P5N32

kriss1974 11 Sep 2013 07:43 2448 10
    kriss1974
    Level 11  
    WITAM serdecznie Wszystkich.
    Bardzo potrzebuje pomocy w połączeniu kart NVIDIA 8600GT i 8500GT na P5N32-E SLI
    Może na wstępie podam moją konfigurację.
    Win7 32
    CPU- intel core quad q6600 2.4GHz
    RAM - 3GB
    Ostatnio kupiłem na eBay płytę P5N32-E SLI a wcześniej miałem P5N-E SLI i na niej te karty działały w trybie SLI a na tej nowej nie.
    Ale jest coś dziwnego bo w programie GPU-Z karta 8600GT (GDDR3) ma normalnie 256MB RAM-u ale ta druga 8500GT (DDR2) ma teraz 512MB chociaż osobno jest od nie praktycznie słabsza.
    Dodam że PC-t wykrywa obie karty i Panel sterowania NVIDIA też i jak wchodzę w panel NVIDIA ,konfigurację efektów PhysX to w zalecanych ustawieniach mam tą 8500GT. To że karta 8500GT ma teraz 512MB to chyba zasługa że pracuje w połączeniu mostkiem SLI z tą drugą. To by znaczyło że nawet jak nie pracują w układzie SLI to i tak dają większą wydajność dla systemu niż jedna karta ale czy jak by pracowały w SLI to było by lepiej. Zauważyłem że w BIOSIE mam taką opcję "SLI Broadcast Aperture" ale jest ona wyłączona ,oczywiście włączałem ją ale to nie włączało technologi SLI. Mam jeszcze jedną kartę ATI HD 4850 i czy nie mógłbym jej podłączyć z tymi dwoma jako akceleratora fizyki tylko nie wiem czy można tak mieszać karty NVIDIA z ATI.
    Za jakąkolwiek pomoc z góry bardzo dziękuję.
    karolark
    Level 42  
    Nie mieszaj nic CF/SLI HD4850 bije na głowę obie GF poza tym łączenie kart powoduje dodatkowe problemy.
    Czym to zasilasz moc model zasilacza?
    kriss1974
    Level 11  
    Nie dodałem dlaczego próbuje "SLI" a nie zostawię Readona HD 4850
    Z dwóch powodów ,po pierwsze to sprawdzić używaną płytę z eBay czy "SLI" działa a po drugie to dla gry "world of warplanes" która jakoś z Readon-em HD4850 nie za bardzo chce iść bo po paru minutach gry gra się wyłącza i wyskakuje taki błąd.
    "Out of memory Exception (EXCEPTION_CCP : 0xE06D7363@0x75A7812F)
    Pleace send the logs /130910_005412.dmp and the last log to developers.
    Wiem że to trochę dziwne że dużo mocniejsza karta ma problemy z grą od słabszej karty na której ta gra idzie w miarę spoko. I zastanawia mnie dlaczego nie mogę uruchomić tego "SLI" z tymi kartami.

Dodano po 1 [minuty]:

Po prostu bardzo Was proszę o jakiekolwiek sugestie dlaczego nie mogę uruchomić tych kart w trybie "SLI"

Dodano po 52 [sekundy]:

Zasilacz 500W
    kriss1974
    Level 11  
    A może ktoś mi powie czy dwie trochę inne jak tu karty mogą też bez problemu pracować w systemie "SLI" ?
  • Helpful post
    safbot1st
    Level 43  
    Te karty razem nie zadziałają - zawartość pamięci obydwu kart jest mirrorowana - lustrzana w trybie SLI.
    Nie może jedna mieć ddr2, a druga ddr3 w dodatku różną pojemność.

Dodano po 1 [minuty]:

Czasem identyczne karty tego samego producenta nie chcą działać razem, a ty 2 totalnie różne chcesz w SLI odpalać...
    kriss1974
    Level 11  
    Bardzo Ci dziękuję "safbot1st" za odpowiedź bo w końcu zrozumiałem o co biega w tym temacie. Wcześniej napisałem że już kiedyś łączyłem te karty w "SLI" na innej płycie ale teraz wiem że musiały mi się pomylić najzwyczajniej karty GPU po tak długim czasie. Spróbuje połączyć Readona HD 4850 z NVIDIA 8600GT ale oczywiście tylko do obliczeń fizyki gdzie główną będzie Readon.
    Jeszcze raz dziękuję.
    karolark
    Level 42  
    kriss1974 wrote:
    Spróbuje połączyć Readona HD 4850 z NVIDIA 8600GT

Nie próbuj bo to nie zadziała, podobno zrozumiałęś post powyżej a tu chcesz łączyć dwie jeszcze bardziej różne architektury :-(
    safbot1st
    Level 43  
    Dlaczego? Można użyć procesora fizyki z gforce, a pracować na radeonie - nie wgłębiam się, ale wiem, że tak można. Nie jestem tylko dokładnie pewien, czy z tymi dokładnie modelami i na takim konfigu.
    kriss1974
    Level 11  
    Sorry może nie dokładnie opisałem o co mi chodziło z tym łączeniem kart. Tutaj jest strona która dość prosto i ciekawie opisuje ten cwancik "Hybrid PhysX"

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Hybrid_Ph...raficzna_Nvidia_GeForce_z_szuflady-39467.html

A patch do odblokowania tej funkcji znalazłem na chomikuj.pl "xTurb0x" w folderze "Programy" Oczywiście żeby ta funkcja miała sens to dana gra ponoć musi obsługiwać technologię "PhysX" Zresztą nic nie zaszkodzi spróbować a jak nie zadziała to trudno. Wiem że niektórzy swoje komputery mają za świętość ale ja tak nie myślę i nawet jak coś zjaram to przynajmniej uczę się na błędach.
    Jeszcze raz dziękuję za pomoc.
  • Helpful post
    safbot1st
    Level 43  
    kriss1974 wrote:
    Wiem że niektórzy swoje komputery mają za świętość ale ja tak nie myślę i nawet jak coś zjaram to przynajmniej uczę się na błędach.

Takie lekcje zostają w głowie na zawsze. Powodzenia w monażu. Pogooglaj dobrze na pewno coś znajdziesz w kwesti użycia procesora physx. Jednak z doświadczenia wiem, że do grania z physx potrzeba naprawdę mocny zestaw. Sam procesor physx jest dosyć mało wydajny.
    kriss1974
    Level 11  
    Z tego co wyczytałem to do tej zabawy potrzebna jest minimum GeForce 8600 GT a ja taką w dodatku fabrycznie kręconą w sumie mam więc na pewno spróbuje. Oczywiście na wiele nie liczę z tak słabą kartą (8600 GT) ale zawsze można się czegoś przy okazji nauczyć.