Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Arduino Mega podpięcie czujnika analogowego jak?

11 Wrz 2013 13:46 1842 2
  • Poziom 8  
    Witam
    Projktuję stanowisko badawcze na bazie sterownika Arduino Mega. Podpiąłem z powodzeniem już do niego czujniki temperatury, w drodze są ciśnienia,...
    Teraz stanąłem na podpięciu 3 czujników położenia. Niestety ich koszt jest bardzo duży i chciałbym ogranicznyć koszty, gdyż do nich wymagane są przetworniki. Tutaj się pojawia do Was pytanie. Ja jako użytkownik zupełnie zielony w sprawach ARDUINO chciałem zapytać czy jest możliwość jakaś ominięcia tych przetworników. Poniżej zamieszczam specyfikacje. Ewentualna budowa takiego przetwornika byłaby możliwa i opłacalna?

przetwornik
    novotechnik.de/uploads/media/MUP-400_mon_1v3_en.pdf

czujniki
    novotechnik.de/uploads/tx_extprodfind/TR_TRS_e.pdf
  • Poziom 15  
    To jakaś praca dyplomowa, czy stanowisko do konkretnego zastosowania?
    Może mógłbyś użyć żyroskopu i akcelerometru?
    Na przykład układ MPU 6050 zawiera czujnik położenia względem Ziemi, 3-osiowy akcelerometr i 3-osiowy żyroskop. Komunikacja z układem jest realizowana za pomocą I2C.
  • Poziom 8  
    zapoznałem się wstępnie z układem MPU-6050 i zasadniczo może spełniać moje założenia. Pozostaje tylko kwestia dokładności pomiaru przemieszczenia. Układ nie może być mocowany na stałe oraz musi być możliwość wpięcia 3 do pomiaru 3 punktów. Można prosić o pomoc, bo wszędzie znajduję opisy do pomiaru odchylenia , ja potrzebuję przemieszczenie.
    To jest budowa stanowiska w ramach praktyk.