Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Alpine CDE-173BT + Magnat RX44 - Przydźwięk po zmianie radia i okablowania

kiler129 11 Sep 2013 23:02 1329 0
    kiler129
    Level 27  
    Witajcie!
    Moje (nikłe) doświadczenie z CA nie pozwala mi zdiagnozować problemu stąd zwracam się z prośbą do bardziej doświadczonych.
    Przy okazji wymiany radia (poprzednio jeździło Alpine CDE-9874RB) postanowiłem poświęcić kilka godzin i nieco przerobić instalację.

Pierwotnie w bagażniku jeździł Magnat RX44 spięty w mostek 2-ch z czego tylko jeden kanał był wykorzystywany do napędzania subwoofera. Wzmacniacz podłączony jest bezpośrednio do akumulatora (zarówno masa jak i plus, oba kable zasilające lecą prawym progiem), do radia spinał go kabel 2 żyłowy (każda w ekranie, podzielone na dwa) puszczony lewym progiem, jedną nitką poprowadziłem głos a drugą wraz z ekranem użyłem jako remote. Głośniki przednie były podłączone do radia fabryczną instalacją. Taka konfiguracja działała świetnie.

Zmiany jakie dokonałem to zmiana radia, dołożenie drugiego kabla 2x1 każdy w ekranie oraz kabli od bagażnika do głośników przednich (jeden prawym drugi lewym progiem).

Problem objawia się nieco nietypowo. Po podłączeniu kabli RCA od głośników przednich wszytko gra ładnie, jednakże podłączenie wtyczki sygnałowej od subwoofera we wszystkich głośnikach generuje delikatny brum (identyczny przy zgaszonym jak i zapalonym samochodzie). Odłączenie kabli RCA odpowiadających za głośniki przednie problem niweluje. Odłączenie chincha odpowiadającego za woofer i pozostawienie tylko tych od głośników przednich również powoduje, że brumu nie ma. Podejrzewałem, że prowadzenie remote obok sygnałowego może sprawiać problem jednakże odłączenie go nie zmienia sytuacji.
    Kłopotem więc jest jakiekolwiek podłączenie do wzmacniacza kabli z dwóch wiązek sygnałowych razem.

Może powinienem połączyć ich ekrany razem przy radiu jak i przy wzmacniaczu?
    Czy ktoś z Was ma jeszcze może inny problem skąd bierze się takie zachowanie systemu i jak je naprawić?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.