Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie zasilacza AC 12V do panelu kabiny prysznicowej

adrian_krc 11 Wrz 2013 20:27 4908 12
  • #1 11 Wrz 2013 20:27
    adrian_krc
    Poziom 8  

Podłączenie zasilacza AC 12V do panelu kabiny prysznicowej

Witam,

chce podłączyć zasilacz AC 12V do panelu od kabiny prysznicowej.

Kabina była tragiczna do złożenia. Z panelu wychodzą mi kabel do oświetlenia, wentylatora, głośnika i ZASILANIA.

Wszystkie oprócz zasilania do siebie pasują końcówki.

Końcówka od zasilania wychodząca z panelu jest taka sama jak wychodząca z zasilacza. Wieć jak widać na zdjęciu uciąłem to bo nie idzie tego podłączyć.

Moge normalnie brązowy z brązowym podłączyć i niebieski z niebieskim?

1 12
  • #2 11 Wrz 2013 20:39
    luke666
    Poziom 33  

Zasilacz jest na prąd przemienny, więc jakbyś tego nie podłączył, to będzie działało. Dobrze jednak jest się trzymać zasady, by nie mieszać kolorów, więc zgodnie ze sztuką połączyć tymi samymi kolorami przewodów.

0
  • #3 11 Wrz 2013 20:39
    Maciek051996
    Poziom 27  

Tak można , tylko nie zapomnij tego zaizolować .

0
  • #4 11 Wrz 2013 20:43
    adrian_krc
    Poziom 8  

ok zaraz łącze i izoluje dobrze taśma izolacyjną, dzięki

0
  • #5 11 Wrz 2013 21:18
    BILGO
    Poziom 38  

adrian_krc napisał:
    Kabina była tragiczna do złożenia

Przeczytałeś dokładnie i ze zrozumieniem instrukcję montażu czy aby na pewno wszystko dobrze połączyłeś ??

0
  • #6 11 Wrz 2013 23:55
    adrian_krc
    Poziom 8  

BILGO napisał:
    adrian_krc napisał:
    Kabina była tragiczna do złożenia

Przeczytałeś dokładnie i ze zrozumieniem instrukcję montażu czy aby na pewno wszystko dobrze połączyłeś ??

Tak, wszystko przeczytałem milion razy. Połączyłem kolorami i wszystko gra. Wystarczy że wpiszecie sobie w google "montaż kabiny prysznicowej durasan"... i zobaczycie ze z tym ścierwem, to jest nieciekawa sprawa:)

także nie polecam tego badziewia, choć z wyglądu super...

z elektronicznej/elektrotechnicznej strony narazie wszystko gra, oczywiście po przeróbce.

pozdro

0
  • #7 12 Mar 2017 12:03
    Pavsur
    Poziom 2  

Witam,
    wiem, że jest podobny temat na forum bo patrzyłem, ale nie ma tam dokładnie odpowiedzi na moje pytanie (https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2647224.html). Rozumiem, że muszę nowy temat założyć, by uzyskać pomoc przy moim problemie (niech mnie ktoś poprawi, bo w regulaminie nie mogę się w tym rozeznać, czy muszę nowy czy mogę się podpiąć pod czyjś problem). Poprzedni zasilacz do kabiny padł i zakupiłem nowy. Nowy ma wtyczkę rodzaju jak do np laptopa i wiadomo, że będę musiał te kable rozwalić (na zdjęciu). Stawiam, że nie znajdę kabli tam tak samo czerwonego i brązowego, który prowadzi do kabiny, więc czy jest to kompletnie obojętne który połączę z którym? A może jakiś nowy pomysł, by inaczej to połączyć. Napisał ktoś w innym temacie, że zasilacz jest na prąd przemienny i nie ma znaczenia który z którym, ale że lepiej się kolorów trzymać. Czy to chodzi tylko o estetykę, by się ktoś w przyszłości nie pomylił, czy jednak jakieś ale jest co do różnego połączenia kabli (znaczy o różnych kolorach) ?

pozdrawiam.
    Podłączenie zasilacza AC 12V do panelu kabiny prysznicowej Podłączenie zasilacza AC 12V do panelu kabiny prysznicowej

1
  • #8 12 Mar 2017 12:10
    jdubowski
    Specjalista - urządzenia lampowe

Pavsur napisał:
    Poprzedni zasilacz do kabiny padł i

Zdjęcie tabliczki znamionowej prosimy. Na końcu przewodu jest symbol transformatora, wiec zapewne zasilacz dawał AC.

Pavsur napisał:
    zakupiłem nowy

Zdjęcie tabliczki znamionowej prosimy.

Pavsur napisał:
    Nowy ma wtyczkę rodzaju jak do np laptopa

To może sugerować że zakupiłeś zasilacz DC...

Pavsur napisał:
    i wiadomo, że będę musiał te kable rozwalić (na zdjęciu).

Na początek wstrzymaj sie bo nie wiadomo czy kupiłeś własciwy zasilacz, a rozwalonego w sklepie nie wymienisz.

Co zasilacz zasila w kabinie?

0
  • #9 12 Mar 2017 23:35
    Pavsur
    Poziom 2  

Zasilacz zasila podstawowe rzeczy, czyli: radio, wentylatorek i lampkę. Ostudziłeś mój entuzjazm, bo w jednym w ogóle nie mieli, a małe miasto to jak w drugim dorwałem to się cieszyłem i nawet nie zwracałem uwagi co dostałem. Tym bardziej, że mi to sprzedawca wynalazł, a dałem mu do porównania stary. wrzucam zdjęcie nowego Podłączenie zasilacza AC 12V do panelu kabiny prysznicowej zasilacza. Stary zasilacz jak mi tata podrzuci zdjęcie to wrzucę, ale tamten był AC z tego co kojarzę.

0
  • #10 13 Mar 2017 00:42
    retrofood
    Moderator

Z tego co ja wiem, to zasilacze do kabin prysznicowych są dedykowane. To znaczy żaden producent nie dopuszcza do użytkowania zasilacza innego niż podano w instrukcji. Są one przeważnie w obudowie szczelnej i mają dopasowaną moc wyjściową.
    No, ale mogę się nie znać, może teraz są kabiny, gdzie można wodę lać na zwykły zasilacz. Świat się tak zmienia...

0
  • #11 13 Mar 2017 01:44
    kassans
    Poziom 31  

W mojej kabinie jest panel dotykowy z radiem FM, 2x oświetlenie , 1x wentylator oświetlenie to LED i Halogen 10W. Oryginalnie jest sam transformator 12v AC 20w. Podpasuje tutaj transformator od halogenów taki toroidalny. Oczywiście trzeba obowiązkowo zabezpieczyć przed wilgocią.

1
  • #12 13 Mar 2017 02:01
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 42  

Pavsur napisał:
    AC z tego co kojarzę.
    Więc tego nie zastosujesz. :cry: Nie masz szans zainstalowania tego transformatora poza łazienką ? Było by bezpieczniej.

0
  Szukaj w 5mln produktów