Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

rx-e410 /TX-L42E6E - podłączenie tv do miniwieży

dobry_chlopak666 11 Wrz 2013 08:22 2940 11
  • #2 11 Wrz 2013 10:29
    Polon_us
    Poziom 41  

Masz trzy możliwości:

1 - bardzo elegancka - adapter Optical IN -> 2 x RCA Audio Out. Kablem optycznym Toslink łączysz Optical Audio Out (TV) do wejścia adaptera Optical IN. Z wyjść CINCH adaptera parą przewodów CINCH łączysz się z wejściem AUX wieży. Po ustawieniu tego wejścia w wiezy dźwięk z TV powinien był być słyszalny.

2 - elegancka - kabel EURO - 6x CINCH (2 x żółty, czerwony, biały). Jedna z par biały/czerwony powinna być oznaczona AUDIO OUT. Tę parę podłączasz do wejścia AUX w wieży. Tu uwaga - jeżeli telewizor odbiera sygnał cyfrowy to istnieje możliwość, że ten dżwięk nie pojawi się na wyjściu EURO.

3 - mniej elegancka - kabel minijack stereo -> 2x CINCH. Wtyk minijack podłączasz do gniazda słuchawkowego w telewizorze. Wtyczki CINCH j/w. Tu uwaga - poziom ustawienia głośności w tv będzie miał wpływ na poziom dźwięku w wieży. Dźwięk pojawi się niezależnie, co telewizor odbiera.

Ten temat był wielokrotnie omawiany na tym forum.

0
  • #4 11 Wrz 2013 12:59
    Polon_us
    Poziom 41  

Niestety, mylisz się. Poniżej zamieszczam adresy, do rzeczy, które powinieneś zakupić. To są oczywiście przykłady, miejsce zakupu wybierzesz sam:

1 - Kabel 2xRCA -> Link

2 - Kabel Toslink -> Link

3 - Konwerter SPDI/F do 2xRCA -> Link

Zmieniłem adres dla poz. 3 - z znanego portalu na normalny sklep, a poza tym lepsza cenowo :)

0
  • #5 12 Wrz 2013 10:05
    dobry_chlopak666
    Poziom 9  

Jeszcze jedno pytanie
    Czytam trochę o tym w sieci tak z czystej ciekawości.
    Czy u mnie jest możliwości zastosowania dac np takiego.

http://www.headbeat.pl/produkt/audiotrak-prodigy-cube
    I czy w ogóle przy moim sprzęcie jest sens inwestowania takie cudo :)

Z 2 strony myślę czy nie zbudować w przyszłości mini atx +karta tv , a muzyczna mam całkiem przyjemna jak dla mnie . :)

0
  • #6 12 Wrz 2013 10:44
    Polon_us
    Poziom 41  

Te urządzenie nie nada się :(

Służy ono do prowadzenia do niego sygnału z komputera (USB) i/lub mikrofonu. Pozostałe gniazda tj. 2xCINCH i optyczne/coaxial służą do wyprowadzenia sygnału na odpowiednie urządzenie zewnętrzne w celu wzmocnienia sygnału.

Także, wracając do podstawowego tematu tego wątku, to ustrojstwo nie nada się :(

0
  • #7 12 Wrz 2013 11:12
    dobry_chlopak666
    Poziom 9  

OK fajne wszystko już wiem co i jak
    Na szybko wykorzystam opcje 3 mam taki kabel (służył mi do podłączenia hi fi z karta muzyczną )tylko dokupię przejściówkę na minijack

Zaś opcje 1 przemyślę (czy warto do kablówki to nie wiem )
    Po za tym jak bym budował małego pc to ten kabel mi się nie na da,ponieważ w karcie muzycznej mam cyfrowe wejście oraz wyjście

0
  • #8 19 Wrz 2013 21:11
    dobry_chlopak666
    Poziom 9  

Przepraszam że pytam w tym watko ale nurtuje mnie jedna sprawa
    Czy Głośniki mogą stać blisko TV tak około 15 cm, kolega mówił mi że można tak uszkodzi telewizor
    Prawda czy Fałsz ???

0
  • #9 19 Wrz 2013 21:38
    Pablo1964
    Moderator

Fałsz. To było prawdziwe dla TV kineskopowych.

0
  • #10 16 Lis 2013 13:26
    kruckers
    Poziom 8  

Mi opcja 1 podana przez Polon_us nie działa. Podłączyłem kabel Toslink optyczny z telewizora (l426e6) do konwertera w wejście (Input) Toslink optical, nastepnie kablem 2x rca konwerter z miniwieżą.

0
  • #11 16 Lis 2013 15:34
    Polon_us
    Poziom 41  

Sprawdź ustawienia w telewizorze dla wyjścia optycznego.

Jeżeli nadal nie będzie działało, załóż nowy temat (nieładnie podwieszać się!). Podaj tam typ telewizora, wieży i zamieść zdjęcia połączeń, które wykonałeś.

0
  • #12 16 Lis 2013 18:59
    Pablo1964
    Moderator

Zakładam, że chodzi o ten sam sprzęt. W przeciwnym wypadku kol. kruckers musiałby dostać ostrzeżenie.

0