Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zużycie prądu 10 kWh w ciągu nocy?

Fernan 13 Sep 2013 14:07 20868 43
    Strumien swiadomosci swia
    Level 43  
    Kolego kup sobie wyłącznik programowalny czasowy taki do gniazdka z tarczką i jeżem z boku tarczki i wtedy ustal na określoną godzine załczanie pompki cyrkulacyjnej np 6.55 .

Sam nie piszesz czy boiler izolowany termicznie i rury od niego odchodzące.
    Jaki tym. Pionowy czy poziomy bo poziome szybciej wytracają ciepłą wode.
    I czy czasem ci ten boiler nie dogrzewa pieca co poprzez swobodny obieg grawitacyjny.
    Fernan
    Level 8  
    Strumien swiadomosci swia wrote:
    Kolego kup sobie wyłącznik programowalny czasowy taki do gniazdka z tarczką i jeżem z boku tarczki i wtedy ustal na określoną godzine załczanie pompki cyrkulacyjnej np 6.55 .

Jak nie odechce mi się mieć do czynienie z tym bojlerem, to tak i zrobię.

Quote:
    Sam nie piszesz czy boiler izolowany termicznie i rury od niego odchodzące.
    Jaki tym. Pionowy czy poziomy bo poziome szybciej wytracają ciepłą wode.
    I czy czasem ci ten boiler nie dogrzewa pieca co poprzez swobodny obieg grawitacyjny.

Ja podawałem typ bojlera. Elektromet WGJ-S. To pionowy bojler na 120l. A co do rur, to nie wiadomo, niestety. Nie będę burzył ściany, że by to sprawdzić.
    Pieca - nie dogrzewa. Zakręciłem zawory na rurach do pieca.
    vodiczka
    Level 43  
    saskia wrote:
    Komp, drukarka, 2 monitory i pare ladowarek zasilanych przez ten licznik pobraly 240kW w jeden miesiac.
    Od tamtej pory nie zostawiam kompa na czuwaniu

Ile zaoszczędziłeś miesięcznie wyłączając czuwanie?
    To że zasilacz w komputerze ma np. 800W nie znaczy, że pobiera tę moc przez cały czas pracy nie mówiąc o czuwaniu.
    A 240 KWh w miesiącu odpowiada pracy non-stop urządzenia o mocy 333 W. Przy czuwaniu obciążenie nie przekracza 15-30 W
    abrak_adabra
    Level 14  
    vodiczka wrote:
    saskia wrote:
    Komp, drukarka, 2 monitory i pare ladowarek zasilanych przez ten licznik pobraly 240kW w jeden miesiac.
    Od tamtej pory nie zostawiam kompa na czuwaniu

Ile zaoszczędziłeś miesięcznie wyłączając czuwanie?
    To że zasilacz w komputerze ma np. 800W nie znaczy, że pobiera tę moc przez cały czas pracy nie mówiąc o czuwaniu.
    A 240 KWh w miesiącu odpowiada pracy non-stop urządzenia o mocy 333 W. Przy czuwaniu obciążenie nie przekracza 15-30 W

Zgodnie z twoimi obliczeniami wystarczy kilka godzin pracy dziennie po 700W co przy kompie, drukarce laserowej i 2 monitorach nie jest wielkim wyczynem a i przy świeczce pewnie nie siedział.
    vodiczka
    Level 43  
    Oczywiście, dlatego zapytałem ile zaoszczędził wyłączając nocne czuwanie. :|
    abrak_adabra
    Level 14  
    vodiczka wrote:
    Oczywiście, dlatego zapytałem ile zaoszczędził wyłączając nocne czuwanie. :|

Ale on nie wie, bo podał wynik z całej doby , podejrzewam że więcej jak 10-15% nie zaoszczędził.
    saskia
    Level 38  
    Zuzycie spadlo do ok. 100kWh na mies. bo zaczalem uzywac laptopa do drobnych pierdolek i internetu, zamiast PC.
    PC uzywam tylko i wylacznie do profesjonalnej pracy, aby nie zapaprac go wirusami z sieci.
    vodiczka
    Level 43  
    abrak_adabra wrote:
    Ale on nie wie, bo podał wynik z całej doby

Jeżeli podał wynik z całej doby a potem wyłączył czuwanie to różnica w poprzednim i następnym miesiącu równa się oszczędności na czuwaniu. Niestety saskia tak się przejął dużym zużyciem, że przesiadł się (częściowo) z Peceta na laptopa i nie ma co porównywać bo zbyt wiele zmieniło się jednocześnie :D
    saskia wrote:
    Zuzycie spadlo do ok. 100kWh na mies. bo zaczalem uzywac laptopa do drobnych pierdolek i internetu, zamiast PC
    abrak_adabra
    Level 14  
    Do tego mogła się zmienić długość dnia, używanie lokówki, suszarki, piekarnika.... więc w zasadzie nic nie wiemy o wynikach.
    vodiczka
    Level 43  
    Z lokówką i suszarką przestrzeliłeś, saskia wyraźnie napisał:
    saskia wrote:
    Ja kiedys do sprawdzenia podlaczylem taki licznik do kompa i po miesiacu nie wierzylem wlasnym oczom.

Czyli nie wszystkie odbiorniki w domu.
    saskia
    Level 38  
    abrak_adabra wrote:
    Do tego mogła się zmienić długość dnia, używanie lokówki, suszarki, piekarnika.... więc w zasadzie nic nie wiemy o wynikach.

Do czyich postow to sie odnosi?
    U mnie dlugosc dnia (doby) w ciagu roznych mies. sie nie zmienia, przynajmniej nie zauwazylem tego.
    Lokowki nie uzywam, za malo wlosow. :-)
    Co do piekarnika i suszarki to masz dobry pomysl, wentylator kompa na duzych obrotach dosc mocno dmucha i mozna by go wykozystac za suszarke, a procesor po niewielkiej zmianie mogl by robic za opiekacz, albo gril. :-)
    abrak_adabra
    Level 14  
    saskia wrote:
    abrak_adabra wrote:

Do czyich postow to sie odnosi?
    U mnie dlugosc dnia (doby) w ciagu roznych mies. sie nie zmienia, przynajmniej nie zauwazylem tego.
    Lokowki nie uzywam, za malo wlosow. :-)
    Co do piekarnika i suszarki to masz dobry pomysl, wentylator kompa na duzych obrotach dosc mocno dmucha i mozna by go wykozystac za suszarke, a procesor po niewielkiej zmianie mogl by robic za opiekacz, albo gril. :-)

Zapomniałem że obliczenia dotyczą tylko jednego "gniazdka" ale sprawy wzięły w łeb bo przestałeś używać stacjonarnego, spadek z ponad 200kWh na 100 na pewno nie jest spowodowany brakiem czuwania kilku urządzeń ot i tyle.
    ANUBIS
    Level 32  
    Autor uzyskał wystarczającą ilość informacji,
    Jeśli będzie chciał coś w nim dodać, wystarczy napisać do moderatora tego działu.
    Temat zamykam.