Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem - pompa ABS i prędkościomierz

13 Mar 2005 20:06 1401 1
  • Poziom 10  
    witam wszystkich na forum
    w ubiegłym tygodniu wymieniłem roztrzaskaną po wypadku pompe ABS w Safrane II 2.5 20V. Kupiłem używaną z innymi numerami seryjnymi ale wyciągnięta została z takiego samochodu i z tym samym silnikiem.
    Po zamontowaniu okazało się że nie działa prędkościomierz. Po rozmowach okazało sie że są dwa rodzaje silników, jeden wystawia impuls z ABS do prędkościomierza a drugi ze skrzyni biegów. Oczywiście zamontowałem pompę od tego drugiego silnika. Fachowcy odesłali mnie do ASO że może mają opcje "kodowania wariantowego" i można przeprogarmować (tylko nie wiem czy pompe czy komputer) - czy ktoś o tym słyszał?
    czy można pobrać impuls z czujnika ABS ( dorobić elektronikę) i ominąć pompę żeby wysterować predkościomierz?
    pozdrawiam
    jarek
  • Poziom 2  
    Mam podobny problem, z tym że nic nie wymienialem itd. Po prostu pewnego dnia predkosciomierz zaczal mi sie przycinac az teraz w ogole nie dziala (sporadycznie) - jezdzilem z tym troche az w tej chwili to samo stalo sie z obrotomierzem. Mam Safrane '00 2.5 20v (N7U). Prosze o pomoc jesli ktos cos wie na maila metalik4(malpa)wp.pl