Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czym (poza piecem gazowym) tanio ogrzać lokal 30 m2

12 Wrz 2013 08:06 16776 14
  • Poziom 7  
    Witam,
    Wynajmuje lokal 30m2 jest to budynek wolno-stojący nie ogrzewany po bokach (mały domek) jak zauważyłem izolacja jest raczej słaba (stary drewniany domek). Nie jest możliwy remont (właściciel się nie zgadza, poza tym jest to zabytek i konserwator również nie wyraża zgody). Poprzednie lata grzałem piecykiem gazowym lecz jest to porażka. Lokal jest handlowy i bardzo ciasny, przez piecyk gazowy wszędzie osadzał się szron i powstawał grzyb od wilgoci. Czytałem wiele tematów podobnych lecz wszędzie jest niejasna mi przesłanka co należy kupić by od godziny 8 do 19 mieć ciepło w pomieszczeniu na tyle by klienci sklepu nie uciekli myślę ze 15 stopni by wystarczyło. Uprzejmie proszę o odpowiedź bez żadnych docinek oraz kłótni. Dziękuje użytkownikom.
  • Poziom 27  
    Według mnie do ogrzania sklepu najlepiej sprawdzi się właśnie piecyk gazowy tylko nowszego typu z katalizatorem.W tych piecykach nowego typu praktycznie w ogóle nie czuć gazu.
    Przy piecyku gazowym faktycznie trzeba co jakiś czas przewietrzyć pomieszczenie bo wypala się tlen.
    Czym (poza piecem gazowym) tanio ogrzać lokal 30 m2

Innym ale droższym rozwiązaniem jest piec akumulacyjny(Trzeba załatwię z energetyką licznik 2 taryfowy.
  • Poziom 29  
    Parę dni temu dyskutowaliśmy w podobnym wątku.
    Elektryczny piec akumulacyjny z dynamicznym rozładowanie. Do tego, jeśli wysokość pozwala, promiennik podczerwieni i przy dużym ruchu może kurtyna powietrzna w drzwiach.

Dodano po 6 [minuty]:

Maciek051996 napisał:
    Według mnie do ogrzania sklepu najlepiej sprawdzi się właśnie piecyk gazowy tylko nowszego typu z katalizatorem.W tych piecykach nowego typu praktycznie w ogóle nie czuć gazu.
    Przy piecyku gazowym faktycznie trzeba co jakiś czas przewietrzyć pomieszczenie bo wypala się tlen.]

Po pierwsze energia z gazu płynnego jest teraz droższa niż z prądu, a po drugie produktem spalania jest koszmarna ilość wody. Jak dołożysz do tego niezbędną wentylację to bilans może być ujemny.
  • Poziom 27  
    Jak wygląda przyłącze elektryczne tego budyneczku? Chodzi mi o wartość zabezpieczeń, oraz czy jest to instalacja 3-fazowa czy 1-fazowa. Bo myślę, że najlepszym wyjściem będzie ogrzewanie elektryczne. Podaj te dane to spróbuję coś Ci dobrać odpowiedniego i w miarę taniego.
  • Poziom 7  
    Gaz odpada calkowicie użytkowałem już tego rodzaju piecyki wilgoć niszczy moje produkty. Nie wiem jaka jest instalacja ale mysle ze stara, właścicielka budynku jest strasznie skompa i wątpie by coś tutaj remontowała. Wiec możemy obstawiać iż jest to 1 fazowa instalacja. Od razu mowie że nie mam tyle miejca w lokalu by stał piecyk gazowy, lokal jest za mały.
  • Poziom 35  
    Piecyk gazowy (na gaz ziemny, z odprowadzeniem spalin) ogrzałby najlepiej i taniej niż prąd. By ogrzać ten lokal prądem, piec akumulacyjny msiałby mieć naprawdę dużą moc (3-fazowy) lub potrzebne byłyby 2 mniejsze piece (zasilane jednofazowo). Przy ogrzewaniu piecem akumulacyjnym konieczna byłaby moc 4 kW, jesli nawet nie 4,5 kW (nieocieplony domek, wolnostojący). Pamiętajmy, że w przypadku pieca akumulacyjnego moc musi być ponad 2-krotnie większa niż gdyby ogrzewać innym grzejnikiem elektrycznym (no. "słoneczkiem", konwektorem). Skoro to jest lokal handlowy, to można wybrać takie rozwiązanie (jeśli instalacja jest dostosowana do tej mocy) - piec akumulacyjny, choćby nawet 2kW (ale lepiej 3kW - taki można jeszcze zasilać jednofazowo i podłączyć do normalnego gniazdka - oczywiście z uziemieniem) i to ma w zimie utryzmać jako-taką temperaturę przez noc, a w ciągu dnia, gdy przychodzą klienci, otwierają drzwi i w sklepie robi się zimno - dogrzać np. termodmuchawą (2kW) czy konwektorkiem. Termodmuchawa może sprzedawca sobie dmuchać ciepłym powietrzem na nogi, by nie marzły. Ważne, na jakie obciążenie pozwala instalacja elektryczna.
  • Poziom 42  
    A może pompa ciepła powietrze powietrze??? Czyli zwykły klimatyzator o mocy chłodniczej/grzewczej min 5 kW. Moc elektryczna to ok 1/3 mocy chłodniczej czyli 1.8 kW.
    Oczywiście w duże mrozy trzeba dogrzać farelkiem, ale instalacja jest stosunkowo prosta i koszty mniejsze niż dla pieców akumulacyjnych. Nie trzeba też "mocnej" instalacji elektrycznej ani dwutaryfowego licznika. Koszty eksploatacyjne niewiele wyższe od grzania gazem.
    Wg. mnie jest to optymalne rozwiązanie w tej sytuacji, a chłodzenie w lecie jako bonus.
  • Poziom 7  
    Kimatyzator o mocy 5 KW to kosztuje majątek, wolalbym coś przystepniejszego cenowo
  • Poziom 42  
    Nie wiem o jakim majątku piszesz? Zdradź tajemnicę. Może ja też stanę się bogaty...
    No chyba, że za sprzęt chcesz dać 2, no może 3 zł...
    Jeżeli tak, to rozpal sobie ognisko. Będzie taniej. Niestety to zabytek. Nie da się.
    Sorki za sarkazm, ale szkłem nie da się d utrzeć.
    Jak tanio w zakupie, to drogo w eksploatacji. Najtaniej w zakupie wychodzą dwa (bo na więcej to chyba nie pozwoli instalacja??) farelki.
  • Poziom 7  
    wszedłęm na allegro to klimatyzatory o tej mocy zaczynają sie od 5 tys zł
  • Poziom 42  
    Źle wszedłeś... Z takimi wymaganiami jak twoje patrzy się po dolnych półkach a nie po górnych.
    Jest po sezonie. Kupisz za 2 -2.5 kzł + montaż 0.5k do 1kzł. Mówimy o thin client, jakim jesteś... A używkę on/of kupisz jeszcze taniej.
    Jak nie to farelki. A dla klientów siłownia lub herbata z prądem...
  • Poziom 7  
    możesz podać przykładowy model?
  • Poziom 10  
    Dwie hybrydy konwekcyjno-podczerwone tego typu http://www.drono.pl/produkty/panel-grzewczy-na-podczerwien-350-700-w,342.html
    załatwią sprawę. Do tego programator tygodniowy za 130 - 180 zł i za 1,5 tys masz problem rozwiązany na lata. Do tego prosta instalacja 230V i zabezpieczenie 10 A.
    A jak się rozstaniesz z właścicielem budynku, to w 30-40 minut wszystko demontujesz i wywozisz osobowym autem w nowe miejsce.