Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

FOX - Proszę o schemat podłączeń.

11 Wrz 2013 11:33 2994 10
  • Poziom 12  
    Prześledziłem wszystkie tematy.
    Mój alarm ma nazwę FOX MINI R/B/S - ale nijak to się ma do schematów z forum. Wygląda on dokładnie jak FOX ALFA ( http://www.sklep-alarmy.pl/?156,pl_autoalarm-fox-alfa lub bambino - http://www.sklep-alarmy.pl/?9,pl_autoalarm-fox-bambino ) te same wyprowadzenia - dwie wiązki (mała i większa).

1. czarny
    2. biały
    3. żółty
    4. czerwony
    5. żółty
    6. brązowy
    7. fioletowy
    8. pomarańczowy
    9. niebieski
    10. zielony
    ------------
    11. różowy
    12. błękitny
    13. szary

Bardzo proszę o pomoc - alarm chodzi, uzbraja się itd, drzwi zamyka, aktywuje się też ok. Niestety coś się stało z syreną. Wyje non stop. Już ją wyjąłem. Na moje oko nie ma na kablach do syreny napięcia - stąd pewnie aktywacja syreny. Potrzebuję na krótko do centralki podłączyć nową syrenę, spradzić czy to wina syreny, kabli a może centralki.

Moderowany przez norbert.s.:

Usunąłem "sytuację dramatyczną" z tytułu. Nie zauważyłem w temacie niczego, co miałoby znamiona dramatu, poza awersją do wyszukiwarki.

• Relpol przekaźniki
  • Poziom 12  
    tam jest 12 pin w tym temacie - inna kolejności itd. nie wiem czy to będzie ok.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 12  
    może rozjaśnię bardziej o co mi chodzi.
    kable od syreny są gdzieś łączone. nie wiem gdzie.
    chcę ustalić wyjście syreny z centralki. jak ustalę sprawdzę "na krótko" poprawność syreny. jeśli będzie ok - pociągnę sobie nowy kabel do syreny już pod maskę. jeśli nie zadziała to pewnie będzie pożegnanie z tym alarmem.
    Pozdrawiam i proszę o pomoc.
  • Poziom 17  
    O ile pamiętam, możesz mieć w tym alarmie sterowanie syreny masą max. 200mA. Postaram się wieczorem sprawdzić te informacje. Możesz rozebrać obudowę i zrobić fotki PCB z jednej i drugiej strony?
    Pozdrawiam.
  • Poziom 17  
    Sprawdzone. Wyzwalanie syreny masą przewód brązowy, max. obciążenie ok.170 mA.
  • Poziom 12  
    rozumiem że muszę "na krótko" syrenę dać pod czerwony i pod brązowy ?
    jutro testuję jak kupię nową syrenkę.
  • Poziom 17  
    Jak kupisz syrenę z zasilaniem, to brązowy podłącz pod sterowanie syreny minusem, a jak będzie zwykła syrena, to trzeba stosować przekaźnik.
  • Poziom 12  
    rozumiem, że np. taka będzie ok ?

• Poziom 17  
    Tak. Czarny i czerwony pod zasilanie a wyzwalanie masą to chyba przewód brązowy (na syrenie powinien być opis).