Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BIS 411 zamienniki - wymiana na inny przekaźnik

11 Wrz 2013 22:39 2970 1
  • Poziom 8  
    Witam,

w moim domu, którym mieszkam prawie 4 lata mam instalację oświetleniową zrealizowaną na wyłącznikach dzwonkowych i przekażnikach bistabilnych BIS 411/230V (nie mam żadnych podświetleń włączników). Generalnie koncepcja instalacji na bistabilnych sprawdza się i jest wygodna w użyciu (z wyłączeniem sytuacji gdy następuje przerwa w zasilaniu, bo posiadane BISy nie mają pamięci niestety). Aktualnie wymieniłem już 10 z 60 przekaźników, różnego rodzaju awarie : przekaźnik nie zapala światła, zapala ale po zwolnieniu przycisku gaśnie, po zapaleniu nie można zgasić. W niektórych przypadkach dotyczyło to przekaźników, do których przez 3 lata nie było podłączone żadne oświetlenie. W związku z tym postanowiłem zmienić posiadane BISy F&F na inne przekaźniki. Znalazłem kilka zamienników dla BIS 411 - Moeller 004163, HAGER POLO EPN510, EATON Z-S230/S. Problem w tym, że nie mogę znaleźć precyzyjnej informacji jak je należy podłączyć, a nie chcę robić przeróbki całej mojej instalacji tylko w miejsce obecnego BISa wstawić inny przekaźnik. Aktualnie BISy podłączone są wg schematu dla sterowania impulsem sterującym N. (Link). Prośba o pomoc, jakich zamienników mogę użyć z wykorzystaniem istniejących połączeń. A może doradzicie jakieś inne rozwiązanie ? Będę wdzięczny za pomoc, pozdrawiam Przemek.

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.

Czy Tak trudno rozpocząć zdanie od wielkiej litery?
    Będę wdzięczny jak kolega poprawi pisownię.[kkas12]
  • Relpol przekaźniki