Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Opel Astra f 1.4gl Wyrzucanie p造nu ch這dniczego po je寮zie.

12 Wrz 2013 14:45 10581 24
  • Poziom 10  
    Witam koledzy. Niedawno poruszy貫m mojego staruszka po prawie 3 letnim postoju w gara簑. Opel astra f 1.4 gl. Jedyne co przez ten czas go spotyka這 to jazda na wymian oleju, oraz przegl康y. Teraz musz go u篡wa cz窷ciej. Po zrobieniu oko這 100km zaskoczy這 mnie, 瞠 obok lewego ko豉 mam rozpry郾i皻y na chodniku jaki p造n (niczym prysznicem). Po otworzeniu maski doszed貫m do wniosku, 瞠 wywali這 mi przez korek zbiorniczka wyr闚nawczego niewielk ilo嗆 p造nu (jakby co wybuch這), kiedy samoch鏚 sta ju i odpoczywa po je寮zie. My郵a貫m, 瞠 to niegro幡e. Temperatura silnika na czerwonych 鈍iat豉ch wzrasta do 100 stopni, po czym spada do 90 kiedy jad. Silnik pracuje r闚no. Nie jestem mechanikiem, a z powodu pracy nie mam nawet kiedy skoczy z autem do jakiego mechanika. Wyczyta貫m ju, 瞠 ci郾ienie w uk豉dzie ch這dniczym to p瘯ni皻a g這wica, blok, albo uszkodzona uszczelka na g這wicy. Prosi豚ym Was o rad, czy mo瞠 to by np uszkodzony korek, kt鏎y powinien jako odpowietrza ten uk豉d i czy jego wymiana mo瞠 pom鏂. Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Najpierw sprawd czujnik temperatury, bo od tego mo瞠 si wszystko zacz望.
  • Poziom 10  
    Jakby軼ie koledzy powiedzieli mi jak i co sprawdzi, by豚ym wdzi璚zny. Dodam tylko 瞠 nie ubywa mi p造nu (po wywaleniu uby這) i nie jedzie za mn mg豉.
  • Pomocny post
    Poziom 40  
    Sprawd czy po nagrzaniu silnika przewody p造nu ch這dz帷ego od termostatu s wszystkie o podobnej temperaturze, mo積a si poparzy wi璚 radz to robi ostro積ie.
    Je郵i jeden z nich b璠zie o znacznie innej temperaturze to masz winowajc.

Sprawd na tzw. kr鏒ko, czy dzia豉 wentylator.
    Je郵i tak a nie za陰cza si on przy wysokich temp. p造nu to mo瞠sz mie uszkodzony czujnik temperatury.
  • Poziom 10  
    Dzisiaj jak zaparkowa貫m i na odpalonym silniku otworzy貫m mask odpali si wentylator, wi璚 raczej jest sprawny (odpala si zawsze jak silnik si璕a 100 stopni). Wieczorem musz zrobi nim oko這 10 km, to sprawdz dok豉dnie te przewody, bo silnik powinien si spokojnie nagrza.
  • Pomocny post
    U篡tkownik usun掖 konto  
  • Pomocny post
    Poziom 40  
    Temperatura otwarcia termostatu oscyluje w okolicy 92st.C.
    Do takiej temperatury musisz nagrza p造n.
  • Poziom 10  
    Dzi瘯i za wszystkie odpowiedzi. Dzisiaj posprawdzam wszystko i wieczorem napisze wyniki obserwacji.
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Zapowietrzy si przez te 3 lata, wi璚 powietrze wypchn窸o p造n, a pustka (powietrze) s豉bo ch這dzi silnik, wi璚 si grzeje. Uzupe軟ij, a najlepiej wymie p造n i stosownie odpowietrz uk豉d.
  • Poziom 10  
    Koledzy, przed chwil wr鏂i貫m od mojego kapry郾ego opla i powiem szczerze, 瞠 coraz bardziej boj si o jego kondycj. Aby unikn望 wybuchy korka, odkr璚i貫m go do po這wy przed jazd. Po przejechaniu 5 , po zgaszeniu silnika us造sza貫m gotowanie si p造nu (nie wlewa貫m wody wi璚 nie wiem dlaczego si gotowa). Spod maski wydobywa si dym, uciekaj帷y spod korka. Gor帷a atmosfera nie pozwoli豉 mi niczego dotkn望 w celu sprawdzenia. A na desce niby wszystko ok. Poziom oleju te w normie...
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Uszczelka g這wicy najprawdopodobniej do wymiany. P造nem reakcyjnym na obecno嗆 CO2 w p造nie ch這dniczym mo積a sprawdzi w prosty spos鏏. Jak masz w篹e od ch這dnicy twarde przed doj軼iem silnika do temperatury roboczej to te mo瞠 to wskazywa na uszczelk g這wicy
  • Poziom 10  
    Samoch鏚 nie ma gazu. Kurcze i tak to jest odstawi auto w naprawd 鈍ietnym stanie do gara簑. Jak by nie by這, uszczelka pod g這wic ma ju swoje lata bo samoch鏚 jest z 92 roku,a w moim posiadaniu od 6 lat. Wymieni j jak znajd troch czasu, bo z tego co widzia貫m na allegro, uszczelk si kupi ju za 50z. Kwestia ile mechanik za to we幟ie. Dzi瘯i koledzy za pomoc. Potrafi mi kto jeszcze powiedzie, czy powinienem si 酥ieszy? Czy trasa 250km go mo瞠 zabi? Bo taka mnie czeka nied逝go i planowa貫m j zrobi nim.
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Witam, wyntylator ch這dnicy w tych silnikach za豉ncza na sie dopiero przy temp 100C a wy豉ncza przy 95C , w opelku mam uk. cisnieniowy dlatego korek zakrecamy zacznij od odpowietrzenia uk. ch這dzacego, musisz poluzowac czujnik temperatury przed dolewka p造nu dolewamy p造n, jak juz przez oplyn bedzie nam leciec bez powietrza przez odpowietznik zbiorniczka dopiero dokracamy czujnik temp. uzupe軟iasz pln do kreski kalt poczym zakrecamy korek odpalamy niech autko pochodzi do moment w豉czenia wentylatora, jak ostygnie sprawdzamy poziom p造nu,
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    peterwojtas napisa:
    Potrafi mi kto jeszcze powiedzie, czy powinienem si 酥ieszy? Czy trasa 250km go mo瞠 zabi? .

Problem mo瞠 narasta stopniowo a r闚nie dobrze mo瞠 ci j zupe軟ie szlag trafi nagle. Je郵i powodem jest uszczelka g這wicy to lepiej si w podr騜e nie wybiera...
    Chocia z drugiej strony.... zda篡這 mi si jecha 1500km z uszkodzon uszczelk w豉郾ie astr z tego samego roku... i da豉 rad....
  • Poziom 10  
    Jutro po pracy zainteresuj si tym tematem ponownie. Dzi瘯uj wszystkim za pomoc, bo jak wida mo積a na Was liczy. Spr鏏uj odpowietrzy uk豉d (najpierw z 10 razy przeczytam jak to robi bo jestem laikiem). Teraz 篡cz dobrej nocki. Jak mnie co przystawi to napisz o tym tutaj. Szuka貫m podobnych temat闚 rozstrzygni皻ych. Mo瞠 nasza dyskusja pomo瞠 tak瞠 innym. Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    nie obstawia bym na uszczelke pod g這wica te silniki maja to do siebie ze jak troszke postoja to musza troszeczke sobie pogrymasi,
  • Poziom 18  
    gumijagoda12345 napisa:
    wyntylator ch這dnicy w tych silnikach za豉ncza na sie dopiero przy temp 100C
    Nie s康ze.... Chyba, 瞠 z deczko podstarza造m czujnikiem temperatury
  • Poziom 12  
    podaj maila to Ci nr tel wysle i nakieruje Cie na wszystko jakbys nie m鏬 zlokalizowac czego

Dodano po 7 [minuty]:

termow豉cznik wentylatora mamy na ch這dnicy i orginalnie jest ustawiony na 100C awy豉ncza przy 95C i to sa fakty prosto z fabryki

Dodano po 7 [minuty]:

rozumiem twe w徠pliwo軼i ale zwr鵵 uwage na to i czujnik temp mamy przy silniku a termow這ncznik wentylatora na ch這dnicy na samym pocz徠ku du瞠go obiegu tak瞠 temp o te pre stopni mo瞠 sie r騜ni
  • U篡tkownik usun掖 konto  
  • Poziom 14  
    pisa貫m juz - odpowietrz uk豉d
  • Poziom 11  
    Mi to wygl康a na ma陰 wydajno嗆 pompy wodnej. nie wiem jaki masz przebieg i czy wymienia貫 pasek rozrz康u razem z pomp? Je瞠li w czasie jazdy jest OK, a gotuje (wywala) podczas np zatrzymania, to we to pod uwag.
  • Poziom 7  
    jesli po d堯窺zej jexdzie po wy陰czeniu silnika wylatuje ci p造n to tak jak kolega napisa wymien pompe ja tak zrobi貫m z ca造m rorz康em i pomog這
  • Poziom 10  
    Troch czasu min窸o i nie by這 mnie na elektrodzie, dlatego napisz co by這 na rzeczy. Silnik zosta rozebrany i okaza這 si, 瞠 uszczelka na g這wicy by豉 dos這wnie przegnita, ale nienaruszy這 g這wicy. Wymieni貫m jak koledzy radzili pompe i czujnik temperatury. Silnik o篡 i dosta widocznej mocy, a problem p造nu znikn掖. Pojawi si inny (dziwne odg這sy po puszczeniu sprz璕豉), ale je盥輳 i narazie samoch鏚 si toczy :) Dzi瘯i wszystkim za dopowiedzi.