Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konfiguracja kamer dahua z rejestratorem yudor

krzysiokal 11 Wrz 2013 15:01 3147 2
  • #1 11 Wrz 2013 15:01
    krzysiokal
    Poziom 13  

Witam posiadam rejestrator yudor yds-09hb lub 09ha lub 09na versja n00506-Y2.1.08
    Zakupiłem kamery dahua hfw 2100
    Problem polega na tym że nie idzie mi połączyć tych kamer z rejestratorem aby był obraz. Udało mi się ręcznie wpisać adres ip i wtedy byłą połączenie, ale brak obrazu i brak kamer w wyszukiwaniu. Teraz mam podłączonych do rejestratora 4analogi i 1cyfrowa kamera yudora chyba. I to działa. Zasilanie oddzielnie nie przez POE.
    Pytanie co mam zmienić w ustawieniach kamery aby działały. Posiadam zwykły router, ale też próbowałem bezpośrednio podłączoną kamerą dauha do rejestratora. Rejestrator posiada 4 Protokoły ONVIF. Cyfrówka jest na 1 obrazie,a 2,3,4,5 to analogi, czy to ma jakieś znaczenie ?
    Dane z rejestratora:
    Static IP
    Ip adress: 192.168.1.55
    NetMask: 232.144.92.0
    Getway: 24.136.92.0
    DNS1: 192.168.0.250
    DNS2: 0.0.0.0
    WEB Page Port: 80

I jeszcze mam włączone UPNP Port Forwarding Setup
    External HTTP Port:80
    External RTSP Port:65535

Dane cyfrówki yudora która działa:
    IP Adress: 192.168.1.200
    Port: 80

Zamieściłem tyle danych aby ktoś mi pomógł. Wiem że Netmask(maska) i Getway(brama) muszą się zgadzać z kamerą, może się mylę. I takiej maski jak mam w rejestratorze nie mogę ustawić w kamerze. Poproszę o łatwą i szybką konfigurację kamery aby działała ta dahua. W przyszłości chcę podłączyć internet do rejestratora by oglądać obraz z kamer. Czy trzeba będzie adresy zmieniać ?

W załącznikach możliwość ustawień w kamerze brane bez modyfikacji z oryginału. Oraz wygląd rejestratora nie wiem co mi firma złożyła (tył i przód).

0 2
  • #2 12 Wrz 2013 11:11
    evenementrf
    Poziom 12  

Jeżeli rejestrator ma wejścia analogowe to jest to Hybryda czyli masz YDS-09Hb lub HA
    Rejestrator posiada wsparcie ONVIF, pytanie czy kamery dahua również, wyszukiwanie kamer Serch IP cam nie wchodzi w grę bo Yudor wyszukuje sprzęt po MACach, wiec adres wpisujemy ręcznie, port ręcznie, i ma działać ;)

Sprawdź czy kamery działają na domyślnym porcie 80.

Nie ma znaczenia czy podłączamy analog czy IP bo w oprogramowaniu wybieramy jaki sumień ma być obsługiwany.

0
  • #3 12 Wrz 2013 11:46
    krzysiokal
    Poziom 13  

Czyli co dokładnie muszę zmienić w kamerze ? Port, bramę i maskę ? Kamery posiadają protokół ONVIF.
    Jest problem otóż rejestrator z kamerą się łączy (connection success), ale na każdym ustawieniu wideo nie ma obrazu.

0