Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobranie głośników pod estradę - subwoofer

rdzenny17 11 Wrz 2013 19:20 1065 3
  • #1 11 Wrz 2013 19:20
    rdzenny17
    Poziom 9  

Witajcie :) Kończę powoli pracę nad nagłośnieniem w moim pokoju, ale to mi nie wystarcza bo kocham dobrą muzykę, głośną i żal mnie ściska jak na niektórych weselach mojej rodziny gra dj z nagłośnieniem tak słabym że należycie byłoby schować się pod stół i nie wychodzić do zakończenia imprezki. Dlatego teraz celuję w estradę bo chciałbym małe imprezki w swoim otoczeniu ( 18 kumpli itp ) zasilać własnym sprzętem :D Otóż zatrzymuję się nad dokonaniem wyboru kupna samych głośników a dokładniej głośnika ( droższego ) lub dwóch głośników ( tańszych ) ( w sensie że cena 2 głośników jest mniej więcej równa lub troszkę większa od jednego ) Ma być to sub który czasem wyjdzie na większą salę, ale z rzadka, a w plenerze nigdy nie zagra ;p Cena w jakiej chciałbym się koniecznie zmieścić to maksymalnie 300 - 330 zł. - za głośnik/i oraz za ewentualną zwrotkę pasywną (tylko chwilowo). Zaczynam od suba bo tak się składa kolega ma zasilić imprezkę w większej sali, ale brakuje mu jak na moje oko niskich tonów, zresztą on też na to narzeka i chciałbym mu nieco pomóc :D Patrzyłem na wiele głośników lecz sam nie chcę dokonać wyboru którego potem pożałuję, bo z estradą na co dzień się nie spotykam a szczególnie z głośnikami. Chcę dobry głośnik tzn głośnik najlepszy w przedziale cenowej do tych 300 zł, nie pytajcie o napęd bo o to później się zatroszczę jak kaski przybędzie, na tę chwilę sub najlepszy w tej cenie ;p PS no chyba że warto dodać np z 50 zł na cos o wiele lepszego :D Dodam że patrzyłem miłym okiem na SW.STX.15.3.800.4.F.A.MC lecz nie wiem czy to dobry wybór co o tym sądzicie ? :)

0 3
  • #2 12 Wrz 2013 13:11
    e-elektron
    Troll forumowy

Tak, w przedziale cenowym do ok. 300zł SW.15.3.800 to najlepszy wybór. Nic lepszego nie znajdziesz, chyba że ktoś zaproponuje coś używanego, wyższej ligi - w co wątpię.

Ale pamiętaj, że głośnik zagra dobrze dopiero w tedy, jak przyłożysz mu mocy z dobrego wzmacniacza. Więc potrzebujesz coś o mocy min. tych 600W RMS.

0
  • #3 13 Wrz 2013 15:49
    rdzenny17
    Poziom 9  

Dzięki za odp. Planuję zakup T Amp 2400 mam nadzieję że wszytstko zagra ładnie :P Jeszcze jedna prośba, gdyby ktoś mógł mi podrzucić projekt jakiegoś domku dla tego przetwornika, bo siedzę sobie i przeglądam i znalazłem dokładny projekt Thl15 czy jakoś tak ale to typowo w plener sub by był, a przynajmniej tak piszą, odradzają ludzie br bo mówią że słabo jest, znalazłem Tapped horn ale nie ma nigdzie projektu żadnego, a może cube 15 ? Sam nie wiem. Sub będzie grał w salach mniejszych i większych ale w plenerze prawdopodobnie nigdy nie zagra. Tak więc co proponujecie ? I proszę od razu o linki do projektów ;p

0