Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony Bravia KDL-40W5500 - nie wyszukuje niektórych kanałów DVB-T

12 Wrz 2013 18:14 5577 7
 • Poziom 11  
  Witam. Mam dziwny problem z DVB-T i moim tv. Pomimo tego iż mam bardzo mocny sygnał tv naziemnej, telewizor nie chce znaleźć mi wszystkich programów.
  Mam szczególnie problemy z mux 1 i 3. Z mux 2 nie mam problemu, na kanale 49 sygnał jest maksymalny, programy wyszukują się bez problemu. Natomiast mux 1(k 46) i mux 3(k 22) wyszukały mi się kiedyś jakimś cudem raz czy dwa i mam te programy na liście, odbierają one też bez problemu, sygnał jest maksymalny. Ale problem jest wtedy gdy tak jak ostatnio z TVP Regionalną i TVP Info trzeba przeszukać jeszcze raz kanały no i nie mogę nic znaleźć, tv wyszukuje dłuższy czas na tych kanałach a potem przeskakuje na następny kanał i żadnego programu nie może znależć. Kombinowałem z inną anteną i ze wzmacniaczem i symetryzatorem i dalej to samo. Wygląda na to, że jest to wina telewizora.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 11  
  No fakt, nie napisałem jaka antena, jest to kierunkowa ATX-91 z symetryzatorem a do tego wzmacniacz antenowy AWS-33.
 • Poziom 38  
  Podaj:
  * Lokalizację miejsca odbioru (miejscowość),
  * wysokość zawieszenia anteny nad ziemią,
  * Typ i długość kabla antenowego,
  * Czy na trasie do obiektu nadawczego masz w pobliżu miejsca odbioru jakieś przeszkody,
  * Jaki rozgałęźnik sygnału (fotka).
 • Poziom 11  
  *Augustów (sąsiedzi nie mają podobnych problemów)
  *antena ok 5-6m nad ziemią
  *kabel Triset-113, ok 15m (sprawdzałem też inny)
  *nie ma przeszkód
  *mam jakiś zwykły rozgałęźnik (gdy podłączę bezpośrednio bez rozgałęźnika jest to samo)

  Myślicie, że to wina instalacji skoro na wszystkich kanałach mam bardzo dobry sygnał?
 • Poziom 38  
  Z kanałów, które podałeś, wynika że odbierasz z obiektu RTCN Białystok / Krynice. Zastanów się nad odbiorem z RTCN Suwałki / Krzemianucha.
  Sony Bravia KDL-40W5500 - nie wyszukuje niektórych kanałów DVB-T
  Na początek podłącz samą antenę (bez wzmacniacza) pod jeden telewizor i podaj siłę i jakość dla wszystkich MUX-ów z Krynic. Potem obróć antenę na Krzemianuchę i też podaj siłę i jakość MUX-ów (oczywiście, kanały trzeba ustawić na nowo). Antena ma bardzo wąski przedni listek promieniowania, w związku z tym należy ją ustawiać bardzo dokładnie na maximum jakości sygnału (10° robi dużą różnicę w sygnale).
 • Poziom 11  
  Wiem skąd odbieram i skąd mogę odbierać. Nie mam problemu z odbiorem czy sygnałem, tylko jest problem z przeszukiwaniem kanałów przez tv. Gdyby można było wgrać gotową listę kanałów nie byłoby problemu.
  Bez wzmacniacza to nie odbiera nic, w tv mam tylko pasek poziomu sygnału i to taki na włączonym programie z listy, nie mogę tak sobie wybrać częstotliwości i podejrzeć siłę i jakość sygnału. Dlatego nie mogę zobaczyć jaki jest sygnał z Suwałk. Chyba będę musiał pożyczyć dekoder zewnętrzny...
 • Poziom 11  
  Sprawdziłem na innym tv i na nim normalnie się wszystko wyszukuje, sygnał jest maksymalny i to zarówno na kanałach nadawanych z Białegostoku/Krynic (22,46,49) jak i z Suwałk/Krzemieniuchy (29 i 58, 43 słabo bo antena jest ustawiona na B-stok) a na moim Sony dalej to samo, z tych kanałów tylko na k. 29 i 49 wyszukują się programy...Moim zdaniem jest to wina tv.