Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Officejet Pro K8600 - Zatrzymanie karetki

12 Wrz 2013 15:35 3456 6
 • Poziom 8  
  Witam.
  Mam problem z drukarka HP Officejet Pro K8600 który wygląda tak:
  drukarka uruchamia się i przystępuje do testowania. Karetka wjeżdża kilka razy do czyszczenia dysz i po którymś razie wyjeżdża i się zatrzymuje wyrzucając jej zacięcie.

  Zamieszczam filmik w którym widać jakie czynności wykonuje karetka.

  Link


  Po przeczytaniu podobnych tematów nie znalazłem odpowiedzi na problem.

  Pozdrawiam.
 • Spec od drukarek
  Pasek encodera karetki czyściłeś?
 • Poziom 8  
  tak, była to pierwsza czynność jaką wykonałem.
 • Poziom 21  
  Witam częsty przypadek przeskoczył ząbek w stacji serwisowej. Niestety trzeba wyjąć stację serwisową i prawidłowo ustawić niestety te stacje się same nie ustawiają. Jeśli po jakimś czasie problem się powtórzy stacja serwisowa do wymiany bo wyrobiona. Jak stawić tą stację jest w google. pozdrawiam.
 • Poziom 8  
  Znalazłem ten filmik lecz nie wiem dokładnie co robi osoba na nagraniu po rozebraniu stacji. Mógłby ktoś mniej więcej streścić jakie kroki trzeba wykonać ?


  Link


  dzięki za pomoc. :)
 • Poziom 8  
  Po kilkukrotnych próbach udało się doprowadzić drukarkę do działania. Problemem nie okazała się źle złożona/ustawiona stacja lecz jej brak poziomu. Po dokręceniu stacji serwisowej podnosiła się ona o milimetr co powodowało zacięcie. Jedno złożenie bez dokręcenia jej okazało się zbawienne. Dodany dystans jak na razie działa. Po kilku testach jeszcze napisze czy naprawa okazała się stała czy tymczasowa.

  Pozdrawiam.
 • Poziom 10  
  Po gruntownym czyszczeniu stacji serwisowej z nazbieranego w niej tuszu miałem podobny problem. Pomogło dokładne nasmarowanie wszystkich prowadnic smarem do części plastikowych i zębatek. Poza tym stację zakładałem z całkowicie przesuniętym do przodu elementem czyszczącym głowice (gumowe listki schowane z przodu stacji). No i działa bez zarzutu