Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] SAMSUNG GALAXY ACE zbyt cichy głos w trakcie rozmowy

a_jablon 11 Wrz 2013 14:02 20445 6
  • #1 11 Wrz 2013 14:02
    a_jablon
    Poziom 20  

Witajcie!

Jestem Posiadaczem Samsunga GT-S5830 - GALAXY ACE.

Problem polega na tym, że zbyt cicho słyszę rozmówcę, co jest kłopotlowe zwłaszcza w głośnym otoczeniu - wręcz nie słyszę drugiej strony.
    Mam wrażenie, że kiedyś było głośniej, ale to tylko wrażenie.

Głośność w trakcie rozmowy ustawiona na MAKSA...

Próbowałem zabawy z menu serwisowym, tj:
    *#197328640#
    [5] audio
    [3] speaker
    [2] rx value
    [1] rx codec/volume

Zmodyfikowałem wartości odpowiadające "górnym" wartościom, tj: [5] Rx volume 3, [6] Rx volume 4 i [7] Rx volume 5 na wartości odpowiednio: 0dB, 4dB i 9dB...

Niestety, po zmianie w/w wartości NIE ODCZUWAM ZMIANY w głośności w trakcie rozmowy.

Stąd moje pytania:
    1. Czy to naturalne zużycie głośnika i czy należałoby go wymienić?
    2. Czy da się to "software'owo" podciągnąć do góry w sposób skuteczny? Co robię źle?
    3. Czy software'owym podciągnięciem nie ukatrupię np: wzmacniacza?

0 6
  • MagBoss
  • #2 11 Wrz 2013 14:04
    grubas
    Poziom 40  

Do wyczyszczenia siateczka ( bardzo dokładnie ), głośnik do wymiany.

1
  • #4 11 Wrz 2013 14:12
    a_jablon
    Poziom 20  

OK, zatem telefon dziś rozbiorę i wyczyszczę.

Odnośnie wymiany: jak odróżnić na alledrogo głośnik oryginalny od nieoryginalnego? Zależy mi na tym, żeby kupić głośnik rozsądnej jakości. Nie chciałbym się nawalczyć z tym tel i skończyć z efektem gorszym niż obecnie...

2
  • #6 11 Wrz 2013 14:52
    a_jablon
    Poziom 20  

OK, na chwilę obecną zresetowałem z poziomu menu ustawienia audio, co oczywiście nie zmieniło stanu rzeczy.
    Przyjrzałem się dokładnie kratce głośnika i stwierdzam, że chyba jest niedrożna. Wieczorem rozbieram telefon na części pierwsze. Po 2 latach użytkowania przyda mu się małe picowanko...

Jutro podzielę się rezultatem prac - zobaczymy, czy wystarczy czyszczenie czy trzeba będzie wymieniać.

##########

Mamy wieczór, prace skończone, efekt = 100% SUKCES, ale po kolei:

1. Okazało się, że zaprzyjaźniony sklap GSM ma takie głośniczki w oryginale w dobrej cenie (dla mnie poniżej 20zł) - nie zastanawiałem się, kupiłem

2. Rozebrałem telefon. Na wstępie 7 śrubek PH00, obudowa zeszła łatwo. następnie odpiąłem złączkę głośnika, delikatnie podważyłem nożykiem taśmy od przycisków głośności i zasilania - po odklejeniu od bokow ramy swobodnie podniosłem płytę główną. Odłączyłem ekran. Po podważeniu małej metalowej blaszki ukazał się głośnik z sensorem (na jednej taśmie). Podniosłem go a tam SYF TOTALNY - cała komora głośnika wypełniona kurzem, pyłem, cholera wie czym jeszcze.

3. Każdy element dokładnie wyczyściłem, szczególnie kratki głośnika i dziurkę mikrofonu.

4. Dla świętego spokoju (nie wnikając w to, czy stary głośnik jest OK czy nie - a moim zdaniem był OK) wymieniłem cały element z głośnikiem i sensorem - całą taśmę - i zrealizowałem proces odwrotny niż demontaż...

5. Odpaliłem telefon - wszystko działa. Rozmowa testowa.... miodzio... mamy SUKCES!

NINIEJSZYM TEMAT ZAMYKAM.

Informacja powyżej dla potomności, żeby było wiadomo, że żadne menu serwisowe i tricki nie zastąpią porządnego czyszczenia!

2
  • #7 02 Lis 2018 08:15
    a_jablon
    Poziom 20  

rozwiązanie jak powyżej

0