Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

toshiba - Brak połączenia internetowego - Toshiba

11 Wrz 2013 21:23 2370 17
  • Poziom 7  
    Witam, mam problem z połączeniem internetowym na laptopie marki Toshiba. W domu bez problemu łapie mi wifi, jednak niedawno zmieniłam miejsce zamieszkania i niestety tutaj mimo, iż widnieje informacja, że jestem połączona z siecią, nie posiadam połączenia internetowego. Siostra ma ten sam model laptopa, co ja i taki sam problem. Na innych działa bez zarzutu. Niestety nie znam się na komputerach, zrobiłam zrzut ekranu, o który ktoś prosił w innym poście dotyczącym podobnego problemu, mam nadzieję, że ktoś będzie w stanie mi pomóc i czytelnie (jak to kobiecie) opisać krok po kroku, co powinnam w tej sytuacji zrobić.

z góry dziękuję

toshiba - Brak połączenia internetowego - Toshiba toshiba - Brak połączenia internetowego - Toshiba
  • PCBway
  • Poziom 30  
    joanna39 napisał:
    Na innych działa bez zarzutu

Daj zrzut z tego innego
  • PCBway
  • Poziom 7  
    tu są zrzuty z laptopa, z którego piszę, na chwilę obecną nie mam dostępu do innego

toshiba - Brak połączenia internetowego - Toshiba toshiba - Brak połączenia internetowego - Toshiba
  • Poziom 30  
    Widać, że komputer przyjmuje ustawienia sieci.
    "Problem" jest w routerze. Czy jest do niego dostęp? Jaki to model? Czy ma on przycisk WPS? Należy go nacisnąć 1s.
  • Poziom 7  
    aktualnie jestem na słowacji, router nazywa się d-link, ma dwa przyciski, jeden do zresetowania, drugi z obrazkiem strzały. wykonałam zdjęcie z informacjami, które na nim widnieją, nie wiem, czy okaże się to przydatne..
    niestety nie kojarzę tutaj żadnego biura serwisowego itd. a sama jestem zupełnie niezorientowana w temacie..

toshiba - Brak połączenia internetowego - Toshiba
  • Poziom 30  
    Przycisk na ściance bocznej (nie tylnej) nacisnąć gdy podłączony będzie laptop
  • Poziom 7  
    Problem jest taki, że nie mam na chwilę obecną kabla, którym mogłabym go podpiąć do routera.. Jeśli to faktycznie miałoby pomóc, postaram się takowy dzisiaj zakupić.
  • Poziom 30  
    Ten router ma prostą metodę ustawiania szyfracji przez naciśniecie guzika WPS lub poprzez PIN (na nalepce jest jakieś Hasło i nazwa sieci). Czy na pewno łączysz się z tą siecią?

Czy wpisując w przeglądarkę (najlepiej Firefox) adres 192.168.0.1 łączysz się z routerem (admin/88646)

Dodano po 38 [minuty]:

joanna39 napisał:
    że nie mam na chwilę obecną kabla, którym mogłabym go podpiąć do routera

Podłączając przewodowo system nie pyta o nic.
    Podłączając poprzez wifi - wybierasz z jaką siecią się łączysz (SSID) i podajesz ewentualne (gdy niezabezpieczona) hasło do sieci (WPA2 gdy zabezpieczona)

Przewód Ethernet LAN Patchkabel (inna nazwa kabel UTP kat 5e. RJ48) 5 metrów ok 4Euro może być niepotrzebny choć bardzo się przydaje w sytuacjach jak Twoja.
  • Poziom 7  
    ok, więc kupię ten kabel, podłączę nim laptopa do routera i kliknę ten boczny przycisk. Jeśli po tym nie będzie mi łapał neta bez kabla to będę musiała siedzieć cały czas podpięta ? :P
  • Poziom 30  
    joanna39 napisał:
    i kliknę ten boczny przycisk

On służy do wygodnego, bez wpisywania PIN, połączenia TYLKO poprzez Wi-Fi
  • Poziom 7  
    co do adresu, który musiałam wpisać w przeglądarkę to niestety nie chce się załadować..
    a łączę się na pewno z tą, koleżanka ustawiała wszystko tak samo, jak ja, przy czym różnica jest taka, że jej internet śmiga..
    w opcjach sieci widnieje informacja, że pomyślnie mnie połączono z w-bpt16
  • Poziom 30  
    To wyłącz Połaczenia sieci bezprzewodowej, niech jeszcze raz szuka sieci i połącz się ze swoją ponownie. Powinien pytać o hasło - wtedy to z nalepki lub przycisk
  • Poziom 7  
    system i owszem poprosił jeszcze raz o hasło - jedyne, które weszło to to z literami, próbowałam też opcji z przyciskiem, ale nic się wówczas nie działo..
  • Poziom 30  
    Jaki to dokładnie model Toshiby? Być może nie obsługuje standardu n wifi,
    Wszystko się wyjaśni podłączając poprzez kabel Lan
  • Poziom 7  
    Kupiłam dziś kabel, podłączyłam i internet śmiga. Także na razie radzę sobie podpięta do 3 metrów. Na dłuższą metę to się jednak pewnie nie sprawdzi, więc proszę jeszcze o radę, co teraz.
    W razie, gdyby się przydało, przesyłam teraz zrzuty toshiba - Brak połączenia internetowego - Toshiba toshiba - Brak połączenia internetowego - Toshiba
  • Poziom 7  
    Wiem, że zabrzmię teraz jak typowa blondynka, którą nie jestem :) ale co w związku z tą informacją o karcie i sterownikiem mam teraz zrobić ? Planować jakiś zakup ?
  • Poziom 30  
    Pobrać do jakiegoś katalogu sterownik do AR500EG, rozpakować go i zainstalować. Na przecięciu wiersza i kolumny ze swoim systemem kliknąć w "ptaszek" i pobrać Click for Downl

Na pewno w niczym to nie zaszkodzi, a może pomóc.