Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie PS3 poprzed Konwerter HDMI/VGA+audio

reqk 12 Wrz 2013 13:50 2184 1
  • #1 12 Wrz 2013 13:50
    reqk
    Poziom 1  

Witam!
    Przeglądałem forum i natrafiłem na tematy związane z podłączeniem PS3 przejściówką hmdi/vga.
    To mnie wcale nie urządza, więc poszukałem na internecie i znalazłem tego typu konwerter (HDMI -> VGA + audio) >>>.allegro.pl/konwerter-hdmi-vga-audio-3-5mm-jack-i3539635958.html <<<(przepraszam za wstawienie w ten sposób strony, ale jestem nowy i nie mogę inaczej)
    Moje pytania są następujące:
    1. Czy na monitorze LG FLATRON W2234S .ceneo.pl/2091771#tab=spec o przekątnej ekranu 23' będzie to działało poprawnie? Nie będzie żadnych "przycięć" lub obraz nie będzie "wystawał"?
    2. Będzie duża różnica w grafice? Czy obraz przesłany zostanie zniekształcony?
    3. Czy dźwięk audio będzie w dobrej jakości?

Ten konwerter jest zasilany osobno, nie jest to żadna tania przejściówka którą oferują na allegro. Potrzebuję także wyjścia audio, ponieważ chciałem do PS3 podłączyć głośniki.
    Wiem, wiem ... lepiej kupić monitor z wejściem HDMI. Jednak w tym momencie nie dysponuję takimi funduszami (chyba, że jest jakiś za 400zł).
    Bardzo wam dziękuję z góry za odpowiedź
    pozdrawiam reqk :*

0 1
  • #2 13 Wrz 2013 01:50
    Polon_us
    Poziom 40  

Mam poważne obawy, czy przy użyciu tego konwertera uzyskasz obraz konsoli na monitorze. Z specyfikacji wynika, że nie obsługuje on formatów, jakie używane są w obrazie telewizyjnym. A takie używa konsola.
    Zbliżonym formatem w monitorze jest 720 x 400 co jest bliskie ustawieniu 720p na konsoli. Być może to zadziała. A jeśli tak, to góra i dół obrazu z konsoli będzie poza monitorem. Przy rozmiarze 23 cale tego monitora tryb 720p z konsoli powinien dostarczyć optymalną jakość obrazu, o ile oczywiście monitor "zaakceptuje" ten sygnał. A tu nie żadnej gwarancji.

Dźwięk będziesz miał tylko w stereo tzn. dwu-kanałowy sygnał, żadnych przestrzennych "wodotrysków" :). Jakość dźwięku nie powinna odbiegać od normy.

Powodzenia :)

1