Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Macbook white 2008 - co sie w nim spalilo ale dziala

12 Wrz 2013 12:18 1824 2
  • Poziom 9  
    Witam!
    Posiadam Macbooka White 2008 (a1181), nie posiadam juz baterii w tym laptopie, wiec laptop ciagle byl na kablu, wczoraj normalnie z niego korzystalem jednak dzisiaj ciezko. Dioda na zasilaczu sie tli i laptop sie nie wlacza (bo otwarciu laptopa wszystko smierdzi spalenizna) - znalazlem jednak na innym forum podobny przypadek jednak niezakończony.

Prawdopodobnie gdybym mial baterie dzialoby sie tak samo jak u tego Pana:

"Witam,problem z tym sprzętem wygląda następująco.
    We wtyczce od zasilania jest dioda, która powinna się świecić jak się ją podłączy do laptopa.Dioda zamiast świecić,delikatnie się tli,prawie jakby nie świeciła.Laptop nie ładuje baterii i się nie włącza.Zasilacz sprawny. "

"Wcisnąłem i trzymałem ciągle przycisk POWER po czym podlączyłem zasilacz do macbooka trzymajac wcisniety power,potem wcisnalem kilkukrotnie az zaskoczyl.Wiatraki chodzą z maksymalnymi obrotami.
    Po odpięciu ładowarki laptop tak jak wczesniej nie włącza się normalnie.Można go odpalić tylko w ten sposób jak wyżej opisałem."

Rowniez udalo mi sie to - laptop sie wlaczyl, wiatraki chodza na full obrotach, a smcfancontrol nie odczytuje teperatury i nie pokazuje obrotow wentylatora. Jeszcze gdzie indziej znalazlem ze to problem SMC. Nie mam pojecia co moge zrobic. Prosze o Wasza pomoc

poniżej zdjęcie spalonej części - zanim oddam tego macbooka do serwisu chce sprobować wymienić właśnie spaloną część, a nie wiem dokładnie co to jest i gdzie taka dostać (są na allegro uszkodzone płytki ale właśnie ona jest popalona albo już wylutowana.)

Macbook white 2008 - co sie w nim spalilo ale dziala

Jeśli nie widać - to spalona część posiada 5 "nóżek". W sklepie elektronicznym powiedzieli mi, że czegoś takiego nie mają i nie wiedzieli też co to jest.

Pozdrawiam!
  • Poziom 36  
    Oddaj do serwisu skoro nie potrafisz przeprowadzić diagnozy, przygasanie diody jednoznacznie świadczy o zwarciu na płycie głównej. O tym jak diagnozować tego typu usterki wspominano już niejednokrotnie.