Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BenQ Joubook P52EG - Sterowniki VGA działają niepoprawnie, nie działa pilot i TV

adam1371 11 Wrz 2013 17:47 972 0
    adam1371
    Poziom 9  
    Tak jak w tytule, moim głównym problemem są sterowniki, mianowicie:

1. W laptopie mam kartę ATI Mobility Radeon X1600 (Microsoft corporation - WDDM).

Zainstalowałem sterowniki które znalazłem w internecie, teoretycznie w menedżerze wszystko jest ok, ale przy uruchamianiu komputera tuż przed wyskoczeniem pulpitu długo jest czarny ekran przez co uruchamianie go trwa bardzo długo. Kolejny objaw to cienkie paski w poprzek np. gdy robię Prt Sc. (zob. zdjęcie 1) lub gdy uruchamia się jakiś program.

2. W menedrzerze mam jedno nieznane urządzenie do którego nie mogę znaleźć sterownika (zob. zdjęcie 2).

Głównie z tym chciałbym się uporać na początku, bo najbardziej mi to utrudnia pracę na tym komputerze.

Kolejny problem, to znalezienie sterownika/programu który będzie obsługiwał oryginalny pilot laptopa, bo puki co nie mogę go uruchomić.
    Bateria jest, dioda miga, a laptop nie reaguje. (pilot wygląda tak jak na zdjęciu 3)
    Na pilocie jest przycisk jak gdyby do uruchamiania programu Q Media Center. Być może to jest program który jest potrzebny do jego działania, ale również nie mogę go znaleźć w internecie :/

Ostatnia rzecz z którą mam problem, to tuner TV, który podobno jest wbudowany, ale również nie do końca wiem jak uruchomić, szukałem do niego programu, ale także bez skutku.
    Jak możecie, to podpowiedzcie mi, jak podłączyć antenę do tego wyjścia (zdjęcie 4) i czy będzie odbierało programy pomimo naziemnej telewizji cyfrowej?

System jaki mam w laptopie to WINDOWS VISTA HOME BASIC.

Z góry dziękuję za wszelkie pomoce i podpowiedzi. Wiem że się mocno rozpisałem, ale chciałem w miarę dokładnie opisać problem :)