Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

citoen xsara 2.0 hdi - obrotomierz

12 Wrz 2013 18:53 1758 4
  • Poziom 10  
    Witam.Zostawiłem auto na włączonych światłach i akumulator zdechł.Kumpel podjechał i podpięliśmy kable i auto odpaliło.Niestety wskazówka obrotomierza przeleciała poza zakres i tak została.Zrobiłem kombinację tego typu: wyciągnięcie bezpiecznika,dwa razy przekręcenie kluczyka,przełączanie kierunkowskazami,wyłączenie zapłonu i włożenie bezpiecznika.Wskazówka wróciła na swoje miejsce,ale po uruchomieniu samochodu obrotomierz wskazuje dokładnie połowę tego co ma wskazać.Może ktoś wie jak to skorygować?
  • Poziom 14  
    ja miałem podobny problem w c5 1.8 , padł obrotomierz albo wskazywał do połowy albo wcale, naprawiałem
  • Poziom 10  
    Naprawiałeś czy wymieniłeś na nowy?Nie wiem czy idzie to naprawić i w jaki sposób to zrobiłeś?Będę wdzięczny jak odpowiesz.Pzdr.
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Na początku rozebrałem licznik,z lupą posprawdzałem ścieżki ,dwie były przerwane,polutowałem, złożyłem założyłem wskazówki ustawiłem je (ale zanim zdjąłem zaznaczyłem ołówkiem ich położenie) włożyłem i działało. U ciebie może być co innego jak nie dasz rady jedź do kogoś kto napawia liczniki, w ok Wawy jest gość co to robi
  • Poziom 10  
    Dzięki za odpowiedż.Chyba kupie na allegro kompletny licznik i wymienię.100 zł to nie majątek.Pozdrawiam.